GroceryWise
Compare pricesNewSports nutrition
Get the digest

Category

All Health & Beauty11,473
  • Hair Care2,311
  • Skin Care2,210
  • Vitamins & Supplements2,002
  • First Aid & Medicinal1,206
  • Shower & Bath Care705
  • Dental Care649
  • Cosmetics491
  • Deodorants481
  • Shaving & Hair Removal422
  • Personal Care325
  • Period Care232
  • Sun Care215
  • Continence Care122
  • Travel Packs and Accessories56
  • After Sun13
  • Fragrance & Perfume9
  • Pantry6,158
  • Home & Garden2,605
  • Dietary & World Foods2,590
  • Cleaning & Laundry2,319
  • Chips, Chocolates & Snacks2,222
  • Dairy, Eggs & Fridge2,131
  • Frozen1,769
  • Baby1,392
  • Drinks1,191
  • Pet1,092
  • Bakery952
  • Deli558
GroceryWise

Compare grocery prices across Coles, Woolworths, Aldi and Chemist Warehouse. Independent and free.

© GroceryWise. Made in Australia.

Retailers

Coles catalogueWoolworths weekly specialsAldi Special Buys & catalogueChemist Warehouse catalogue

Compare prices

Health & BeautyPantryHome & GardenDietary & World FoodsCleaning & LaundryChips, Chocolates & SnacksDairy, Eggs & FridgeFrozenBabyDrinksPetBakeryDeliAll categories

Site

How to saveAboutContactHow we collect pricesPrivacyTermsEmail usFacebook page
Last refreshedColesWoolworthsAldiChemist WarehouseAll four retailers · Wednesday 30 Sep

Prices may differ in store. Not affiliated with any retailer.

  1. Compare prices
  2. /Health & Beauty

Cheapest Health & Beauty prices this week

11,473 products · 4 retailers · from $1.93 per L

Hair Care2311Skin Care2210Vitamins & Supplements2002First Aid & Medicinal1206Shower & Bath Care705Dental Care649Cosmetics491Deodorants481Shaving & Hair Removal422Personal Care325Period Care232Continence Care122Fragrance & Perfume9
Available at

553–576 of 11,473

Tablets 200mg Ibuprofen Pain & Fever Relief

Advil

Tablets 200mg Ibuprofen Pain & Fever Relief

CHEAPEST PER TABLET

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$14.49$0.15/tablet·96 Tablets
3 sizesCompare →
Waterproof Tough Strips

Band-Aid

Waterproof Tough Strips

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$3.99$0.20/each·20 Pack
1 sizeCompare →
Antiseptic First Aid Cream

Betadine

Antiseptic First Aid Cream

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$17.49$38.87/100g·45g
2 sizesCompare →
Sore Throat Gargle

Betadine

Sore Throat Gargle

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$19.99$99.95/L·200ml
2 sizesCompare →
Bio Zinc Tablets

Blackmores

Bio Zinc Tablets

CHEAPEST PER TABLET

WoolworthsWoolworths
$22.50$0.13/tablet·168 pack
4 OFFERS3 sizesCompare →
Macu Vision Eye Care Vitamin Tablets

Blackmores

Macu Vision Eye Care Vitamin Tablets

CHEAPEST PER TABLET

WoolworthsWoolworths
$25.00$0.20/tablet·125 pack
4 OFFERS3 sizesCompare →
Nails Hair & Skin Tablets

Blackmores

Nails Hair & Skin Tablets

CHEAPEST PER TABLET

WoolworthsWoolworths
$17.50$0.15/tablet·120 pack
4 OFFERS3 sizesCompare →
Valerian Forte Tablets

Blackmores

Valerian Forte Tablets

CHEAPEST PER TABLET

WoolworthsWoolworths
$20.00$0.33/tablet·60 pack
4 OFFERS4 sizesCompare →
Vitamin B12 150 Tablets

Blackmores

Vitamin B12 150 Tablets

CHEAPEST PER TABLET

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$15.99$0.11/tablet·150 Tablets
4 OFFERS4 sizesCompare →
Bone Muscle & Joint Tablets

Caltrate

Bone Muscle & Joint Tablets

CHEAPEST PER TABLET

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$39.99$0.29/tablet·136 Tablets
1 OFFER3 sizesCompare →
Joint Health With UC-II® Collagen Tablets

Caltrate

Joint Health With UC-II® Collagen Tablets

CHEAPEST PER TABLET

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$44.99$0.50/tablet·90 Tablets
1 OFFER3 sizesCompare →
Zinc Plus Tablets For General Wellbeing + Skin Health

Cenovis

Zinc Plus Tablets For General Wellbeing + Skin Health

CHEAPEST PER TABLET

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$7.99$0.09/tablet·90 Tablets
3 OFFERS3 sizesCompare →
Night Cramps Capsules

Crampeze

Night Cramps Capsules

CHEAPEST PER CAPSULE

ColesColes
$15.00$0.25/capsule·60 Pack
1 OFFER3 sizesCompare →
Plus Anaesthetic Lozenges Honey Lemon

Difflam

Plus Anaesthetic Lozenges Honey Lemon

CHEAPEST PER LOZENGE

WoolworthsWoolworths
$22.50$0.47/lozenge·48 pack
3 sizesCompare →
KY Personal Lubricant Gel For Use With Condoms

Durex

KY Personal Lubricant Gel For Use With Condoms

CHEAPEST PER 100G

ColesColes
$10.75$10.75/100g·100g
1 OFFER2 sizesCompare →
Tablets Cough Cold & Flu

EASEaCOLD

Tablets Cough Cold & Flu

CHEAPEST PER CAPSULE

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$15.99$0.67/capsule·24 Capsules
2 sizesCompare →
Water Resistant Plastic Plasters

Elastoplast

Water Resistant Plastic Plasters

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$3.99$0.10/each·40 Pack
1 OFFER2 sizesCompare →
Naked Larger Condoms

Four Seasons

Naked Larger Condoms

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$4.89$0.41/each·12 Pack
1 OFFER2 sizesCompare →
Dual Action Heartburn & Indigestion Relief Mixed Berry

Gaviscon

Dual Action Heartburn & Indigestion Relief Mixed Berry

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$6.99$0.44/each·16 Pack
2 sizesCompare →
Colour Free Lemonade

Hydralyte

Colour Free Lemonade

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$14.99$14.99/L est.·1L
1 sizeCompare →
Effervescent Electrolyte Tablets Orange

Hydralyte

Effervescent Electrolyte Tablets Orange

CHEAPEST PER TABLET

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$21.69$0.36/tablet·60 Tablets
3 OFFERS3 sizesCompare →
Effervescent Electrolyte Tablets Peach Crush

Hydralyte

Effervescent Electrolyte Tablets Peach Crush

CHEAPEST PER TABLET

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$21.69$0.36/tablet·60 Tablets
3 OFFERS3 sizesCompare →
Effervescent Electrolyte Tablets Watermelon Burst

Hydralyte

Effervescent Electrolyte Tablets Watermelon Burst

CHEAPEST PER TABLET

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$21.69$0.36/tablet·60 Tablets
3 OFFERS3 sizesCompare →
Ready To Drink Electrolyte Solution Apple Blackcurrant

Hydralyte

Ready To Drink Electrolyte Solution Apple Blackcurrant

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$14.99$14.99/L·1L
1 sizeCompare →
  • Previous
  • 1
  • More pages
  • 23
  • 24
  • 25
  • More pages
  • 479
  • Next

How we compare health & beauty prices

11,473 health & beauty products from 4 retailers, each priced per 100g or litre so a bigger pack can't disguise a worse deal. Best value right now: $1.93 per L.

Unit prices calculated by GroceryWise from the pack size marked “est.”.