GroceryWise
Compare pricesNewSports nutrition
Get the digest

Category

All Health & Beauty11,473
  • Hair Care2,311
  • Skin Care2,210
  • Vitamins & Supplements2,002
  • First Aid & Medicinal1,206
  • Shower & Bath Care705
  • Dental Care649
  • Cosmetics491
  • Deodorants481
  • Shaving & Hair Removal422
  • Personal Care325
  • Period Care232
  • Sun Care215
  • Continence Care122
  • Travel Packs and Accessories56
  • After Sun13
  • Fragrance & Perfume9
  • Pantry6,158
  • Home & Garden2,605
  • Dietary & World Foods2,590
  • Cleaning & Laundry2,319
  • Chips, Chocolates & Snacks2,222
  • Dairy, Eggs & Fridge2,131
  • Frozen1,769
  • Baby1,392
  • Drinks1,191
  • Pet1,092
  • Bakery952
  • Deli558
GroceryWise

Compare grocery prices across Coles, Woolworths, Aldi and Chemist Warehouse. Independent and free.

© GroceryWise. Made in Australia.

Retailers

Coles catalogueWoolworths weekly specialsAldi Special Buys & catalogueChemist Warehouse catalogue

Compare prices

Health & BeautyPantryHome & GardenDietary & World FoodsCleaning & LaundryChips, Chocolates & SnacksDairy, Eggs & FridgeFrozenBabyDrinksPetBakeryDeliAll categories

Site

How to saveAboutContactHow we collect pricesPrivacyTermsEmail usFacebook page
Last refreshedColesWoolworthsAldiChemist WarehouseAll four retailers · Wednesday 30 Sep

Prices may differ in store. Not affiliated with any retailer.

  1. Compare prices
  2. /Health & Beauty

Cheapest Health & Beauty prices this week

11,473 products · 4 retailers · from $1.93 per L

Hair Care2311Skin Care2210Vitamins & Supplements2002First Aid & Medicinal1206Shower & Bath Care705Dental Care649Cosmetics491Deodorants481Shaving & Hair Removal422Personal Care325Period Care232Continence Care122Fragrance & Perfume9
Available at

361–384 of 11,473

Rapid Acting Hayfever Allergy Relief Antihistamine Mini Tablets

Zyrtec

Rapid Acting Hayfever Allergy Relief Antihistamine Mini Tablets

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$33.99$0.49/each·70 Pack
4 sizesCompare →
3 Minute Denture Cleanser 108 Tablets Exclusive Size

Polident

3 Minute Denture Cleanser 108 Tablets Exclusive Size

CHEAPEST PER TABLET

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$15.99$0.15/tablet·108 Tablets
3 sizesCompare →
Sugar Free 20 Effervescent Powder Sachets

Ural

Sugar Free 20 Effervescent Powder Sachets

CHEAPEST PER SACHET

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$8.99$0.32/sachet·28 Sachets
3 OFFERS2 sizesCompare →
Glucosamine Sulfate With Chondroitin

Nature's Own

Glucosamine Sulfate With Chondroitin

CHEAPEST PER TABLET

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$44.99$0.14/tablet·320 Tablets
3 OFFERS4 sizesCompare →
Quickzorb Ibuprofen Lysine 342mg Caplets

Nurofen

Quickzorb Ibuprofen Lysine 342mg Caplets

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$28.99$0.30/each·96 Pack
3 sizesCompare →
Clear Patch Step 1 Quit Smoking 21mg

Nicabate

Clear Patch Step 1 Quit Smoking 21mg

CHEAPEST PER PATCH

WoolworthsWoolworths
$40.00$2.86/patch·14 pack
2 OFFERS4 sizesCompare →
Vapodrop & Cough Sore Throat Lozenges Honey Lemon

Vicks

Vapodrop & Cough Sore Throat Lozenges Honey Lemon

CHEAPEST PER LOZENGE

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$8.69$0.24/lozenge·36 Lozenges
4 sizesCompare →
Visual Early Detect Pregnancy Tests

Clearblue

Visual Early Detect Pregnancy Tests

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$32.99$3.30/each·10 Pack
1 OFFER2 sizesCompare →
Dentist Formulated Fresh Breath Oral Rinse Mild Mint

TheraBreath

Dentist Formulated Fresh Breath Oral Rinse Mild Mint

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$19.79$19.79/L est.·1L
1 OFFER2 sizesCompare →
Naturals Hand Wash Milk & Honey Pump

Palmolive

Naturals Hand Wash Milk & Honey Pump

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$1.99$7.96/L·250ml
2 OFFERS2 sizesCompare →
Bar Soap Naturals Milk & Honey

Palmolive

Bar Soap Naturals Milk & Honey

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$9.49$1.05/100g est.·900g
2 OFFERS4 sizesCompare →
Naturals Foaming Liquid Hand Wash Refill Cherry Blossom

Palmolive

Naturals Foaming Liquid Hand Wash Refill Cherry Blossom

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$5.39$5.39/L·1L
1 OFFER2 sizesCompare →
Mouthwash Invigorating Icy Mint

TheraBreath

Mouthwash Invigorating Icy Mint

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$19.79$19.79/L est.·1L
1 OFFER2 sizesCompare →
Original Bar Soap

Imperial Leather

Original Bar Soap

CHEAPEST PER 100G

ColesColes
$5.00$0.83/100g·600g
1 OFFER4 sizesCompare →
Bar Soap Gold Deodorant Protection

Palmolive

Bar Soap Gold Deodorant Protection

CHEAPEST PER 100G

ColesWoolworthsTwo retailers tied
$5.50$1.53/100g·360g
4 sizesCompare →
Women Advanced 72hr Deodorant Aerosol Pomegranate

Dove

Women Advanced 72hr Deodorant Aerosol Pomegranate

CHEAPEST PER L

ColesColes
$6.00$24.00/L·250mL
2 OFFERS1 sizeCompare →
Hand Wash Aloe Vera Value Refill

Palmolive

Hand Wash Aloe Vera Value Refill

CHEAPEST PER L

ColesColes
$12.00$6.00/L·2L
1 OFFER2 sizesCompare →
Antibacterial Foaming Hand Wash Lime & Mint Refill

Palmolive

Antibacterial Foaming Hand Wash Lime & Mint Refill

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$5.39$5.39/L·1L
1 OFFER2 sizesCompare →
Slim Soft Advanced Charcoal Toothbrush Ultra Soft

Colgate

Slim Soft Advanced Charcoal Toothbrush Ultra Soft

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$2.99$2.99/each
1 OFFER2 sizesCompare →
Deodorant Body Spray Africa

Lynx

Deodorant Body Spray Africa

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$4.49$27.21/L·165ml
1 OFFER2 sizesCompare →
Retainer & Mouthguard Daily Cleanser

Polident

Retainer & Mouthguard Daily Cleanser

CHEAPEST PER TABLET

ColesColes
$4.95$0.14/tablet·36 Pack
1 OFFER3 sizesCompare →
Incontinence Pads Maxi Night Extra Long Length

TENA

Incontinence Pads Maxi Night Extra Long Length

CHEAPEST PER EACH

ColesWoolworthsTwo retailers tied
$11.00$0.79/each·14 Pack
2 sizesCompare →
Antibacterial Liquid Hand Wash Pump Aloe Vera & Vitamin E

Dettol

Antibacterial Liquid Hand Wash Pump Aloe Vera & Vitamin E

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$4.50$9.00/L·500mL
1 OFFER2 sizesCompare →
Signature Scent Botanical Body Wash Pump

Sukin

Signature Scent Botanical Body Wash Pump

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$9.49$9.49/L·1L
2 OFFERS2 sizesCompare →
  • Previous
  • 1
  • More pages
  • 15
  • 16
  • 17
  • More pages
  • 479
  • Next

How we compare health & beauty prices

11,473 health & beauty products from 4 retailers, each priced per 100g or litre so a bigger pack can't disguise a worse deal. Best value right now: $1.93 per L.

Unit prices calculated by GroceryWise from the pack size marked “est.”.