GroceryWise
Compare pricesNew
Get the digest

Category

All Health & Beauty11,541
  • Hair Care2,320
  • Skin Care2,227
  • Vitamins & Supplements2,007
  • First Aid & Medicinal1,203
  • Shower & Bath Care708
  • Dental Care649
  • Cosmetics516
  • Deodorants483
  • Shaving & Hair Removal422
  • Personal Care329
  • Period Care231
  • Sun Care217
  • Continence Care122
  • Travel Packs and Accessories59
  • After Sun13
  • Fragrance & Perfume11
  • Pantry6,218
  • Dietary & World Foods2,659
  • Home & Garden2,611
  • Cleaning & Laundry2,339
  • Chips, Chocolates & Snacks2,223
  • Dairy, Eggs & Fridge2,155
  • Frozen1,738
  • Baby1,401
  • Drinks1,187
  • Pet1,098
  • Bakery929
  • Deli555
GroceryWise

Compare grocery prices across Coles, Woolworths, Aldi and Chemist Warehouse. Independent and free.

© GroceryWise. Made in Australia.

Retailers

Coles catalogueWoolworths weekly specialsAldi Special Buys & catalogueChemist Warehouse catalogue

Compare prices

Health & BeautyPantryDietary & World FoodsHome & GardenCleaning & LaundryChips, Chocolates & SnacksDairy, Eggs & FridgeFrozenBabyDrinksPetBakeryDeliAll categories

Site

How to saveAboutContactHow we collect pricesPrivacyTermsEmail usFacebook page
Last refreshedColesWoolworthsAldiChemist WarehouseAll four retailers · Wednesday 23 Sep

Prices may differ in store. Not affiliated with any retailer.

  1. Compare prices
  2. /Health & Beauty

Cheapest Health & Beauty prices this week

11,415 products · 4 retailers · from $1.85 per L

Hair Care2278Skin Care2195Vitamins & Supplements1958First Aid & Medicinal1193Shower & Bath Care713Dental Care648Cosmetics512Deodorants480Shaving & Hair Removal419Personal Care328Period Care230Continence Care122Fragrance & Perfume11
Available at

1417–1440 of 11,415

Lubricants Glow In The Dark Tube

Four Seasons

Lubricants Glow In The Dark Tube

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$5.99$59.90/L·100ml
1 sizeCompare →
Stress Relief Pastilles Blackcurrant

Rescue Remedy

Stress Relief Pastilles Blackcurrant

CHEAPEST PER 100G

WoolworthsWoolworths
$12.00$24.00/100g·50g
1 OFFER1 sizeCompare →
Maxium Performance Lubricant

SKYN

Maxium Performance Lubricant

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$11.00$137.50/L·80mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Complete Lubricant Eye Drop

Systane

Complete Lubricant Eye Drop

CHEAPEST PER L

ColesWoolworthsTwo retailers tied
$20.50$2050.00/L·10mL
1 sizeCompare →
Herbal Chesty Cough Syrup

Strepsils

Herbal Chesty Cough Syrup

CHEAPEST PER L

ColesColes
$13.50$67.50/L·200mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Lubricant Eye Gel Drops

Systane

Lubricant Eye Gel Drops

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$12.50$1250.00/L·10mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Sport Lemon & Lime Effervescent Tablets

VOOST

Sport Lemon & Lime Effervescent Tablets

CHEAPEST PER TABLET

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$7.49$0.75/tablet·10 Tablets
2 OFFERS2 sizesCompare →
Salts Lemon Ingestion Relief Powder

Eno

Salts Lemon Ingestion Relief Powder

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$12.99$6.50/100g·200g
1 sizeCompare →
Vapobath Crystals

Vicks

Vapobath Crystals

CHEAPEST PER 100G

WoolworthsWoolworths
$13.90$3.27/100g·425g
1 OFFER1 sizeCompare →
Naturally Endless Lubricant

SKYN

Naturally Endless Lubricant

CHEAPEST PER L

ColesColes
$11.00$137.50/L·80mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Adult Vita Gummies Apple Cider Vinegar Probiotic Prebiotic

Nature's Way

Adult Vita Gummies Apple Cider Vinegar Probiotic Prebiotic

CHEAPEST PER PASTILLE

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$19.99$0.22/pastille·90 Pastilles
1 OFFER2 sizesCompare →
Energy Effervescent Variety Tablets

Berocca

Energy Effervescent Variety Tablets

CHEAPEST PER TABLET

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$14.99$0.25/tablet·60 Tablets
2 sizesCompare →
Beauty High Strength Marine Collagen Tablets

Swisse

Beauty High Strength Marine Collagen Tablets

CHEAPEST PER TABLET

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$21.24$0.35/tablet·60 Tablets
2 OFFERS2 sizesCompare →
Effervescent Hydrate + Electrolyte Tropical Tablets

VOOST

Effervescent Hydrate + Electrolyte Tropical Tablets

CHEAPEST PER EACH

ColesWoolworthsTwo retailers tied
$12.00$0.60/each·20 Pack
2 OFFERS1 sizeCompare →
Mega Vitamin B Tablets With B3 B6 B12 + Biotin For Energy

Cenovis

Mega Vitamin B Tablets With B3 B6 B12 + Biotin For Energy

CHEAPEST PER TABLET

WoolworthsWoolworths
$12.95$0.06/tablet·200 pack
1 OFFER2 sizesCompare →
Men Daily Multivitamin Supplements

Centrum

Men Daily Multivitamin Supplements

CHEAPEST PER TABLET

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$14.49$0.16/tablet·90 Tablets
1 OFFER2 sizesCompare →
Triple Strength Probiotic Capsules

Life-Space

Triple Strength Probiotic Capsules

CHEAPEST PER CAPSULE

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$37.49$1.25/capsule·30 Capsules
1 OFFER2 sizesCompare →
High Strength Magnesium Muscle Health Tablets

Nature's Own

High Strength Magnesium Muscle Health Tablets

CHEAPEST PER TABLET

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$19.74$0.13/tablet·150 Tablets
2 OFFERS2 sizesCompare →
Glucosamine Tablets 1500Mg

Nature's Way

Glucosamine Tablets 1500Mg

CHEAPEST PER TABLET

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$35.99$0.14/tablet·250 Tablets
3 OFFERS3 sizesCompare →
Herbal Dry Cough+ Liquid

Strepsils

Herbal Dry Cough+ Liquid

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$15.99$79.95/L est.·200ml
1 sizeCompare →
Energy B12 Rapi Melt Cherry Flavour Tablets

Blackmores

Energy B12 Rapi Melt Cherry Flavour Tablets

CHEAPEST PER TABLET

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$18.00$0.20/tablet·90 Tablets
2 OFFERS2 sizesCompare →
Sore Throat Lozenges Honey & Lemon

Difflam

Sore Throat Lozenges Honey & Lemon

CHEAPEST PER LOZENGE

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$9.49$0.30/lozenge·32 Lozenges
2 sizesCompare →
Intense Close Fit Condoms

Durex

Intense Close Fit Condoms

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$11.49$1.15/each est.·10 pack
1 sizeCompare →
Playfeel

Durex

Playfeel

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$6.99$69.90/L·100ml
1 OFFER1 sizeCompare →
  • Previous
  • 1
  • More pages
  • 59
  • 60
  • 61
  • More pages
  • 476
  • Next

How we compare health & beauty prices

11,415 health & beauty products from 4 retailers, each priced per 100g or litre so a bigger pack can't disguise a worse deal. Best value right now: $1.85 per L.

Unit prices calculated by GroceryWise from the pack size marked “est.”.