GroceryWise
Compare pricesNewSports nutrition
Get the digest

Category

All Health & Beauty11,473
  • Hair Care2,311
  • Skin Care2,210
  • Vitamins & Supplements2,002
  • First Aid & Medicinal1,206
  • Shower & Bath Care705
  • Dental Care649
  • Cosmetics491
  • Deodorants481
  • Shaving & Hair Removal422
  • Personal Care325
  • Period Care232
  • Sun Care215
  • Continence Care122
  • Travel Packs and Accessories56
  • After Sun13
  • Fragrance & Perfume9
  • Pantry6,158
  • Home & Garden2,605
  • Dietary & World Foods2,590
  • Cleaning & Laundry2,319
  • Chips, Chocolates & Snacks2,222
  • Dairy, Eggs & Fridge2,131
  • Frozen1,769
  • Baby1,392
  • Drinks1,191
  • Pet1,092
  • Bakery952
  • Deli558
GroceryWise

Compare grocery prices across Coles, Woolworths, Aldi and Chemist Warehouse. Independent and free.

© GroceryWise. Made in Australia.

Retailers

Coles catalogueWoolworths weekly specialsAldi Special Buys & catalogueChemist Warehouse catalogue

Compare prices

Health & BeautyPantryHome & GardenDietary & World FoodsCleaning & LaundryChips, Chocolates & SnacksDairy, Eggs & FridgeFrozenBabyDrinksPetBakeryDeliAll categories

Site

How to saveAboutContactHow we collect pricesPrivacyTermsEmail usFacebook page
Last refreshedColesWoolworthsAldiChemist WarehouseAll four retailers · Wednesday 30 Sep

Prices may differ in store. Not affiliated with any retailer.

  1. Compare prices
  2. /Health & Beauty

Cheapest Health & Beauty prices this week

11,473 products · 4 retailers · from $1.93 per L

Hair Care2311Skin Care2210Vitamins & Supplements2002First Aid & Medicinal1206Shower & Bath Care705Dental Care649Cosmetics491Deodorants481Shaving & Hair Removal422Personal Care325Period Care232Continence Care122Fragrance & Perfume9
Available at

241–264 of 11,473

Shampoo Smooth & Silky

TRESemme

Shampoo Smooth & Silky

CHEAPEST PER L

ColesWoolworthsTwo retailers tied
$10.00$10.64/L·940mL
1 OFFER2 sizesCompare →
Men Black & White Invisible Fresh Roll On Deodorant

Nivea

Men Black & White Invisible Fresh Roll On Deodorant

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$2.74$54.80/L·50ml
3 OFFERS1 sizeCompare →
Incontinence Pads Instadry Standard Length

TENA

Incontinence Pads Instadry Standard Length

CHEAPEST PER EACH

ColesColes
$4.90$0.49/each·10 Pack
1 OFFER2 sizesCompare →
Conditioner Smooth & Silky

TRESemme

Conditioner Smooth & Silky

CHEAPEST PER L

ColesWoolworthsTwo retailers tied
$10.00$10.64/L·940mL
1 OFFER2 sizesCompare →
Tampons Regular

TOM Organic

Tampons Regular

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$4.49$0.28/each·16 Pack
1 OFFER2 sizesCompare →
Purple Shampoo

Toni & Guy

Purple Shampoo

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$30.00$50.00/L·600mL
1 OFFER2 sizesCompare →
Naturals Anti Dandruff Scalp 2 In 1 Shampoo & Conditioner

Palmolive

Naturals Anti Dandruff Scalp 2 In 1 Shampoo & Conditioner

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$4.00$11.43/L·350mL
2 OFFERS2 sizesCompare →
Naturals Body Wash Shower Gel Coconut

Palmolive

Naturals Body Wash Shower Gel Coconut

CHEAPEST PER L

ColesColes
$4.50$9.00/L·500mL
2 OFFERS2 sizesCompare →
Body Wash Shower Gel Naturals Sea Minerals

Palmolive

Body Wash Shower Gel Naturals Sea Minerals

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$15.99$8.00/L·2L
3 sizesCompare →
Conditioner Nourish & Shine

TRESemme

Conditioner Nourish & Shine

CHEAPEST PER L

ColesWoolworthsTwo retailers tied
$10.00$10.64/L·940mL
1 OFFER2 sizesCompare →
Venus Comfortglide White Tea Razor Blades

Gillette

Venus Comfortglide White Tea Razor Blades

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$16.69$4.17/each·4 Pack
2 sizesCompare →
Soft & Strong Cotton Balls

Swisspers

Soft & Strong Cotton Balls

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$4.69$0.01/each·400 Pack
3 sizesCompare →
Purple Conditioner

Toni & Guy

Purple Conditioner

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$30.00$50.00/L·600mL
1 OFFER2 sizesCompare →
Professional Whitening Toothpaste

White Glo

Professional Whitening Toothpaste

CHEAPEST PER 100G

WoolworthsWoolworths
$4.50$2.20/100g·205g
2 OFFERS3 sizesCompare →
Original Unscented Liners

Carefree

Original Unscented Liners

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseWoolworthsTwo retailers tied
$3.50$0.07/each·48 Pack
3 OFFERS2 sizesCompare →
Smooth & Silky Anti-Dandruff Conditioner

Head & Shoulders

Smooth & Silky Anti-Dandruff Conditioner

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$7.50$18.75/L·400ml
4 OFFERS2 sizesCompare →
Sensitive Wash

Femfresh

Sensitive Wash

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$13.99$23.32/L·600ml
2 sizesCompare →
Incontinence Pads Extra Standard Length

TENA

Incontinence Pads Extra Standard Length

CHEAPEST PER EACH

ColesColes
$4.90$0.41/each·12 Pack
1 OFFER2 sizesCompare →
Toothpaste Total Active Prevention Enamel Strength

Colgate

Toothpaste Total Active Prevention Enamel Strength

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$6.59$3.30/100g est.·200g
1 OFFER2 sizesCompare →
Real Fit Regular Incontinence Underwear For Women Large

Depend

Real Fit Regular Incontinence Underwear For Women Large

CHEAPEST PER EACH

WoolworthsWoolworths
$12.20$1.52/each·8 pack
2 OFFERS1 sizeCompare →
Shampoo Nourish & Shine

TRESemme

Shampoo Nourish & Shine

CHEAPEST PER L

ColesWoolworthsTwo retailers tied
$10.00$10.64/L·940mL
1 OFFER2 sizesCompare →
Clean & Balanced Anti Dandruff Conditioner

Head & Shoulders

Clean & Balanced Anti Dandruff Conditioner

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$8.99$22.48/L·400ml
4 OFFERS2 sizesCompare →
Dry Shampoo With Oat & Ceramide

Klorane

Dry Shampoo With Oat & Ceramide

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$17.39$69.56/L·250ml
3 OFFERS3 sizesCompare →
Deodorant Body Spray Ice Cool

Lynx

Deodorant Body Spray Ice Cool

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$4.49$27.21/L·165ml
2 OFFERS1 sizeCompare →
  • Previous
  • 1
  • More pages
  • 10
  • 11
  • 12
  • More pages
  • 479
  • Next

How we compare health & beauty prices

11,473 health & beauty products from 4 retailers, each priced per 100g or litre so a bigger pack can't disguise a worse deal. Best value right now: $1.93 per L.

Unit prices calculated by GroceryWise from the pack size marked “est.”.