GroceryWise
Compare pricesNewSports nutrition
Get the digest
GroceryWise

Compare grocery prices across Coles, Woolworths, Aldi and Chemist Warehouse. Independent and free.

© GroceryWise. Made in Australia.

Retailers

Coles catalogueWoolworths weekly specialsAldi Special Buys & catalogueChemist Warehouse catalogue

Compare prices

Health & BeautyPantryHome & GardenDietary & World FoodsCleaning & LaundryChips, Chocolates & SnacksDairy, Eggs & FridgeFrozenBabyDrinksPetBakeryDeliAll categories

Site

How to saveAboutContactHow we collect pricesPrivacyTermsEmail usFacebook page
Last refreshedColesWoolworthsAldiChemist WarehouseAll four retailers · Wednesday 30 Sep

Prices may differ in store. Not affiliated with any retailer.

  1. Compare prices
  2. /BSc
  3. /Coles

BSc at Coles: prices this week

20 BSc products in stock at Coles this week. Each one shows what Chemist Warehouse and Woolworths charge for the same product, so you can see when Coles is not the cheapest.

All BSc pricesBSc at Chemist WarehouseBSc at Woolworths
Pure Creatine

BSc

Pure Creatine

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$23.99$4.80/100g·500g
2 sizesCompare →
x Violet Crumble Soft Protein Bar Chocolate Honeycomb

BSc

x Violet Crumble Soft Protein Bar Chocolate Honeycomb

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$2.99$5.44/100g·55g

$18.43/100g protein

1 OFFER2 sizesCompare →
High Protein Low Carb Bar Cookies & Cream

BSc

High Protein Low Carb Bar Cookies & Cream

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$2.99$4.98/100g·60g
1 OFFER2 sizesCompare →
High Protein Bar Cookies & Cream

BSc

High Protein Bar Cookies & Cream

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$3.89$4.23/100g·92g

$8.07/100g protein

1 sizeCompare →
High Protein Low Carb Bar Choc Mint

BSc

High Protein Low Carb Bar Choc Mint

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$2.99$4.98/100g·60g

$16.08/100g protein

1 OFFER1 sizeCompare →
High Protein Powder Vanilla

BSc

High Protein Powder Vanilla

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$80.99$4.50/100g·1.8kg

$6.53/100g protein

2 sizesCompare →
High Protein Low Carb Bar Cookie Dough

BSc

High Protein Low Carb Bar Cookie Dough

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$2.99$4.98/100g·60g
1 OFFER1 sizeCompare →
x Violet Crumble Soft Protein Bar Caramel Honeycomb

BSc

x Violet Crumble Soft Protein Bar Caramel Honeycomb

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$2.99$5.44/100g·55g

$18.55/100g protein

1 OFFER1 sizeCompare →
High Protein Bar Salted Caramel

BSc

High Protein Bar Salted Caramel

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$3.89$4.23/100g·92g

$8.02/100g protein

1 sizeCompare →
High Protein Low Carb Bar Salted Caramel

BSc

High Protein Low Carb Bar Salted Caramel

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$2.99$4.98/100g·60g

$16.45/100g protein

1 OFFER1 sizeCompare →
Shred Protein Powder Vanilla

BSc

Shred Protein Powder Vanilla

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$80.99$4.50/100g·1.8kg
2 sizesCompare →
PRE Caffeinated Pre-Workout Red Sour Snakes

BSc

PRE Caffeinated Pre-Workout Red Sour Snakes

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$23.99$8.00/100g·300g
1 sizeCompare →
PRE Caffeinated Pre-Workout Grape Ice Pop

BSc

PRE Caffeinated Pre-Workout Grape Ice Pop

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$23.99$8.00/100g·300g
1 sizeCompare →
x Violet Crumble Protein Powder Chocolate Honeycomb

BSc

x Violet Crumble Protein Powder Chocolate Honeycomb

CHEAPEST PER 100G

ColesColes
$38.00$9.50/100g·400g

$14.16/100g protein

1 sizeCompare →
Soft Protein Bar Banana Chocolate

BSc

Soft Protein Bar Banana Chocolate

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$2.99$5.44/100g·55g
1 OFFER1 sizeCompare →
Protein Water Can Lemon Soda

BSc

Protein Water Can Lemon Soda

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$3.29$9.27/L·355ml

$11.58/100g protein

1 sizeCompare →
Protein Water Can Grape Ice Pop

BSc

Protein Water Can Grape Ice Pop

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$3.29$9.27/L·355ml

$11.58/100g protein

1 sizeCompare →
Crispy Protein Bar Choc Chip

BSc

Crispy Protein Bar Choc Chip

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$2.99$4.98/100g·60g
1 OFFER1 sizeCompare →
Crispy Protein Bar Caramel Peanut Fudge

BSc

Crispy Protein Bar Caramel Peanut Fudge

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$2.99$4.98/100g·60g
1 OFFER1 sizeCompare →
Loaded High Protein Cookie White Choc Caramel

BSc

Loaded High Protein Cookie White Choc Caramel

ONLY AT COLES

ColesColes
$6.00$6.00/100g·100g

$28.57/100g protein

1 sizeCompare →

BSc by category

  • Protein Bars & Snacks9
  • Healthy Snacks3
  • Pre-Workout2
  • Protein Drinks & Shakes2
  • Protein Powders2
  • Creatine1
  • Whey Protein1