GroceryWise
Compare pricesNewSports nutrition
Get the digest

Category

All Health & Beauty11,473
  • Hair Care2,311
  • Skin Care2,210
  • Vitamins & Supplements2,002
  • First Aid & Medicinal1,206
  • Shower & Bath Care705
  • Dental Care649
  • Cosmetics491
  • Deodorants481
  • Shaving & Hair Removal422
  • Personal Care325
  • Period Care232
  • Sun Care215
  • Continence Care122
  • Travel Packs and Accessories56
  • After Sun13
  • Fragrance & Perfume9
  • Pantry6,158
  • Home & Garden2,605
  • Dietary & World Foods2,590
  • Cleaning & Laundry2,319
  • Chips, Chocolates & Snacks2,222
  • Dairy, Eggs & Fridge2,131
  • Frozen1,769
  • Baby1,392
  • Drinks1,191
  • Pet1,092
  • Bakery952
  • Deli558
GroceryWise

Compare grocery prices across Coles, Woolworths, Aldi and Chemist Warehouse. Independent and free.

© GroceryWise. Made in Australia.

Retailers

Coles catalogueWoolworths weekly specialsAldi Special Buys & catalogueChemist Warehouse catalogue

Compare prices

Health & BeautyPantryHome & GardenDietary & World FoodsCleaning & LaundryChips, Chocolates & SnacksDairy, Eggs & FridgeFrozenBabyDrinksPetBakeryDeliAll categories

Site

How to saveAboutContactHow we collect pricesPrivacyTermsEmail usFacebook page
Last refreshedColesWoolworthsAldiChemist WarehouseAll four retailers · Wednesday 30 Sep

Prices may differ in store. Not affiliated with any retailer.

  1. Compare prices
  2. /Health & Beauty

Cheapest Health & Beauty prices this week

11,473 products · 4 retailers · from $1.93 per L

Hair Care2311Skin Care2210Vitamins & Supplements2002First Aid & Medicinal1206Shower & Bath Care705Dental Care649Cosmetics491Deodorants481Shaving & Hair Removal422Personal Care325Period Care232Continence Care122Fragrance & Perfume9
Available at

265–288 of 11,473

Kids Star Wars/Frozen Electric Toothbrush Replacement Heads

Oral-B

Kids Star Wars/Frozen Electric Toothbrush Replacement Heads

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$20.99$5.25/each·4 Pack
1 OFFER2 sizesCompare →
Dry Scalp Care Conditioner

Head & Shoulders

Dry Scalp Care Conditioner

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$13.00$15.29/L·850mL
3 OFFERS3 sizesCompare →
Blue Ii Disposable Shaving Razor Plus

Gillette

Blue Ii Disposable Shaving Razor Plus

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$14.24$0.59/each·24 Pack
3 OFFERS3 sizesCompare →
Dry Shampoo With Oat & Ceramide For Dark Hair

Klorane

Dry Shampoo With Oat & Ceramide For Dark Hair

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$17.39$69.56/L·250ml
3 OFFERS3 sizesCompare →
Real Fit for Men Incontinence Underwear Medium

Depend

Real Fit for Men Incontinence Underwear Medium

CHEAPEST PER EACH

WoolworthsWoolworths
$14.00$1.75/each·8 pack
1 OFFER2 sizesCompare →
Ultra Men 2 In 1 Moisture Recharge Shampoo & Conditioner

Head & Shoulders

Ultra Men 2 In 1 Moisture Recharge Shampoo & Conditioner

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$8.00$20.00/L·400mL
5 OFFERS2 sizesCompare →
SPF 50+ Kids Sunscreen

Cancer Council

SPF 50+ Kids Sunscreen

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$17.00$34.00/L·500mL
1 OFFER3 sizesCompare →
Real Fit for Men Incontinence Underwear Large

Depend

Real Fit for Men Incontinence Underwear Large

CHEAPEST PER EACH

WoolworthsWoolworths
$14.00$1.75/each·8 pack
1 OFFER2 sizesCompare →
Sport-Loving Protection Deodorant Sandalwood & Cedar

Gem

Sport-Loving Protection Deodorant Sandalwood & Cedar

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$8.75$42.27/L·207mL
2 OFFERS1 sizeCompare →
Interdental Brushes Size 1

Piksters

Interdental Brushes Size 1

CHEAPEST PER EACH

ColesColes
$13.20$0.33/each·40 Pack
4 OFFERS3 sizesCompare →
Interdental Brushes Size 3

Piksters

Interdental Brushes Size 3

CHEAPEST PER EACH

WoolworthsWoolworths
$3.75$0.38/each·10 pack
3 OFFERS3 sizesCompare →
Soothing Oatmeal Shampoo

DermaVeen

Soothing Oatmeal Shampoo

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$21.69$21.69/L est.·1L
2 OFFERS3 sizesCompare →
Elvive Hyaluron Pure Conditioner

L'Oreal Paris

Elvive Hyaluron Pure Conditioner

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$6.39$18.79/L·340ml
1 OFFER2 sizesCompare →
Eden Bloom Dry Shampoo

Batiste

Eden Bloom Dry Shampoo

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$9.64$27.54/L·350ml
2 OFFERS2 sizesCompare →
Body Lotion Rich Nourishing 48h

Nivea

Body Lotion Rich Nourishing 48h

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$4.99$12.48/L·400ml
1 OFFER2 sizesCompare →
Sensitive Wax Strips

Nair

Sensitive Wax Strips

CHEAPEST PER STRIP

ColesColes
$12.00$0.30/strip·40 Pack
1 OFFER2 sizesCompare →
Vitality Pro Rechargeable Toothbrush Deeper Clean Black

Oral-B

Vitality Pro Rechargeable Toothbrush Deeper Clean Black

CHEAPEST PER EACH

WoolworthsWoolworths
$34.50$34.50/each·each
3 OFFERS2 sizesCompare →
Calm Frizz Lavender Conditioner

Herbal Essences

Calm Frizz Lavender Conditioner

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$6.24$15.60/L·400ml
5 OFFERS2 sizesCompare →
Caffeine Shampoo

Alpecin

Caffeine Shampoo

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$20.99$34.98/L est.·600ml
1 OFFER3 sizesCompare →
Total Care Zero Alcohol Antibacterial Mouthwash

Listerine

Total Care Zero Alcohol Antibacterial Mouthwash

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$10.49$13.99/L·750ml
3 sizesCompare →
Calm Frizz Lavender Shampoo

Herbal Essences

Calm Frizz Lavender Shampoo

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$6.24$15.60/L·400ml
5 OFFERS2 sizesCompare →
Teeth Whitening Toothpaste Optic White Luminous Express

Colgate

Teeth Whitening Toothpaste Optic White Luminous Express

CHEAPEST PER 100G

WoolworthsWoolworths
$7.50$6.00/100g·125g
4 OFFERS2 sizesCompare →
Keratin Smoothing Shampoo

Hask

Keratin Smoothing Shampoo

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$17.49$17.49/L est.·1L
2 OFFERS2 sizesCompare →
Men Expert Hydra Energetic Daily Moisturiser

L'Oreal Paris

Men Expert Hydra Energetic Daily Moisturiser

CHEAPEST PER L

ColesWoolworthsTwo retailers tied
$16.00$320.00/L·50mL
5 OFFERS1 sizeCompare →
  • Previous
  • 1
  • More pages
  • 11
  • 12
  • 13
  • More pages
  • 479
  • Next

How we compare health & beauty prices

11,473 health & beauty products from 4 retailers, each priced per 100g or litre so a bigger pack can't disguise a worse deal. Best value right now: $1.93 per L.

Unit prices calculated by GroceryWise from the pack size marked “est.”.