GroceryWise
Compare pricesNewSports nutrition
Get the digest

Category

All Health & Beauty11,473
  • Hair Care2,311
  • Skin Care2,210
  • Vitamins & Supplements2,002
  • First Aid & Medicinal1,206
  • Shower & Bath Care705
  • Dental Care649
  • Cosmetics491
  • Deodorants481
  • Shaving & Hair Removal422
  • Personal Care325
  • Period Care232
  • Sun Care215
  • Continence Care122
  • Travel Packs and Accessories56
  • After Sun13
  • Fragrance & Perfume9
  • Pantry6,158
  • Home & Garden2,605
  • Dietary & World Foods2,590
  • Cleaning & Laundry2,319
  • Chips, Chocolates & Snacks2,222
  • Dairy, Eggs & Fridge2,131
  • Frozen1,769
  • Baby1,392
  • Drinks1,191
  • Pet1,092
  • Bakery952
  • Deli558
GroceryWise

Compare grocery prices across Coles, Woolworths, Aldi and Chemist Warehouse. Independent and free.

© GroceryWise. Made in Australia.

Retailers

Coles catalogueWoolworths weekly specialsAldi Special Buys & catalogueChemist Warehouse catalogue

Compare prices

Health & BeautyPantryHome & GardenDietary & World FoodsCleaning & LaundryChips, Chocolates & SnacksDairy, Eggs & FridgeFrozenBabyDrinksPetBakeryDeliAll categories

Site

How to saveAboutContactHow we collect pricesPrivacyTermsEmail usFacebook page
Last refreshedColesWoolworthsAldiChemist WarehouseAll four retailers · Wednesday 30 Sep

Prices may differ in store. Not affiliated with any retailer.

  1. Compare prices
  2. /Health & Beauty

Cheapest Health & Beauty prices this week

11,473 products · 4 retailers · from $1.93 per L

Hair Care2311Skin Care2210Vitamins & Supplements2002First Aid & Medicinal1206Shower & Bath Care705Dental Care649Cosmetics491Deodorants481Shaving & Hair Removal422Personal Care325Period Care232Continence Care122Fragrance & Perfume9
Available at

409–432 of 11,473

Men Deep Espresso Antiperspirant Deodorant

Nivea

Men Deep Espresso Antiperspirant Deodorant

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$5.24$20.96/L·250ml
3 OFFERS1 sizeCompare →
Adhesive Cream Fresh Mint For Dentures & Partials

Polident

Adhesive Cream Fresh Mint For Dentures & Partials

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$21.99$18.32/100g est.·120g
2 sizesCompare →
Women Advanced Protection Antiperspirant Bright Bouquet

Rexona

Women Advanced Protection Antiperspirant Bright Bouquet

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$4.90$32.67/L·150mL
2 OFFERS2 sizesCompare →
Coconut Milk Shampoo

OGX

Coconut Milk Shampoo

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$11.49$29.84/L·385ml
1 OFFER2 sizesCompare →
1 Sensitive Disposable Razor

BIC

1 Sensitive Disposable Razor

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$6.00$0.30/each·20 Pack
1 OFFER3 sizesCompare →
Ultra Men 2 In 1 Deep Clean Shampoo & Conditioner

Head & Shoulders

Ultra Men 2 In 1 Deep Clean Shampoo & Conditioner

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$15.99$21.32/L·750ml
4 OFFERS2 sizesCompare →
Women Antiperspirant Aerosol Deodorant Sexy Bouquet

Rexona

Women Antiperspirant Aerosol Deodorant Sexy Bouquet

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$4.24$16.96/L·250ml
1 OFFER2 sizesCompare →
Coconut Milk Conditioner For Dry Hair

OGX

Coconut Milk Conditioner For Dry Hair

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$11.49$29.84/L·385ml
1 OFFER2 sizesCompare →
Body Wash Shower Gel Naturals Orchid

Palmolive

Body Wash Shower Gel Naturals Orchid

CHEAPEST PER L

ColesColes
$4.50$9.00/L·500mL
1 OFFER2 sizesCompare →
Skin Relief Body Wash Sensitive

Aveeno

Skin Relief Body Wash Sensitive

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$18.99$18.99/L·1L
4 OFFERS3 sizesCompare →
Blue 2 Flex Disposable Razors

Gillette

Blue 2 Flex Disposable Razors

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$1.99$0.40/each·5 Pack
1 OFFER3 sizesCompare →
Gentle Biodegradable Face Cleansing Makeup Wipes

Nivea

Gentle Biodegradable Face Cleansing Makeup Wipes

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$3.99$0.16/each·25 Pack
2 OFFERS1 sizeCompare →
Mega Hold Gel

Vo5

Mega Hold Gel

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$6.99$34.95/L est.·200ml
1 sizeCompare →
Teeth Whitening Toothpaste Optic White Enamel Care

Colgate

Teeth Whitening Toothpaste Optic White Enamel Care

CHEAPEST PER 100G

WoolworthsWoolworths
$6.00$4.29/100g·140g
3 OFFERS2 sizesCompare →
LiveFree Pads Super With Wings

Poise

LiveFree Pads Super With Wings

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$4.86$0.40/each·12 Pack
1 OFFER1 sizeCompare →
Clean & Balanced Conditioner

Head & Shoulders

Clean & Balanced Conditioner

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$8.00$9.41/L·850ml
3 OFFERS2 sizesCompare →
Mouthwash Oral Cleanser Mint - Peroxyl

Colgate

Mouthwash Oral Cleanser Mint - Peroxyl

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$29.99$31.70/L est.·946ml
2 sizesCompare →
Black & White Invisible Fresh Aerosol Deodorant

Nivea

Black & White Invisible Fresh Aerosol Deodorant

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$5.24$20.96/L·250ml
3 OFFERS1 sizeCompare →
Incontinence Pants Discreet Women Low Waist White Size M

Tena

Incontinence Pants Discreet Women Low Waist White Size M

CHEAPEST PER EACH

ColesColes
$13.00$1.08/each·12 Pack
2 OFFERS1 sizeCompare →
Strength Plex Bond Repair Conditioner

Toni & Guy

Strength Plex Bond Repair Conditioner

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$15.00$25.00/L·600mL
2 OFFERS2 sizesCompare →
Mouthwash Mint Neutrafluor 220 Daily Fluoride

Colgate

Mouthwash Mint Neutrafluor 220 Daily Fluoride

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$15.99$33.81/L·473ml
1 sizeCompare →
2-in-1 Shampoo & Conditioner Clean & Balanced

Head & Shoulders

2-in-1 Shampoo & Conditioner Clean & Balanced

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$15.99$21.32/L·750ml
4 OFFERS2 sizesCompare →
Tea Tree Shampoo

Redwin

Tea Tree Shampoo

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$6.49$12.98/L·500ml
2 OFFERS2 sizesCompare →
Oil Control Dry Shampoo With Nettle & Vitamin E

Klorane

Oil Control Dry Shampoo With Nettle & Vitamin E

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$12.39$82.60/L·150ml
2 OFFERS2 sizesCompare →
  • Previous
  • 1
  • More pages
  • 17
  • 18
  • 19
  • More pages
  • 479
  • Next

How we compare health & beauty prices

11,473 health & beauty products from 4 retailers, each priced per 100g or litre so a bigger pack can't disguise a worse deal. Best value right now: $1.93 per L.

Unit prices calculated by GroceryWise from the pack size marked “est.”.