GroceryWise
Compare pricesNewSports nutrition
Get the digest

Category

All Health & Beauty11,473
  • Hair Care2,311
  • Skin Care2,210
  • Vitamins & Supplements2,002
  • First Aid & Medicinal1,206
  • Shower & Bath Care705
  • Dental Care649
  • Cosmetics491
  • Deodorants481
  • Shaving & Hair Removal422
  • Personal Care325
  • Period Care232
  • Sun Care215
  • Continence Care122
  • Travel Packs and Accessories56
  • After Sun13
  • Fragrance & Perfume9
  • Pantry6,158
  • Home & Garden2,605
  • Dietary & World Foods2,590
  • Cleaning & Laundry2,319
  • Chips, Chocolates & Snacks2,222
  • Dairy, Eggs & Fridge2,131
  • Frozen1,769
  • Baby1,392
  • Drinks1,191
  • Pet1,092
  • Bakery952
  • Deli558
GroceryWise

Compare grocery prices across Coles, Woolworths, Aldi and Chemist Warehouse. Independent and free.

© GroceryWise. Made in Australia.

Retailers

Coles catalogueWoolworths weekly specialsAldi Special Buys & catalogueChemist Warehouse catalogue

Compare prices

Health & BeautyPantryHome & GardenDietary & World FoodsCleaning & LaundryChips, Chocolates & SnacksDairy, Eggs & FridgeFrozenBabyDrinksPetBakeryDeliAll categories

Site

How to saveAboutContactHow we collect pricesPrivacyTermsEmail usFacebook page
Last refreshedColesWoolworthsAldiChemist WarehouseAll four retailers · Wednesday 30 Sep

Prices may differ in store. Not affiliated with any retailer.

  1. Compare prices
  2. /Health & Beauty

Cheapest Health & Beauty prices this week

11,473 products · 4 retailers · from $1.93 per L

Hair Care2311Skin Care2210Vitamins & Supplements2002First Aid & Medicinal1206Shower & Bath Care705Dental Care649Cosmetics491Deodorants481Shaving & Hair Removal422Personal Care325Period Care232Continence Care122Fragrance & Perfume9
Available at

433–456 of 11,473

Hyaluron Clarify & Hydrate Silicone Free Shampoo

Pantene

Hyaluron Clarify & Hydrate Silicone Free Shampoo

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$10.49$16.14/L·650ml
3 OFFERS2 sizesCompare →
Paris Magic Retouch Hair Colour 3 Brown

L'Oreal Paris

Paris Magic Retouch Hair Colour 3 Brown

CHEAPEST PER EACH

WoolworthsWoolworths
$11.40$11.40/each·each
2 OFFERS2 sizesCompare →
Interdental Brushes Size 0

Piksters

Interdental Brushes Size 0

CHEAPEST PER EACH

WoolworthsWoolworths
$3.75$0.38/each·10 pack
2 OFFERS2 sizesCompare →
Fructis Nutri Repair 3 Conditioner

Garnier

Fructis Nutri Repair 3 Conditioner

CHEAPEST PER L

ColesWoolworthsTwo retailers tied
$10.00$11.76/L·850mL
1 OFFER2 sizesCompare →
Fructis Nutri Repair 3 Shampoo

Garnier

Fructis Nutri Repair 3 Shampoo

CHEAPEST PER L

ColesWoolworthsTwo retailers tied
$10.00$11.76/L·850mL
1 OFFER2 sizesCompare →
Mach3+ Shaving Razor

Gillette

Mach3+ Shaving Razor

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$10.99$10.99/each
1 OFFER2 sizesCompare →
Interdental Brushes Size 5

Piksters

Interdental Brushes Size 5

CHEAPEST PER EACH

WoolworthsWoolworths
$3.75$0.38/each·10 pack
3 OFFERS2 sizesCompare →
Dry Shampoo Sensitive Scalp

Batiste

Dry Shampoo Sensitive Scalp

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$5.99$29.95/L·200ml
2 sizesCompare →
Extraordinary Oil Mask

L'Oreal Paris

Extraordinary Oil Mask

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$9.69$32.30/L·300ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Vitality Electric Toothbrush Kids Set

Oral-B

Vitality Electric Toothbrush Kids Set

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$10.99$10.99/each
1 OFFER2 sizesCompare →
Men Guards Level 2

Depend

Men Guards Level 2

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$6.49$0.54/each est.·12 pack
1 OFFER2 sizesCompare →
Repair & Protect Toothpaste Sensitive Toothpaste

Sensodyne

Repair & Protect Toothpaste Sensitive Toothpaste

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$7.99$7.99/100g·100g
1 OFFER2 sizesCompare →
Men Active Fit Incontinence Plus Navy Size S/M

TENA

Men Active Fit Incontinence Plus Navy Size S/M

CHEAPEST PER EACH

ColesColes
$11.20$1.24/each·9 Pack
1 OFFER1 sizeCompare →
Pure Hair Removal Cream Legs & Body For Sensitive Skin

Veet

Pure Hair Removal Cream Legs & Body For Sensitive Skin

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$17.50$43.75/L·400mL
2 OFFERS2 sizesCompare →
Root Touch Up Permanent 4 Dark Brown Hair Colour

Clairol

Root Touch Up Permanent 4 Dark Brown Hair Colour

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$8.24$8.24/each
4 OFFERS2 sizesCompare →
Men Expert Hydra Energetic Face Wash

L'Oreal Paris

Men Expert Hydra Energetic Face Wash

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$18.99$73.04/L est.·260ml
4 OFFERS2 sizesCompare →
Root Touch Up Permanent 5 Medium Brown Hair Colour

Clairol

Root Touch Up Permanent 5 Medium Brown Hair Colour

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$8.24$8.24/each
4 OFFERS2 sizesCompare →
Fragrance Free Face Lotion SPF 50+

Bondi Sands

Fragrance Free Face Lotion SPF 50+

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$8.50$113.33/L·75mL
1 OFFER2 sizesCompare →
Men Expert Pure Carbon 5 in 1 Shower Gel

L'Oreal Paris

Men Expert Pure Carbon 5 in 1 Shower Gel

CHEAPEST PER L

ColesColes
$12.00$12.00/L·1L
2 OFFERS2 sizesCompare →
Violet Crush Toning Shampoo

John Frieda

Violet Crush Toning Shampoo

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$12.99$51.96/L·250ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Elvive Colour Protect Shampoo

L'Oreal Paris

Elvive Colour Protect Shampoo

BEST VALUE AT CHEMIST WAREHOUSE

Chemist WarehouseChemist Warehouse only
$5.99$17.62/L·340ml
2 sizesCompare →
Toothbrush 360 Advanced Medium

Colgate

Toothbrush 360 Advanced Medium

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$11.99$3.00/each·4 Pack
1 sizeCompare →
Sensor Excel Shaving Razor Blade Refill

Gillette

Sensor Excel Shaving Razor Blade Refill

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$22.39$2.24/each·10 Pack
1 OFFER2 sizesCompare →
Skinguard Shaving Razor Blades

Gillette

Skinguard Shaving Razor Blades

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$50.99$6.37/each·8 Pack
2 sizesCompare →
  • Previous
  • 1
  • More pages
  • 18
  • 19
  • 20
  • More pages
  • 479
  • Next

How we compare health & beauty prices

11,473 health & beauty products from 4 retailers, each priced per 100g or litre so a bigger pack can't disguise a worse deal. Best value right now: $1.93 per L.

Unit prices calculated by GroceryWise from the pack size marked “est.”.