GroceryWise
Compare pricesNewSports nutrition
Get the digest

Category

All Health & Beauty11,473
  • Hair Care2,311
  • Skin Care2,210
  • Vitamins & Supplements2,002
  • First Aid & Medicinal1,206
  • Shower & Bath Care705
  • Dental Care649
  • Cosmetics491
  • Deodorants481
  • Shaving & Hair Removal422
  • Personal Care325
  • Period Care232
  • Sun Care215
  • Continence Care122
  • Travel Packs and Accessories56
  • After Sun13
  • Fragrance & Perfume9
  • Pantry6,158
  • Home & Garden2,605
  • Dietary & World Foods2,590
  • Cleaning & Laundry2,319
  • Chips, Chocolates & Snacks2,222
  • Dairy, Eggs & Fridge2,131
  • Frozen1,769
  • Baby1,392
  • Drinks1,191
  • Pet1,092
  • Bakery952
  • Deli558
GroceryWise

Compare grocery prices across Coles, Woolworths, Aldi and Chemist Warehouse. Independent and free.

© GroceryWise. Made in Australia.

Retailers

Coles catalogueWoolworths weekly specialsAldi Special Buys & catalogueChemist Warehouse catalogue

Compare prices

Health & BeautyPantryHome & GardenDietary & World FoodsCleaning & LaundryChips, Chocolates & SnacksDairy, Eggs & FridgeFrozenBabyDrinksPetBakeryDeliAll categories

Site

How to saveAboutContactHow we collect pricesPrivacyTermsEmail usFacebook page
Last refreshedColesWoolworthsAldiChemist WarehouseAll four retailers · Wednesday 30 Sep

Prices may differ in store. Not affiliated with any retailer.

  1. Compare prices
  2. /Health & Beauty

Cheapest Health & Beauty prices this week

11,473 products · 4 retailers · from $1.93 per L

Hair Care2311Skin Care2210Vitamins & Supplements2002First Aid & Medicinal1206Shower & Bath Care705Dental Care649Cosmetics491Deodorants481Shaving & Hair Removal422Personal Care325Period Care232Continence Care122Fragrance & Perfume9
Available at

385–408 of 11,473

Soap Bar Transparent

Pears

Soap Bar Transparent

CHEAPEST PER 100G

ColesColes
$4.00$1.07/100g·375g
3 OFFERS3 sizesCompare →
Super Tampons

TOM Organic

Super Tampons

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$4.49$0.28/each·16 Pack
1 OFFER2 sizesCompare →
Incontinence Pads Instadry Extra Long Length

TENA

Incontinence Pads Instadry Extra Long Length

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$10.99$0.61/each·18 Pack
1 OFFER2 sizesCompare →
Elvive Dream Lengths Detangling Conditioner

L'Oreal Paris

Elvive Dream Lengths Detangling Conditioner

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$5.99$17.62/L·340ml
1 OFFER2 sizesCompare →
Men Clinical 96hr Deodorant Aerosol Sport

Rexona

Men Clinical 96hr Deodorant Aerosol Sport

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$6.99$38.83/L·180ml
2 OFFERS2 sizesCompare →
Deodorant Body Spray Black

Lynx

Deodorant Body Spray Black

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$4.49$27.21/L·165ml
2 OFFERS1 sizeCompare →
Shower Gel Creamy Vanilla & Raspberry

Original Source

Shower Gel Creamy Vanilla & Raspberry

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$7.99$7.99/L est.·1L
2 OFFERS2 sizesCompare →
Shampoo Cleanse & Replenish

TRESemme

Shampoo Cleanse & Replenish

CHEAPEST PER L

ColesWoolworthsTwo retailers tied
$10.00$10.64/L·940mL
1 OFFER2 sizesCompare →
Body Wash Shower Gel Luminous Oils Frangipani Coco

Palmolive

Body Wash Shower Gel Luminous Oils Frangipani Coco

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$6.00$8.00/L·750mL
2 OFFERS2 sizesCompare →
Citrus & Bergamot Body Wash

Glow Lab

Citrus & Bergamot Body Wash

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$13.20$9.78/L·1.35L
2 OFFERS2 sizesCompare →
Total Dental Floss Mint Waxed Flavour Value 100m

Colgate

Total Dental Floss Mint Waxed Flavour Value 100m

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$3.99$3.99/each
1 OFFER2 sizesCompare →
Incontinence Pads Extra

Poise

Incontinence Pads Extra

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$5.39$0.45/each·12 Pack
1 OFFER2 sizesCompare →
Mens Razor Disposable Xtreme 3 Sensitive

Schick

Mens Razor Disposable Xtreme 3 Sensitive

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$8.99$0.75/each·12 Pack
2 sizesCompare →
Original Long Unscented Liners

Carefree

Original Long Unscented Liners

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$2.75$0.09/each·30 Pack
3 OFFERS1 sizeCompare →
Elvive Hyaluron Plump 72H Moisture Filling Shampoo

L'Oreal Paris

Elvive Hyaluron Plump 72H Moisture Filling Shampoo

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$6.39$18.79/L·340ml
1 OFFER2 sizesCompare →
Gold Anti Dandruff Shampoo Treatment

Selsun

Gold Anti Dandruff Shampoo Treatment

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$17.99$47.97/L·375ml
2 sizesCompare →
Cleansing Face Wipes for Normal Skin

Johnson's

Cleansing Face Wipes for Normal Skin

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$4.99$0.20/each·25 Pack
1 OFFER2 sizesCompare →
Elvive Hyaluron Plump 72H Moisture Filling Conditioner

L'Oreal Paris

Elvive Hyaluron Plump 72H Moisture Filling Conditioner

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$6.39$18.79/L·340ml
1 OFFER2 sizesCompare →
Elnett Hairspray Normal Hold

L'Oreal Paris

Elnett Hairspray Normal Hold

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$7.49$18.72/L·400ml
3 OFFERS2 sizesCompare →
Incontinence Liners Long Length

TENA

Incontinence Liners Long Length

CHEAPEST PER EACH

ColesColes
$4.20$0.16/each·26 Pack
1 OFFER2 sizesCompare →
Lemon Myrtle Oil + Manuka Honey Soothing Body Bar

Freshwater Farm Australia

Lemon Myrtle Oil + Manuka Honey Soothing Body Bar

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$4.69$1.56/100g est.·300g
2 sizesCompare →
Body Butter Exfoliating Body Scrub Coconut & Jojoba

Palmolive

Body Butter Exfoliating Body Scrub Coconut & Jojoba

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$7.99$10.65/L·750ml
2 OFFERS2 sizesCompare →
Conditioner Cleanse Replenish

TRESemme

Conditioner Cleanse Replenish

CHEAPEST PER L

ColesWoolworthsTwo retailers tied
$10.00$10.64/L·940mL
1 OFFER2 sizesCompare →
Smooth & Silky Conditioner

Head & Shoulders

Smooth & Silky Conditioner

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$8.00$9.41/L·850ml
3 OFFERS2 sizesCompare →
  • Previous
  • 1
  • More pages
  • 16
  • 17
  • 18
  • More pages
  • 479
  • Next

How we compare health & beauty prices

11,473 health & beauty products from 4 retailers, each priced per 100g or litre so a bigger pack can't disguise a worse deal. Best value right now: $1.93 per L.

Unit prices calculated by GroceryWise from the pack size marked “est.”.