GroceryWise
Compare pricesNewSports nutrition
Get the digest
GroceryWise

Compare grocery prices across Coles, Woolworths, Aldi and Chemist Warehouse. Independent and free.

© GroceryWise. Made in Australia.

Retailers

Coles catalogueWoolworths weekly specialsAldi Special Buys & catalogueChemist Warehouse catalogue

Low FODMAP

Low FODMAP foodLow FODMAP shopping guideLow FODMAP Woolworths & Coles list

Compare prices

Health & BeautyPantryDietary & World FoodsHome & GardenCleaning & LaundryChips, Chocolates & SnacksDairy, Eggs & FridgeFrozenBabyDrinksPetBakeryDeliAll categories

Site

How to saveArticlesAboutContactHow we collect pricesPrivacyTermsEmail usFacebook page
Last refreshedColesWoolworthsAldiChemist WarehouseAll four retailers · Wednesday 30 Sep

Prices may differ in store. Not affiliated with any retailer.

  1. Compare prices
  2. /Massel
  3. /Woolworths

Massel at Woolworths: prices this week

12 Massel products in stock at Woolworths this week. Each one shows what Coles charge for the same product, so you can see when Woolworths is not the cheapest.

All Massel pricesMassel at Coles
7's Chicken Cubes

Massel

7's Chicken Cubes

SAME PRICE AT BOTH

ColesWoolworthsBoth retailers
$1.00$2.86/100g·35g
2 sizesCompare →
7's Beef Cubes

Massel

7's Beef Cubes

SAME PRICE AT BOTH

ColesWoolworthsBoth retailers
$1.00$2.86/100g·35g
1 sizeCompare →
Stock Powder Chicken

Massel

Stock Powder Chicken

SAME PRICE AT BOTH

ColesWoolworthsBoth retailers
$4.30$2.56/100g·168g
1 sizeCompare →
Stock Powder Beef

Massel

Stock Powder Beef

SAME PRICE AT BOTH

ColesWoolworthsBoth retailers
$4.30$2.56/100g·168g
1 sizeCompare →
7's Cubes Vegetable

Massel

7's Cubes Vegetable

CHEAPEST PER 100G

WoolworthsWoolworths
$1.00$2.86/100g·35g
2 sizesCompare →
Reduced Salt Chicken Stock Powder

Massel

Reduced Salt Chicken Stock Powder

SAME PRICE AT BOTH

ColesWoolworthsBoth retailers
$4.30$3.07/100g·140g
1 sizeCompare →
Gourmet Liquid Stock Chicken

Massel

Gourmet Liquid Stock Chicken

SAME PRICE AT BOTH

ColesWoolworthsBoth retailers
$4.50$4.50/L·1L
1 sizeCompare →
Ultracubes Beef

Massel

Ultracubes Beef

SAME PRICE AT BOTH

ColesWoolworthsBoth retailers
$4.30$4.10/100g·105g
1 sizeCompare →
Ultracubes Salt Reduced Chicken

Massel

Ultracubes Salt Reduced Chicken

SAME PRICE AT BOTH

ColesWoolworthsBoth retailers
$4.30$4.10/100g·105g
1 sizeCompare →
Gourmet Liquid Stock Vegetable

Massel

Gourmet Liquid Stock Vegetable

SAME PRICE AT BOTH

ColesWoolworthsBoth retailers
$4.50$4.50/L·1L
1 sizeCompare →
Ultracubes Chicken

Massel

Ultracubes Chicken

ONLY AT WOOLWORTHS

WoolworthsWoolworths
$4.30$4.10/100g·105g
1 sizeCompare →
Ultra Ultracubes Vegetable

Massel

Ultra Ultracubes Vegetable

ONLY AT WOOLWORTHS

WoolworthsWoolworths
$4.30$4.10/100g·105g
1 sizeCompare →

Massel by category

  • Dry Stock8
  • Stocks & Gravy2
  • Liquid Stock2