GroceryWise
Compare pricesNewSports nutrition
Get the digest

Category

All Health & Beauty11,472
  • Hair Care2,311
  • Skin Care2,210
  • Vitamins & Supplements2,001
  • First Aid & Medicinal1,205
  • Shower & Bath Care705
  • Dental Care649
  • Cosmetics491
  • Deodorants481
  • Shaving & Hair Removal422
  • Personal Care325
  • Period Care232
  • Sun Care216
  • Continence Care122
  • Travel Packs and Accessories56
  • After Sun13
  • Fragrance & Perfume9
  • Pantry6,158
  • Home & Garden2,605
  • Dietary & World Foods2,590
  • Cleaning & Laundry2,319
  • Chips, Chocolates & Snacks2,222
  • Dairy, Eggs & Fridge2,131
  • Frozen1,769
  • Baby1,392
  • Drinks1,191
  • Pet1,092
  • Bakery952
  • Deli558
GroceryWise

Compare grocery prices across Coles, Woolworths, Aldi and Chemist Warehouse. Independent and free.

© GroceryWise. Made in Australia.

Retailers

Coles catalogueWoolworths weekly specialsAldi Special Buys & catalogueChemist Warehouse catalogue

Compare prices

Health & BeautyPantryHome & GardenDietary & World FoodsCleaning & LaundryChips, Chocolates & SnacksDairy, Eggs & FridgeFrozenBabyDrinksPetBakeryDeliAll categories

Site

How to saveAboutContactHow we collect pricesPrivacyTermsEmail usFacebook page
Last refreshedColesWoolworthsAldiChemist WarehouseAll four retailers · Wednesday 30 Sep

Prices may differ in store. Not affiliated with any retailer.

  1. Compare prices
  2. /Health & Beauty

Cheapest Health & Beauty prices this week

11,472 products · 4 retailers · from $1.85 per L

Hair Care2311Skin Care2210Vitamins & Supplements2001First Aid & Medicinal1205Shower & Bath Care705Dental Care649Cosmetics491Deodorants481Shaving & Hair Removal422Personal Care325Period Care232Continence Care122Fragrance & Perfume9
Available at

625–648 of 11,472

Liquid Hand Wash Antibacterial Soap Lime Refill

Palmolive

Liquid Hand Wash Antibacterial Soap Lime Refill

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$3.99$3.99/L·1L
1 OFFER1 sizeCompare →
Antibacterial Liquid Hand Wash Hand Soap Refill Aloe Vera

Dettol

Antibacterial Liquid Hand Wash Hand Soap Refill Aloe Vera

CHEAPEST PER L

ColesColes
$5.50$5.79/L·950mL
2 OFFERS1 sizeCompare →
Kids Toothpaste Minions 6+ Years Mint

Colgate

Kids Toothpaste Minions 6+ Years Mint

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$2.29$2.54/100g·90g
1 sizeCompare →
Lemongrass & Lime Hand Wash Anitbacterial

Glow Lab

Lemongrass & Lime Hand Wash Anitbacterial

CHEAPEST PER L

ColesColes
$4.50$15.00/L·300mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Men 48hr Deodorant Aerosol Sport Fresh

Rexona

Men 48hr Deodorant Aerosol Sport Fresh

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$5.00$20.00/L·250mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Kids Toothpaste Junior Bluey 2-5 Years

Colgate

Kids Toothpaste Junior Bluey 2-5 Years

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$2.29$2.54/100g·90g
1 sizeCompare →
Women's Roll On Powder Fresh Antiperspirant & Deodorant

Mitchum

Women's Roll On Powder Fresh Antiperspirant & Deodorant

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$4.49$89.80/L·50ml
1 sizeCompare →
Goodnights Pads With Wings

Libra

Goodnights Pads With Wings

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$7.00$0.35/each·20 Pack
1 OFFER1 sizeCompare →
Extra Care Full Hair Protect Shampoo for Fragile Hair

Schwarzkopf

Extra Care Full Hair Protect Shampoo for Fragile Hair

CHEAPEST PER L

ColesColes
$9.50$47.50/L·200mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Pro Skin Liners Dry Long

Libra

Pro Skin Liners Dry Long

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$2.47$0.08/each·30 Pack
2 OFFERS1 sizeCompare →
Men Deodorant Original

Rexona

Men Deodorant Original

CHEAPEST PER L

ColesWoolworthsTwo retailers tied
$3.50$70.00/L·50mL
1 sizeCompare →
Women Advanced 72hr Deodorant Roll On Pomegranate

Dove

Women Advanced 72hr Deodorant Roll On Pomegranate

CHEAPEST PER L

ColesColes
$3.00$60.00/L·50mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Women 48hr Deodorant Aerosol Cotton Dry

Rexona

Women 48hr Deodorant Aerosol Cotton Dry

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$5.00$20.00/L·250mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Bluey Kids Toothbrush 2-5 Years

Colgate

Bluey Kids Toothbrush 2-5 Years

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$2.99$2.99/each
1 sizeCompare →
Antibacterial Foam Handwash Pump Rose & Cherry

Dettol

Antibacterial Foam Handwash Pump Rose & Cherry

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$3.39$13.56/L·250ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Hand Wash Aloe Vera & Chamomile

Palmolive

Hand Wash Aloe Vera & Chamomile

CHEAPEST PER L

ColesColes
$2.50$10.00/L·250mL
2 OFFERS1 sizeCompare →
Foaming Liquid Hand Wash Soap Refill Raspberry

Palmolive

Foaming Liquid Hand Wash Soap Refill Raspberry

CHEAPEST PER L

ColesColes
$7.50$7.50/L·1L
1 OFFER1 sizeCompare →
Men 48hr Deodorant Aerosol Quantum

Rexona

Men 48hr Deodorant Aerosol Quantum

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$5.00$20.00/L·250mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Women 48hr Deodorant Roll On Classic

Rexona

Women 48hr Deodorant Roll On Classic

CHEAPEST PER L

ColesWoolworthsTwo retailers tied
$3.50$70.00/L·50mL
1 sizeCompare →
Incontinence Liners Extra Long Length

TENA

Incontinence Liners Extra Long Length

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$4.08$0.17/each·24 Pack
1 OFFER1 sizeCompare →
Pro Skin Liners Extra Protect

Libra

Pro Skin Liners Extra Protect

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$3.12$0.06/each·50 Pack
1 OFFER1 sizeCompare →
Foaming Liquid Hand Wash Pump Vanilla & Berry

Palmolive

Foaming Liquid Hand Wash Pump Vanilla & Berry

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$2.39$9.56/L·250ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Girl Ultra Thins Pads Wings Regular

Libra

Girl Ultra Thins Pads Wings Regular

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$3.08$0.26/each·12 Pack
2 OFFERS1 sizeCompare →
Hand Wash Botanical Sweet Orange & Almond Pump

Thankyou.

Hand Wash Botanical Sweet Orange & Almond Pump

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$5.45$10.90/L·500mL
1 OFFER1 sizeCompare →
  • Previous
  • 1
  • More pages
  • 26
  • 27
  • 28
  • More pages
  • 478
  • Next

How we compare health & beauty prices

11,472 health & beauty products from 4 retailers, each priced per 100g or litre so a bigger pack can't disguise a worse deal. Best value right now: $1.85 per L.

Unit prices calculated by GroceryWise from the pack size marked “est.”.