GroceryWise
Compare pricesNewSports nutrition
Get the digest

Category

All Health & Beauty11,473
  • Hair Care2,311
  • Skin Care2,210
  • Vitamins & Supplements2,002
  • First Aid & Medicinal1,206
  • Shower & Bath Care705
  • Dental Care649
  • Cosmetics491
  • Deodorants481
  • Shaving & Hair Removal422
  • Personal Care325
  • Period Care232
  • Sun Care215
  • Continence Care122
  • Travel Packs and Accessories56
  • After Sun13
  • Fragrance & Perfume9
  • Pantry6,158
  • Home & Garden2,605
  • Dietary & World Foods2,590
  • Cleaning & Laundry2,319
  • Chips, Chocolates & Snacks2,222
  • Dairy, Eggs & Fridge2,131
  • Frozen1,769
  • Baby1,392
  • Drinks1,191
  • Pet1,092
  • Bakery952
  • Deli558
GroceryWise

Compare grocery prices across Coles, Woolworths, Aldi and Chemist Warehouse. Independent and free.

© GroceryWise. Made in Australia.

Retailers

Coles catalogueWoolworths weekly specialsAldi Special Buys & catalogueChemist Warehouse catalogue

Compare prices

Health & BeautyPantryHome & GardenDietary & World FoodsCleaning & LaundryChips, Chocolates & SnacksDairy, Eggs & FridgeFrozenBabyDrinksPetBakeryDeliAll categories

Site

How to saveAboutContactHow we collect pricesPrivacyTermsEmail usFacebook page
Last refreshedColesWoolworthsAldiChemist WarehouseAll four retailers · Wednesday 30 Sep

Prices may differ in store. Not affiliated with any retailer.

  1. Compare prices
  2. /Health & Beauty

Cheapest Health & Beauty prices this week

11,473 products · 4 retailers · from $1.93 per L

Hair Care2311Skin Care2210Vitamins & Supplements2002First Aid & Medicinal1206Shower & Bath Care705Dental Care649Cosmetics491Deodorants481Shaving & Hair Removal422Personal Care325Period Care232Continence Care122Fragrance & Perfume9
Available at

457–480 of 11,473

Cross Action Charcoal Manual Toothbrush

Oral-B

Cross Action Charcoal Manual Toothbrush

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$9.00$1.80/each·5 Pack
4 OFFERS3 sizesCompare →
SPF50 Sensitive Sunscreen

Cancer Council

SPF50 Sensitive Sunscreen

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$13.69$54.76/L·250ml
1 OFFER2 sizesCompare →
Proglide Mens Razor Handle With 2 Blade Cartridges

Gillette

Proglide Mens Razor Handle With 2 Blade Cartridges

CHEAPEST PER REFILL

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$20.99$10.50/refill est.·2 refills
3 sizesCompare →
Argan Oil Repairing Deep Conditioner

Hask

Argan Oil Repairing Deep Conditioner

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$2.99$5.98/100g·50g
2 OFFERS2 sizesCompare →
2 In 1 Itchy Scalp Care Shampoo & Conditioner

Head & Shoulders

2 In 1 Itchy Scalp Care Shampoo & Conditioner

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$15.99$21.32/L est.·750ml
4 OFFERS2 sizesCompare →
Vitality Pro Deep Electric Toothbrush & Travel Case Black

Oral-B

Vitality Pro Deep Electric Toothbrush & Travel Case Black

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$44.99$44.99/each
1 OFFER2 sizesCompare →
Deep Cleansing Charcoal Pore Strip

Biore

Deep Cleansing Charcoal Pore Strip

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$3.99$0.66/each est.·6 pack
1 sizeCompare →
Lip Balm

Dermal Therapy

Lip Balm

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$4.89$48.90/100g·10g
1 OFFER1 sizeCompare →
Q10 Plus Firming Body Lotion With Vitamin C & 72hr Moisture

Nivea

Q10 Plus Firming Body Lotion With Vitamin C & 72hr Moisture

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$5.74$14.35/L·400ml
2 OFFERS2 sizesCompare →
Summer Glow Body Lotion Self Gradual Tanner Medium To Dark

Dove

Summer Glow Body Lotion Self Gradual Tanner Medium To Dark

CHEAPEST PER L

ColesColes
$6.00$24.00/L·250mL
2 OFFERS2 sizesCompare →
Daily Facial Cleanser Foaming

Cetaphil

Daily Facial Cleanser Foaming

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$17.49$36.98/L est.·473ml
2 sizesCompare →
Cocoa Butter Formula Tahitian Vanilla Body Lotion

Palmer's

Cocoa Butter Formula Tahitian Vanilla Body Lotion

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$19.99$19.99/L·1L
3 sizesCompare →
Face Gentle Cleanser

QV

Face Gentle Cleanser

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$17.39$3.86/100g·450g
2 sizesCompare →
Signature Revitalising Facial Scrub

Sukin

Signature Revitalising Facial Scrub

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$6.99$55.92/L·125ml
2 OFFERS2 sizesCompare →
Certified Organic Rosehip Oil

Sukin

Certified Organic Rosehip Oil

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$17.99$359.80/L·50ml
3 OFFERS2 sizesCompare →
Summer Glow Body Lotion Self Gradual Tanner Fair To Medium

Dove

Summer Glow Body Lotion Self Gradual Tanner Fair To Medium

CHEAPEST PER L

ColesColes
$6.00$24.00/L·250mL
2 OFFERS2 sizesCompare →
Irresistibly Smooth Lotion With Moisturising Serum 72hr

Nivea

Irresistibly Smooth Lotion With Moisturising Serum 72hr

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$4.99$12.48/L·400ml
2 OFFERS2 sizesCompare →
Total Effects Face Cream Moisturiser Gentle SPF 15

Olay

Total Effects Face Cream Moisturiser Gentle SPF 15

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$19.99$39.98/100g·50g
4 OFFERS1 sizeCompare →
Gentle Exfoliating SA Cleanser Sensitive Skin

Cetaphil

Gentle Exfoliating SA Cleanser Sensitive Skin

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$21.69$45.86/L·473ml
2 sizesCompare →
Lip Balm Squeeze Tube

Carmex

Lip Balm Squeeze Tube

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$5.99$59.90/100g·10g
1 sizeCompare →
Skin Active Micellar Cleansing Water in Oil All-In-1

Garnier

Skin Active Micellar Cleansing Water in Oil All-In-1

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$9.99$24.98/L·400ml
2 OFFERS1 sizeCompare →
Pure Active Pimple Patches

Garnier

Pure Active Pimple Patches

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$8.99$0.20/each·44 Pack
2 sizesCompare →
Gluta-Hya Body Lotion Flawless Glow

Vaseline

Gluta-Hya Body Lotion Flawless Glow

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$6.24$31.20/L·200ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Hydro Boost Hydrogel Face Mask

Neutrogena

Hydro Boost Hydrogel Face Mask

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$5.39$17.97/100g·30g
3 OFFERS2 sizesCompare →
  • Previous
  • 1
  • More pages
  • 19
  • 20
  • 21
  • More pages
  • 479
  • Next

How we compare health & beauty prices

11,473 health & beauty products from 4 retailers, each priced per 100g or litre so a bigger pack can't disguise a worse deal. Best value right now: $1.93 per L.

Unit prices calculated by GroceryWise from the pack size marked “est.”.