GroceryWise
Compare pricesNewSports nutrition
Get the digest

Category

All Health & Beauty11,472
  • Hair Care2,311
  • Skin Care2,210
  • Vitamins & Supplements2,001
  • First Aid & Medicinal1,205
  • Shower & Bath Care705
  • Dental Care649
  • Cosmetics491
  • Deodorants481
  • Shaving & Hair Removal422
  • Personal Care325
  • Period Care232
  • Sun Care216
  • Continence Care122
  • Travel Packs and Accessories56
  • After Sun13
  • Fragrance & Perfume9
  • Pantry6,158
  • Home & Garden2,605
  • Dietary & World Foods2,590
  • Cleaning & Laundry2,319
  • Chips, Chocolates & Snacks2,222
  • Dairy, Eggs & Fridge2,131
  • Frozen1,769
  • Baby1,392
  • Drinks1,191
  • Pet1,092
  • Bakery952
  • Deli558
GroceryWise

Compare grocery prices across Coles, Woolworths, Aldi and Chemist Warehouse. Independent and free.

© GroceryWise. Made in Australia.

Retailers

Coles catalogueWoolworths weekly specialsAldi Special Buys & catalogueChemist Warehouse catalogue

Compare prices

Health & BeautyPantryHome & GardenDietary & World FoodsCleaning & LaundryChips, Chocolates & SnacksDairy, Eggs & FridgeFrozenBabyDrinksPetBakeryDeliAll categories

Site

How to saveAboutContactHow we collect pricesPrivacyTermsEmail usFacebook page
Last refreshedColesWoolworthsAldiChemist WarehouseAll four retailers · Wednesday 30 Sep

Prices may differ in store. Not affiliated with any retailer.

  1. Compare prices
  2. /Health & Beauty

Cheapest Health & Beauty prices this week

11,472 products · 4 retailers · from $1.85 per L

Hair Care2311Skin Care2210Vitamins & Supplements2001First Aid & Medicinal1205Shower & Bath Care705Dental Care649Cosmetics491Deodorants481Shaving & Hair Removal422Personal Care325Period Care232Continence Care122Fragrance & Perfume9
Available at

649–672 of 11,472

Extra Care 4-in-1 Repair Hair Mask

Schwarzkopf

Extra Care 4-in-1 Repair Hair Mask

CHEAPEST PER L

ColesColes
$8.50$21.25/L·400mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Glued Spiking Hair Gel Screaming Hold

got2b

Glued Spiking Hair Gel Screaming Hold

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$8.99$59.93/L·150ml
1 sizeCompare →
Men's Roll On Sport Antiperspirant & Deodorant

Mitchum

Men's Roll On Sport Antiperspirant & Deodorant

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$4.49$89.80/L·50ml
1 sizeCompare →
Women's Roll On Shower Fresh Antiperspirant & Deodorant

Mitchum

Women's Roll On Shower Fresh Antiperspirant & Deodorant

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$4.49$89.80/L·50ml
1 sizeCompare →
Men 48hr Deodorant Aerosol Ice Cool

Rexona

Men 48hr Deodorant Aerosol Ice Cool

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$5.00$20.00/L·250mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Pads Wings Super

Libra

Pads Wings Super

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$3.08$0.26/each·12 Pack
2 OFFERS1 sizeCompare →
Naturals Hand Wash Refill Milk & Honey

Palmolive

Naturals Hand Wash Refill Milk & Honey

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$3.99$3.99/L·1L
1 OFFER1 sizeCompare →
Girl Good Night Pads With Wings

Libra

Girl Good Night Pads With Wings

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$3.08$0.31/each·10 Pack
2 OFFERS1 sizeCompare →
Extra Care Full Hair Protect Scalp Serum

Schwarzkopf

Extra Care Full Hair Protect Scalp Serum

CHEAPEST PER L

ColesColes
$12.50$131.58/L·95mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Incontinence Liners Ultimate Coverage Ultra Long

TENA

Incontinence Liners Ultimate Coverage Ultra Long

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$4.08$0.19/each·22 Pack
1 OFFER1 sizeCompare →
Women Clinical 96hr Deodorant Stick Summer Strength

Rexona

Women Clinical 96hr Deodorant Stick Summer Strength

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$13.99$310.89/L est.·45ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Live Natural Brown Semi Permanent Hair Dye

Schwarzkopf

Live Natural Brown Semi Permanent Hair Dye

CHEAPEST PER EACH

ColesColes
$7.00$7.00/each·1 Pack
1 OFFER3 sizesCompare →
Women Clinical 96hr Deodorant Roll On Summer Strength

Rexona

Women Clinical 96hr Deodorant Roll On Summer Strength

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$7.99$159.80/L·50ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Dreamy Skin Lavender & Moonflower Scented Body Wash

Johnson's

Dreamy Skin Lavender & Moonflower Scented Body Wash

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$6.50$6.50/L·1L
1 OFFER1 sizeCompare →
Antibacterial Foam Hand Wash Refill Rose & Cherry

Dettol

Antibacterial Foam Hand Wash Refill Rose & Cherry

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$9.99$11.10/L·900ml
1 sizeCompare →
Eco Floss Picks

Piksters

Eco Floss Picks

CHEAPEST PER EACH

WoolworthsWoolworths
$3.00$0.10/each·30 pack
1 OFFER1 sizeCompare →
Baking Soda Toothpaste

Red Seal

Baking Soda Toothpaste

CHEAPEST PER 100G

ColesWoolworthsTwo retailers tied
$4.80$4.80/100g·100g
1 sizeCompare →
Extra Goodnights Long & Wide Pads

Libra

Extra Goodnights Long & Wide Pads

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$3.08$0.51/each·6 Pack
2 OFFERS1 sizeCompare →
Pads Regular Ultra Thin

TOM Organic

Pads Regular Ultra Thin

CHEAPEST PER EACH

ColesColes
$4.75$0.48/each·10 Pack
1 OFFER1 sizeCompare →
Invisible Super Pads With Wings

Libra

Invisible Super Pads With Wings

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$3.08$0.31/each·10 Pack
2 OFFERS2 sizesCompare →
Live Purple Punk Permanent Hair Dye

Schwarzkopf

Live Purple Punk Permanent Hair Dye

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$9.99$9.99/each
1 sizeCompare →
Desert Lime & Eucalyptus Hand Wash Refill

Bosisto's

Desert Lime & Eucalyptus Hand Wash Refill

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$8.50$8.50/L·1L
1 OFFER1 sizeCompare →
Pro Health Complete Defence System Whitening Toothpaste

Oral-B

Pro Health Complete Defence System Whitening Toothpaste

CHEAPEST PER 100G

WoolworthsWoolworths
$2.75$2.50/100g·110g
2 OFFERS2 sizesCompare →
Body Wash Gentle Pamper

Dove

Body Wash Gentle Pamper

CHEAPEST PER L

ColesColes
$9.50$9.50/L·1L
1 OFFER1 sizeCompare →
  • Previous
  • 1
  • More pages
  • 27
  • 28
  • 29
  • More pages
  • 478
  • Next

How we compare health & beauty prices

11,472 health & beauty products from 4 retailers, each priced per 100g or litre so a bigger pack can't disguise a worse deal. Best value right now: $1.85 per L.

Unit prices calculated by GroceryWise from the pack size marked “est.”.