GroceryWise
Compare pricesNewSports nutrition
Get the digest

Category

All Health & Beauty11,473
  • Hair Care2,311
  • Skin Care2,210
  • Vitamins & Supplements2,002
  • First Aid & Medicinal1,206
  • Shower & Bath Care705
  • Dental Care649
  • Cosmetics491
  • Deodorants481
  • Shaving & Hair Removal422
  • Personal Care325
  • Period Care232
  • Sun Care215
  • Continence Care122
  • Travel Packs and Accessories56
  • After Sun13
  • Fragrance & Perfume9
  • Pantry6,158
  • Home & Garden2,605
  • Dietary & World Foods2,590
  • Cleaning & Laundry2,319
  • Chips, Chocolates & Snacks2,222
  • Dairy, Eggs & Fridge2,131
  • Frozen1,769
  • Baby1,392
  • Drinks1,191
  • Pet1,092
  • Bakery952
  • Deli558
GroceryWise

Compare grocery prices across Coles, Woolworths, Aldi and Chemist Warehouse. Independent and free.

© GroceryWise. Made in Australia.

Retailers

Coles catalogueWoolworths weekly specialsAldi Special Buys & catalogueChemist Warehouse catalogue

Compare prices

Health & BeautyPantryHome & GardenDietary & World FoodsCleaning & LaundryChips, Chocolates & SnacksDairy, Eggs & FridgeFrozenBabyDrinksPetBakeryDeliAll categories

Site

How to saveAboutContactHow we collect pricesPrivacyTermsEmail usFacebook page
Last refreshedColesWoolworthsAldiChemist WarehouseAll four retailers · Wednesday 30 Sep

Prices may differ in store. Not affiliated with any retailer.

  1. Compare prices
  2. /Health & Beauty

Cheapest Health & Beauty prices this week

11,473 products · 4 retailers · from $1.93 per L

Hair Care2311Skin Care2210Vitamins & Supplements2002First Aid & Medicinal1206Shower & Bath Care705Dental Care649Cosmetics491Deodorants481Shaving & Hair Removal422Personal Care325Period Care232Continence Care122Fragrance & Perfume9
Available at

217–240 of 11,473

SPF 50+ Dry Balance Sunscreen Lotion

Banana Boat

SPF 50+ Dry Balance Sunscreen Lotion

CHEAPEST PER 100G

ColesWoolworthsTwo retailers tied
$15.00$3.75/100g·400g
3 OFFERS2 sizesCompare →
Quit Smoking Nicotine Gum Classic 4mg

Nicorette

Quit Smoking Nicotine Gum Classic 4mg

CHEAPEST PER PIECE

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$61.99$0.20/piece est.·315 pack
5 sizesCompare →
Elite Large Condoms

SKYN

Elite Large Condoms

CHEAPEST PER EACH

ColesColes
$10.50$1.05/each·10 Pack
1 OFFER1 sizeCompare →
Daily Care + Whitening Sensitive Toothpaste

Sensodyne

Daily Care + Whitening Sensitive Toothpaste

CHEAPEST PER 100G

ColesColes
$6.30$6.30/100g·100g
1 OFFER3 sizesCompare →
® Elite Condoms

Skyn

® Elite Condoms

CHEAPEST PER EACH

ColesColes
$19.50$1.08/each·18 Pack
1 OFFER2 sizesCompare →
Ultivite Men's 50+ Multivitamin With Key Nutrients

Swisse

Ultivite Men's 50+ Multivitamin With Key Nutrients

CHEAPEST PER TABLET

ColesColes
$32.00$0.36/tablet·90 Pack
4 OFFERS4 sizesCompare →
Condoms Supreme Feel

SKYN

Condoms Supreme Feel

CHEAPEST PER EACH

ColesColes
$25.00$1.39/each·18 Pack
1 OFFER2 sizesCompare →
Body Wash Triple Hydrate

Dove

Body Wash Triple Hydrate

CHEAPEST PER L

AldiAldi
$9.49$9.49/L·1,000 ml
1 OFFER3 sizesCompare →
Men 48hr Deodorant Aerosol Original

Rexona

Men 48hr Deodorant Aerosol Original

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$4.24$16.96/L·250ml
2 OFFERS2 sizesCompare →
Ultra Thins Pads Wings Super

Libra

Ultra Thins Pads Wings Super

CHEAPEST PER EACH

ColesColes
$3.90$0.32/each·12 Pack
3 OFFERS2 sizesCompare →
Coconut & Sandalwood Body Wash

Glow Lab

Coconut & Sandalwood Body Wash

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$13.20$9.78/L·1.35L
2 OFFERS3 sizesCompare →
Pro Health Complete Defence System Deep Clean Toothpaste

Oral-B

Pro Health Complete Defence System Deep Clean Toothpaste

CHEAPEST PER 100G

ColesWoolworthsTwo retailers tied
$3.00$2.73/100g·110g
2 OFFERS3 sizesCompare →
Advanced Whitening Toothpaste

Colgate

Advanced Whitening Toothpaste

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$3.50$3.04/100g·115g
3 OFFERS2 sizesCompare →
Women Advanced 72hr Deodorant Aerosol Original

Dove

Women Advanced 72hr Deodorant Aerosol Original

CHEAPEST PER L

ColesColes
$6.00$24.00/L·250mL
1 OFFER2 sizesCompare →
Damage Therapy Intensive Repair + Ceramide Shampoo

Dove

Damage Therapy Intensive Repair + Ceramide Shampoo

CHEAPEST PER L

ColesColes
$9.75$11.47/L·850mL
2 OFFERS2 sizesCompare →
Shampoo Naturals Intensive Moisture

Palmolive

Shampoo Naturals Intensive Moisture

CHEAPEST PER L

ColesColes
$6.00$8.57/L·700mL
2 OFFERS2 sizesCompare →
Conditioner Naturals Intensive Moisture

Palmolive

Conditioner Naturals Intensive Moisture

CHEAPEST PER L

ColesColes
$6.00$8.57/L·700mL
2 OFFERS2 sizesCompare →
Incontinence Pads Instadry Long Length

TENA

Incontinence Pads Instadry Long Length

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$10.99$0.46/each·24 Pack
1 OFFER2 sizesCompare →
Body Wash Vanilla Bean & Coconut

Glow Lab

Body Wash Vanilla Bean & Coconut

CHEAPEST PER L

ColesColes
$9.50$10.56/L·900mL
2 OFFERS1 sizeCompare →
Body Wash Fresh Care

Dove

Body Wash Fresh Care

CHEAPEST PER L

ColesColes
$9.50$9.50/L·1L
1 OFFER2 sizesCompare →
Men's Body Wash Shower Gel Active

Palmolive

Men's Body Wash Shower Gel Active

CHEAPEST PER L

ColesColes
$4.50$9.00/L·500mL
2 OFFERS2 sizesCompare →
Total Active Prevention Deep Clean With Charcoal Toothpaste

Colgate

Total Active Prevention Deep Clean With Charcoal Toothpaste

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$6.59$3.30/100g·200g
2 OFFERS2 sizesCompare →
Elvive Dream Lengths Restoring Shampoo

L'Oreal Paris

Elvive Dream Lengths Restoring Shampoo

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$5.99$17.62/L·340ml
1 OFFER2 sizesCompare →
Daily Moisture Renewal Nourishing Shampoo

Pantene

Daily Moisture Renewal Nourishing Shampoo

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$10.49$11.66/L·900ml
4 OFFERS3 sizesCompare →
  • Previous
  • 1
  • More pages
  • 9
  • 10
  • 11
  • More pages
  • 479
  • Next

How we compare health & beauty prices

11,473 health & beauty products from 4 retailers, each priced per 100g or litre so a bigger pack can't disguise a worse deal. Best value right now: $1.93 per L.

Unit prices calculated by GroceryWise from the pack size marked “est.”.