GroceryWise
Compare pricesNewSports nutrition
Get the digest

Category

All Health & Beauty11,473
  • Hair Care2,311
  • Skin Care2,210
  • Vitamins & Supplements2,002
  • First Aid & Medicinal1,206
  • Shower & Bath Care705
  • Dental Care649
  • Cosmetics491
  • Deodorants481
  • Shaving & Hair Removal422
  • Personal Care325
  • Period Care232
  • Sun Care215
  • Continence Care122
  • Travel Packs and Accessories56
  • After Sun13
  • Fragrance & Perfume9
  • Pantry6,158
  • Home & Garden2,605
  • Dietary & World Foods2,590
  • Cleaning & Laundry2,319
  • Chips, Chocolates & Snacks2,222
  • Dairy, Eggs & Fridge2,131
  • Frozen1,769
  • Baby1,392
  • Drinks1,191
  • Pet1,092
  • Bakery952
  • Deli558
GroceryWise

Compare grocery prices across Coles, Woolworths, Aldi and Chemist Warehouse. Independent and free.

© GroceryWise. Made in Australia.

Retailers

Coles catalogueWoolworths weekly specialsAldi Special Buys & catalogueChemist Warehouse catalogue

Compare prices

Health & BeautyPantryHome & GardenDietary & World FoodsCleaning & LaundryChips, Chocolates & SnacksDairy, Eggs & FridgeFrozenBabyDrinksPetBakeryDeliAll categories

Site

How to saveAboutContactHow we collect pricesPrivacyTermsEmail usFacebook page
Last refreshedColesWoolworthsAldiChemist WarehouseAll four retailers · Wednesday 30 Sep

Prices may differ in store. Not affiliated with any retailer.

  1. Compare prices
  2. /Health & Beauty

Cheapest Health & Beauty prices this week

11,473 products · 4 retailers · from $1.93 per L

Hair Care2311Skin Care2210Vitamins & Supplements2002First Aid & Medicinal1206Shower & Bath Care705Dental Care649Cosmetics491Deodorants481Shaving & Hair Removal422Personal Care325Period Care232Continence Care122Fragrance & Perfume9
Available at

289–312 of 11,473

iO Ultimate Clean Electric Toothbrush Refill

Oral-B

iO Ultimate Clean Electric Toothbrush Refill

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$37.47$9.37/each·4 Pack
4 OFFERS3 sizesCompare →
Keratin Smoothing Conditioner

Hask

Keratin Smoothing Conditioner

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$17.49$17.49/L est.·1L
2 OFFERS2 sizesCompare →
Elvive Total Repair 5 Restoring Conditioner

L'Oreal Paris

Elvive Total Repair 5 Restoring Conditioner

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$5.99$17.62/L·340ml
2 OFFERS2 sizesCompare →
Fresh Clean Soft Toothbrush

Oral-B

Fresh Clean Soft Toothbrush

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$7.27$1.04/each·7 Pack
1 OFFER2 sizesCompare →
Argan Oil Repairing Conditioner

Hask

Argan Oil Repairing Conditioner

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$17.49$17.49/L est.·1L
2 OFFERS2 sizesCompare →
Argan Oil Repairing Shampoo

Hask

Argan Oil Repairing Shampoo

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$17.49$17.49/L est.·1L
2 OFFERS2 sizesCompare →
After Sun Aloe Vera Gel

Banana Boat

After Sun Aloe Vera Gel

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$10.39$2.77/100g·375g
3 sizesCompare →
Refreshing Tea Tree Oil Shampoo

Head & Shoulders

Refreshing Tea Tree Oil Shampoo

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$13.00$15.29/L·850mL
4 OFFERS4 sizesCompare →
SPF 50+ Kids Sunscreen Lotion

Banana Boat

SPF 50+ Kids Sunscreen Lotion

CHEAPEST PER 100G

ColesWoolworthsTwo retailers tied
$15.00$3.75/100g·400g
3 OFFERS3 sizesCompare →
Lip Therapy Original

Vaseline

Lip Therapy Original

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$2.50$35.71/100g·7g
2 OFFERS2 sizesCompare →
Signature Foaming Facial Cleanser Pump

Sukin

Signature Foaming Facial Cleanser Pump

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$7.99$31.96/L·250ml
3 OFFERS3 sizesCompare →
Intensive Repair Lip Balm

Blistex

Intensive Repair Lip Balm

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$3.24$46.29/100g·7g
3 OFFERS2 sizesCompare →
Petroleum Jelly

Vaseline

Petroleum Jelly

PRICED AT TWO RETAILERS

Chemist WarehouseColesTwo retailers
from$3.99sizes not comparable
4 sizesCompare →
Creme Tin Moisturiser For Face & Body

Nivea

Creme Tin Moisturiser For Face & Body

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$5.24$34.93/L·150ml
2 OFFERS2 sizesCompare →
Signature Facial Moisturiser Pump

Sukin

Signature Facial Moisturiser Pump

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$7.99$31.96/L·250ml
3 OFFERS3 sizesCompare →
Ceramides Moisturising Lotion

QV

Ceramides Moisturising Lotion

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$24.39$19.51/L·1.25L
1 OFFER3 sizesCompare →
Self Tan Foam Dark

Bondi Sands

Self Tan Foam Dark

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$12.00$60.00/L·200mL
1 OFFER2 sizesCompare →
Moisturising Lotion Complete Defence Sensitive SPF 30

Olay

Moisturising Lotion Complete Defence Sensitive SPF 30

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$8.50$56.67/L·150mL
5 OFFERS2 sizesCompare →
Total Effects Face Cream Moisturiser Normal SPF 15

Olay

Total Effects Face Cream Moisturiser Normal SPF 15

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$19.99$39.98/100g·50g
3 OFFERS1 sizeCompare →
Ceramides Cleanser

QV

Ceramides Cleanser

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$23.69$1.90/100g·1.25kg
1 OFFER2 sizesCompare →
Tanning Gradual Tan

Bondi Sands

Tanning Gradual Tan

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$11.00$29.33/L·375mL
1 OFFER2 sizesCompare →
Age Perfect Golden Age Rosy Day Cream

L'Oreal Paris

Age Perfect Golden Age Rosy Day Cream

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$19.99$399.80/L·50ml
4 OFFERS1 sizeCompare →
Argan Hair Oil

Hask

Argan Hair Oil

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$12.99$129.90/L·100ml
3 OFFERS3 sizesCompare →
Rapid For Fast Pain Relief With Paracetamol 500mg

Panadol

Rapid For Fast Pain Relief With Paracetamol 500mg

CHEAPEST PER CAPLET

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$13.99$0.29/caplet·48 Caplets
4 sizesCompare →
  • Previous
  • 1
  • More pages
  • 12
  • 13
  • 14
  • More pages
  • 479
  • Next

How we compare health & beauty prices

11,473 health & beauty products from 4 retailers, each priced per 100g or litre so a bigger pack can't disguise a worse deal. Best value right now: $1.93 per L.

Unit prices calculated by GroceryWise from the pack size marked “est.”.