GroceryWise
Compare pricesNewSports nutrition
Get the digest

Category

All Health & Beauty11,473
  • Hair Care2,311
  • Skin Care2,210
  • Vitamins & Supplements2,002
  • First Aid & Medicinal1,206
  • Shower & Bath Care705
  • Dental Care649
  • Cosmetics491
  • Deodorants481
  • Shaving & Hair Removal422
  • Personal Care325
  • Period Care232
  • Sun Care215
  • Continence Care122
  • Travel Packs and Accessories56
  • After Sun13
  • Fragrance & Perfume9
  • Pantry6,158
  • Home & Garden2,605
  • Dietary & World Foods2,590
  • Cleaning & Laundry2,319
  • Chips, Chocolates & Snacks2,222
  • Dairy, Eggs & Fridge2,131
  • Frozen1,769
  • Baby1,392
  • Drinks1,191
  • Pet1,092
  • Bakery952
  • Deli558
GroceryWise

Compare grocery prices across Coles, Woolworths, Aldi and Chemist Warehouse. Independent and free.

© GroceryWise. Made in Australia.

Retailers

Coles catalogueWoolworths weekly specialsAldi Special Buys & catalogueChemist Warehouse catalogue

Compare prices

Health & BeautyPantryHome & GardenDietary & World FoodsCleaning & LaundryChips, Chocolates & SnacksDairy, Eggs & FridgeFrozenBabyDrinksPetBakeryDeliAll categories

Site

How to saveAboutContactHow we collect pricesPrivacyTermsEmail usFacebook page
Last refreshedColesWoolworthsAldiChemist WarehouseAll four retailers · Wednesday 30 Sep

Prices may differ in store. Not affiliated with any retailer.

  1. Compare prices
  2. /Health & Beauty

Cheapest Health & Beauty prices this week

11,473 products · 4 retailers · from $1.93 per L

Hair Care2311Skin Care2210Vitamins & Supplements2002First Aid & Medicinal1206Shower & Bath Care705Dental Care649Cosmetics491Deodorants481Shaving & Hair Removal422Personal Care325Period Care232Continence Care122Fragrance & Perfume9
Available at

481–504 of 11,473

Regenerist Micro Sculpting Face Cream Moisturiser

Olay

Regenerist Micro Sculpting Face Cream Moisturiser

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$29.99$59.98/100g·50g
3 OFFERS1 sizeCompare →
Cocoa Butter Formula Moisturising Body Oil

Palmer's

Cocoa Butter Formula Moisturising Body Oil

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$12.99$51.96/L·250ml
1 sizeCompare →
Daily Advance Lotion

Cetaphil

Daily Advance Lotion

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$13.99$6.19/100g·226g
2 sizesCompare →
Oily Skin Cleanser

Cetaphil

Oily Skin Cleanser

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$21.99$17.59/L·1.25L
2 sizesCompare →
SPF 50+ Silk Hydration Face Sunscreen Lotion

Hawaiian Tropic

SPF 50+ Silk Hydration Face Sunscreen Lotion

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$9.50$95.00/L·100mL
2 OFFERS2 sizesCompare →
Deep Clean Foaming Cleanser

Neutrogena

Deep Clean Foaming Cleanser

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$10.69$7.13/100g·150g
3 OFFERS1 sizeCompare →
Mini Caps For Pain Relief Paracetamol 500mg

Panadol

Mini Caps For Pain Relief Paracetamol 500mg

CHEAPEST PER CAPLET

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$11.99$0.25/caplet·48 Capsules
3 sizesCompare →
Sensitive Assorted White Plasters For Wound Protection

Elastoplast

Sensitive Assorted White Plasters For Wound Protection

CHEAPEST PER STRIP

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$5.49$0.14/strip·40 Strips
3 sizesCompare →
With Optizorb Paracetamol For Fast Pain Relief 500mg

Panadol

With Optizorb Paracetamol For Fast Pain Relief 500mg

CHEAPEST PER CAPLET

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$10.99$0.23/caplet·48 Caplets
3 sizesCompare →
Sensitive XL Dressings For Post Op Wounds

Elastoplast

Sensitive XL Dressings For Post Op Wounds

CHEAPEST PER DRESSING

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$6.99$1.40/dressing·5 Dressings
3 sizesCompare →
Extra For Pain Relief Paracetamol & Caffeine 500mg

Panadol

Extra For Pain Relief Paracetamol & Caffeine 500mg

CHEAPEST PER CAPLET

WoolworthsWoolworths
$6.00$0.38/caplet·16 pack
2 OFFERS3 sizesCompare →
Sensitive Plasters For Kids With Animal Print

Elastoplast

Sensitive Plasters For Kids With Animal Print

CHEAPEST PER STRIP

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$2.99$0.15/strip·20 Strips
1 OFFER2 sizesCompare →
Ultra Eye Drops

Systane

Ultra Eye Drops

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$10.80$1080.00/L·10mL
3 OFFERS2 sizesCompare →
Liquid Capsules With Paracetamol 500mg

Panadol

Liquid Capsules With Paracetamol 500mg

CHEAPEST PER CAPSULE

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$14.49$0.30/capsule·48 Capsules
3 sizesCompare →
Wipe Lense Cleaner

ClearWipe

Wipe Lense Cleaner

CHEAPEST PER WIPE

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$12.69$0.13/wipe·100 Wipes
1 OFFER3 sizesCompare →
Antacids Forest Berry

Quick-Eze

Antacids Forest Berry

CHEAPEST PER EACH

WoolworthsWoolworths
$9.00$0.38/each·24 pack
2 sizesCompare →
Effervescent Electrolyte Tablets Passionfruit Punch

Hydralyte

Effervescent Electrolyte Tablets Passionfruit Punch

CHEAPEST PER TABLET

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$8.49$0.42/tablet·20 Tablets
4 OFFERS3 sizesCompare →
Constipation Relief 120mg Tablets

Coloxyl

Constipation Relief 120mg Tablets

CHEAPEST PER TABLET

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$9.99$0.10/tablet·100 Tablets
1 OFFER3 sizesCompare →
Nasal Decongestant Tablets

Demazin

Nasal Decongestant Tablets

CHEAPEST PER TABLET

ColesWoolworthsTwo retailers tied
$9.00$0.38/tablet·24 Pack
1 OFFER3 sizesCompare →
Probiotic + Prebiotic Gummies For Adults

Swisse

Probiotic + Prebiotic Gummies For Adults

CHEAPEST PER EACH

ColesColes
$24.75$0.28/each·90 Pack
3 OFFERS2 sizesCompare →
Cold & Flu + Mucus Cough Capsules

Codral

Cold & Flu + Mucus Cough Capsules

CHEAPEST PER CAPSULE

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$25.99$0.54/capsule·48 Capsules
1 OFFER3 sizesCompare →
Diarrhoea Relief Capsules

Imodium

Diarrhoea Relief Capsules

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$17.39$0.87/each·20 Pack
2 sizesCompare →
Rapid Acting Hayfever Allergy Relief Antihistamine Capsules

Zyrtec

Rapid Acting Hayfever Allergy Relief Antihistamine Capsules

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$32.99$0.79/each·42 Pack
2 sizesCompare →
Heat Patches

Pain Away

Heat Patches

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$14.99$1.50/each·10 Pack
1 OFFER2 sizesCompare →
  • Previous
  • 1
  • More pages
  • 20
  • 21
  • 22
  • More pages
  • 479
  • Next

How we compare health & beauty prices

11,473 health & beauty products from 4 retailers, each priced per 100g or litre so a bigger pack can't disguise a worse deal. Best value right now: $1.93 per L.

Unit prices calculated by GroceryWise from the pack size marked “est.”.