GroceryWise
Compare pricesNew
Get the digest

Category

All Health & Beauty11,415
  • Hair Care2,278
  • Skin Care2,195
  • Vitamins & Supplements1,958
  • First Aid & Medicinal1,193
  • Shower & Bath Care713
  • Dental Care648
  • Cosmetics512
  • Deodorants480
  • Shaving & Hair Removal419
  • Personal Care328
  • Period Care230
  • Sun Care216
  • Continence Care122
  • Travel Packs and Accessories59
  • After Sun13
  • Fragrance & Perfume11
  • Pantry6,249
  • Dietary & World Foods2,796
  • Home & Garden2,620
  • Cleaning & Laundry2,332
  • Chips, Chocolates & Snacks2,203
  • Dairy, Eggs & Fridge2,067
  • Frozen1,685
  • Baby1,397
  • Drinks1,193
  • Pet1,098
  • Bakery929
  • Deli536
GroceryWise

Compare grocery prices across Coles, Woolworths, Aldi and Chemist Warehouse. Independent and free.

© GroceryWise. Made in Australia.

Retailers

Coles catalogueWoolworths weekly specialsAldi Special Buys & catalogueChemist Warehouse catalogue

Compare prices

Health & BeautyPantryDietary & World FoodsHome & GardenCleaning & LaundryChips, Chocolates & SnacksDairy, Eggs & FridgeFrozenBabyDrinksPetBakeryDeliAll categories

Site

How to saveAboutContactHow we collect pricesPrivacyTermsEmail usFacebook page
Last refreshedColesWoolworthsAldiChemist WarehouseAll four retailers · Wednesday 23 Sep

Prices may differ in store. Not affiliated with any retailer.

  1. Compare prices
  2. /Health & Beauty

Cheapest Health & Beauty prices this week

11,415 products · 4 retailers · from $1.85 per L

Hair Care2278Skin Care2195Vitamins & Supplements1958First Aid & Medicinal1193Shower & Bath Care713Dental Care648Cosmetics512Deodorants480Shaving & Hair Removal419Personal Care328Period Care230Continence Care122Fragrance & Perfume11
Available at

1633–1656 of 11,415

Curls Defining Hair Jelly

got2b

Curls Defining Hair Jelly

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$10.50$70.00/L·150mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Live Cotton Candy Pink Semi Permanent Hair Dye

Schwarzkopf

Live Cotton Candy Pink Semi Permanent Hair Dye

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$8.39$111.87/L·75ml
2 sizesCompare →
Decolour Hair Colour Stripper

Scott Cornwall

Decolour Hair Colour Stripper

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$20.99$20.99/each
1 sizeCompare →
Hydro Silk Dermaplaning Wand Kit

Schick

Hydro Silk Dermaplaning Wand Kit

CHEAPEST PER EACH

WoolworthsWoolworths
$12.50$12.50/each·each
1 OFFER2 sizesCompare →
Good Permanent Hair Colour 4.0 Cacao Brown

Garnier

Good Permanent Hair Colour 4.0 Cacao Brown

CHEAPEST PER EACH

ColesColes
$13.00$13.00/each·1 Pack
1 OFFER2 sizesCompare →
Olia Permanent Hair Colour Light Ash Blonde

Garnier

Olia Permanent Hair Colour Light Ash Blonde

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$14.39$14.39/each
1 OFFER1 sizeCompare →
Glued Hair Wax Stick

got2b

Glued Hair Wax Stick

CHEAPEST PER 100G

WoolworthsWoolworths
$12.50$25.00/100g·50g
1 OFFER1 sizeCompare →
Good Permanent Hair Colour 5.0 Coffee Roast Brown

Garnier

Good Permanent Hair Colour 5.0 Coffee Roast Brown

CHEAPEST PER EACH

ColesColes
$13.00$13.00/each·1 Pack
1 OFFER2 sizesCompare →
Olia Permanent Hair Colour Blonde

Garnier

Olia Permanent Hair Colour Blonde

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$14.39$14.39/each
1 OFFER1 sizeCompare →
Good Permanent Hair Colour 6.0 Mochaccino Brown

Garnier

Good Permanent Hair Colour 6.0 Mochaccino Brown

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$21.99$21.99/each
1 OFFER2 sizesCompare →
Intensive Care Cocoa Radiant Body Oil

Vaseline

Intensive Care Cocoa Radiant Body Oil

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$11.99$59.95/L·200ml
1 sizeCompare →
Vitamin C Hydrating Sorbet Face Cream

Garnier

Vitamin C Hydrating Sorbet Face Cream

CHEAPEST PER L

ColesWoolworthsTwo retailers tied
$8.00$94.12/L·85mL
3 OFFERS1 sizeCompare →
Hyaluron Hydrating Sorbet Face Cream

Garnier

Hyaluron Hydrating Sorbet Face Cream

CHEAPEST PER L

ColesWoolworthsTwo retailers tied
$8.00$94.12/L·85mL
3 OFFERS1 sizeCompare →
Mighty Patch The Original

Hero.

Mighty Patch The Original

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$10.99$0.46/each·24 Pack
1 sizeCompare →
Salicylic Hydrating Sorbet Face Cream

Garnier

Salicylic Hydrating Sorbet Face Cream

CHEAPEST PER L

ColesWoolworthsTwo retailers tied
$8.00$94.12/L·85mL
3 OFFERS1 sizeCompare →
Self Tan Foam Light Medium

Bondi Sands

Self Tan Foam Light Medium

CHEAPEST PER L

ColesColes
$12.00$60.00/L·200mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Body Oil Coconut Restore

Vaseline

Body Oil Coconut Restore

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$11.99$59.95/L·200ml
1 sizeCompare →
Aero Ultra Dark Self Tanning Foam

Bondi Sands

Aero Ultra Dark Self Tanning Foam

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$23.99$106.62/L·225ml
1 sizeCompare →
Tinted Lip Balm Peach Nude

Dermal Therapy

Tinted Lip Balm Peach Nude

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$7.59$94.88/100g·8g
1 OFFER1 sizeCompare →
Overnight Face Repair

Dermal Therapy

Overnight Face Repair

CHEAPEST PER 100G

WoolworthsWoolworths
$17.60$44.00/100g·40g
1 OFFER1 sizeCompare →
Collagen Bank Moisturiser

Neutrogena

Collagen Bank Moisturiser

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$22.49$381.19/L·59ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Q10 Firming + Energising Body Serum Lotion

Nivea

Q10 Firming + Energising Body Serum Lotion

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$9.99$49.95/L est.·200ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Magnesium + Calcium Muscle & Bones

Nature's Way

Magnesium + Calcium Muscle & Bones

CHEAPEST PER TABLET

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$15.99$0.11/tablet·150 Tablets
1 OFFER2 sizesCompare →
Magnesium & Muscle Support Effervescent Tablets Lemon

VOOST

Magnesium & Muscle Support Effervescent Tablets Lemon

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$8.99$0.45/each·20 Pack
1 OFFER1 sizeCompare →
  • Previous
  • 1
  • More pages
  • 68
  • 69
  • 70
  • More pages
  • 476
  • Next

How we compare health & beauty prices

11,415 health & beauty products from 4 retailers, each priced per 100g or litre so a bigger pack can't disguise a worse deal. Best value right now: $1.85 per L.

Unit prices calculated by GroceryWise from the pack size marked “est.”.