GroceryWise
Compare pricesNew
Get the digest

Category

All Health & Beauty11,472
  • Hair Care2,309
  • Skin Care2,208
  • Vitamins & Supplements2,007
  • First Aid & Medicinal1,197
  • Shower & Bath Care706
  • Dental Care649
  • Cosmetics489
  • Deodorants481
  • Shaving & Hair Removal422
  • Personal Care327
  • Period Care232
  • Sun Care217
  • Continence Care122
  • Travel Packs and Accessories56
  • After Sun13
  • Fragrance & Perfume9
  • Pantry6,124
  • Dietary & World Foods2,670
  • Home & Garden2,603
  • Cleaning & Laundry2,317
  • Chips, Chocolates & Snacks2,226
  • Dairy, Eggs & Fridge2,106
  • Frozen1,760
  • Baby1,390
  • Drinks1,181
  • Pet1,092
  • Bakery951
  • Deli559
GroceryWise

Compare grocery prices across Coles, Woolworths, Aldi and Chemist Warehouse. Independent and free.

© GroceryWise. Made in Australia.

Retailers

Coles catalogueWoolworths weekly specialsAldi Special Buys & catalogueChemist Warehouse catalogue

Compare prices

Health & BeautyPantryDietary & World FoodsHome & GardenCleaning & LaundryChips, Chocolates & SnacksDairy, Eggs & FridgeFrozenBabyDrinksPetBakeryDeliAll categories

Site

How to saveAboutContactHow we collect pricesPrivacyTermsEmail usFacebook page
Last refreshedColesWoolworthsAldiChemist WarehouseAll four retailers · Wednesday 30 Sep

Prices may differ in store. Not affiliated with any retailer.

  1. Compare prices
  2. /Health & Beauty

Cheapest Health & Beauty prices this week

11,472 products · 4 retailers · from $1.85 per L

Hair Care2309Skin Care2208Vitamins & Supplements2007First Aid & Medicinal1197Shower & Bath Care706Dental Care649Cosmetics489Deodorants481Shaving & Hair Removal422Personal Care327Period Care232Continence Care122Fragrance & Perfume9
Available at

1033–1056 of 11,472

Venus Deluxe Smooth Sensitive Razor Blades

Gillette

Venus Deluxe Smooth Sensitive Razor Blades

CHEAPEST PER REFILL

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$19.99$5.00/refill·4 Refill
2 sizesCompare →
Men Deep Rapid Acne Clear Face Wash

Nivea

Men Deep Rapid Acne Clear Face Wash

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$9.39$62.60/L·150ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Body Butter Wash Vanilla

Palmolive

Body Butter Wash Vanilla

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$8.40$11.20/L·750mL
2 OFFERS1 sizeCompare →
Extra Care Hair Styling Push Up Volume Powder

Schwarzkopf

Extra Care Hair Styling Push Up Volume Powder

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$6.99$69.90/100g·10g
1 sizeCompare →
Glued Brows & Edges Styling Gel Wand

got2b

Glued Brows & Edges Styling Gel Wand

CHEAPEST PER L

ColesColes
$12.50$781.25/L·16mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Nice 'N Easy Permanent 6R Light Auburn Hair Colour

Clairol

Nice 'N Easy Permanent 6R Light Auburn Hair Colour

CHEAPEST PER EACH

ColesColes
$8.50$8.50/each·1 Pack
1 OFFER2 sizesCompare →
Serum Body Wash Hydration Boost

Dove

Serum Body Wash Hydration Boost

CHEAPEST PER L

ColesColes
$7.50$25.00/L·300mL
2 OFFERS1 sizeCompare →
Skin-Loving Body Wash Coconut Vanilla

Gem

Skin-Loving Body Wash Coconut Vanilla

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$8.39$16.78/L est.·500ml
2 sizesCompare →
Elvive Bond Repair Shampoo

L'Oreal Paris

Elvive Bond Repair Shampoo

CHEAPEST PER L

ColesColes
$13.30$66.50/L·200mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Hair Removal Shower Cream Sensitive Coconut Oil

Nair

Hair Removal Shower Cream Sensitive Coconut Oil

CHEAPEST PER 100G

ColesColes
$9.60$2.69/100g·357g
1 OFFER1 sizeCompare →
Wipes Mini

Nivea

Wipes Mini

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$2.49$0.36/each·7 Pack
1 sizeCompare →
Hydro Silk Razor Blades

Schick

Hydro Silk Razor Blades

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$15.39$3.85/each·4 Pack
1 OFFER1 sizeCompare →
Frizz Ease Shampoo

John Frieda

Frizz Ease Shampoo

CHEAPEST PER L

ColesColes
$13.20$52.80/L·250mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Moustache & Beard Dark Brown

Just For Men

Moustache & Beard Dark Brown

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$8.99$8.99/each
2 sizesCompare →
Paris Magic Retouch Hair Colour 4 Light Brown

L'Oreal Paris

Paris Magic Retouch Hair Colour 4 Light Brown

CHEAPEST PER EACH

WoolworthsWoolworths
$11.40$11.40/each·each
2 OFFERS2 sizesCompare →
Regular Extra Pads With Wings

U By Kotex

Regular Extra Pads With Wings

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$5.59$0.40/each est.·14 pack
1 sizeCompare →
SPF 50+ Moisture Sunscreen

Cancer Council

SPF 50+ Moisture Sunscreen

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$7.50$68.18/L·110mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Nice 'N Easy Permanent 6A Light Ash Brown Hair Colour

Clairol

Nice 'N Easy Permanent 6A Light Ash Brown Hair Colour

CHEAPEST PER EACH

ColesColes
$8.50$8.50/each·1 Pack
1 OFFER2 sizesCompare →
Damage Therapy Intensive Repair + Ceramide Serum

Dove

Damage Therapy Intensive Repair + Ceramide Serum

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$11.99$126.21/L est.·95ml
1 sizeCompare →
Hair Supercharge Leave-In Serum

Growth Bomb

Hair Supercharge Leave-In Serum

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$9.99$54.00/L·185ml
2 OFFERS1 sizeCompare →
Elvive Growth Booster Shampoo

L'Oreal Paris

Elvive Growth Booster Shampoo

CHEAPEST PER L

ColesColes
$13.30$66.50/L·200mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Detangler Brush Large

Lady Jayne

Detangler Brush Large

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$11.99$11.99/each
2 sizesCompare →
Men Hydrocare Replenishing Moisturiser With SPF 15

Nivea

Men Hydrocare Replenishing Moisturiser With SPF 15

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$8.99$119.87/L·75ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Hydro Silk Razor Kit

Schick

Hydro Silk Razor Kit

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$10.99$10.99/each
1 OFFER2 sizesCompare →
  • Previous
  • 1
  • More pages
  • 43
  • 44
  • 45
  • More pages
  • 478
  • Next

How we compare health & beauty prices

11,472 health & beauty products from 4 retailers, each priced per 100g or litre so a bigger pack can't disguise a worse deal. Best value right now: $1.85 per L.

Unit prices calculated by GroceryWise from the pack size marked “est.”.