GroceryWise
Compare pricesNewSports nutrition
Get the digest
GroceryWise

Compare grocery prices across Coles, Woolworths, Aldi and Chemist Warehouse. Independent and free.

© GroceryWise. Made in Australia.

Retailers

Coles catalogueWoolworths weekly specialsAldi Special Buys & catalogueChemist Warehouse catalogue

Low FODMAP

Low FODMAP foodLow FODMAP shopping guideLow FODMAP Woolworths & Coles list

Compare prices

Health & BeautyPantryDietary & World FoodsHome & GardenCleaning & LaundryChips, Chocolates & SnacksDairy, Eggs & FridgeFrozenBabyDrinksPetBakeryDeliAll categories

Site

How to saveArticlesAboutContactHow we collect pricesPrivacyTermsEmail usFacebook page
Last refreshedColesWoolworthsAldiChemist WarehouseAll four retailers · Wednesday 30 Sep

Prices may differ in store. Not affiliated with any retailer.

  1. Compare prices
  2. /Fodmapped For You
  3. /Woolworths

Fodmapped For You at Woolworths: prices this week

11 Fodmapped For You products in stock at Woolworths this week. Each one shows what Coles charge for the same product, so you can see when Woolworths is not the cheapest.

All Fodmapped For You prices
Roasted Pumpkin & Sage Soup

Fodmapped For You

Roasted Pumpkin & Sage Soup

SAME PRICE AT BOTH

ColesWoolworthsBoth retailers
$8.90$1.78/100g·500g
1 sizeCompare →
Simmer Sauce Butter Chicken Curry

Fodmapped For You

Simmer Sauce Butter Chicken Curry

CHEAPEST PER 100G

WoolworthsWoolworths
$4.70$2.35/100g·200g
1 OFFER1 sizeCompare →
Chicken & Vegetable Soup

Fodmapped For You

Chicken & Vegetable Soup

SAME PRICE AT BOTH

ColesWoolworthsBoth retailers
$8.90$1.78/100g·500g
1 sizeCompare →
Simmer Sauce Green Curry

Fodmapped For You

Simmer Sauce Green Curry

CHEAPEST PER 100G

WoolworthsWoolworths
$4.70$2.35/100g·200g
1 OFFER1 sizeCompare →
Lamb & Vegetable Soup

Fodmapped For You

Lamb & Vegetable Soup

SAME PRICE AT BOTH

ColesWoolworthsBoth retailers
$8.90$1.78/100g·500g
1 sizeCompare →
Teriyaki Stir Fry Simmer Sauce

Fodmapped For You

Teriyaki Stir Fry Simmer Sauce

ONLY AT WOOLWORTHS

WoolworthsWoolworths
$4.70$2.35/100g·200g
1 OFFER1 sizeCompare →
Tomato Pasta Sauce Bolognaise

Fodmapped For You

Tomato Pasta Sauce Bolognaise

ONLY AT WOOLWORTHS

WoolworthsWoolworths
$6.50$1.73/100g·375g
1 sizeCompare →
Oven Baked Chocolate Maple Bars

Fodmapped For You

Oven Baked Chocolate Maple Bars

ONLY AT WOOLWORTHS

WoolworthsWoolworths
$6.25$2.98/100g·6 pack
1 OFFER1 sizeCompare →
Free Range Chicken Bone Broth

Fodmapped For You

Free Range Chicken Bone Broth

ONLY AT WOOLWORTHS

WoolworthsWoolworths
$8.90$17.80/L·500mL
1 sizeCompare →
Oven Baked Bars Cranberry Vanilla

Fodmapped For You

Oven Baked Bars Cranberry Vanilla

ONLY AT WOOLWORTHS

WoolworthsWoolworths
$6.25$2.98/100g·210g
1 OFFER1 sizeCompare →
Red Wine & Italian Herbs Tomato Pasta Sauce

Fodmapped For You

Red Wine & Italian Herbs Tomato Pasta Sauce

ONLY AT WOOLWORTHS

WoolworthsWoolworths
$6.50$1.73/100g·375g
1 sizeCompare →

Fodmapped For You by category

  • Low FODMAP Food4
  • Health Foods & Diet4
  • Gluten Free2
  • Healthy Snacks1