GroceryWise
Compare pricesNewSports nutrition
Get the digest

Category

All Health & Beauty11,472
  • Hair Care2,311
  • Skin Care2,210
  • Vitamins & Supplements2,001
  • First Aid & Medicinal1,205
  • Shower & Bath Care705
  • Dental Care649
  • Cosmetics491
  • Deodorants481
  • Shaving & Hair Removal422
  • Personal Care325
  • Period Care232
  • Sun Care216
  • Continence Care122
  • Travel Packs and Accessories56
  • After Sun13
  • Fragrance & Perfume9
  • Pantry6,158
  • Home & Garden2,605
  • Dietary & World Foods2,590
  • Cleaning & Laundry2,319
  • Chips, Chocolates & Snacks2,222
  • Dairy, Eggs & Fridge2,131
  • Frozen1,769
  • Baby1,392
  • Drinks1,191
  • Pet1,092
  • Bakery952
  • Deli558
GroceryWise

Compare grocery prices across Coles, Woolworths, Aldi and Chemist Warehouse. Independent and free.

© GroceryWise. Made in Australia.

Retailers

Coles catalogueWoolworths weekly specialsAldi Special Buys & catalogueChemist Warehouse catalogue

Compare prices

Health & BeautyPantryHome & GardenDietary & World FoodsCleaning & LaundryChips, Chocolates & SnacksDairy, Eggs & FridgeFrozenBabyDrinksPetBakeryDeliAll categories

Site

How to saveAboutContactHow we collect pricesPrivacyTermsEmail usFacebook page
Last refreshedColesWoolworthsAldiChemist WarehouseAll four retailers · Wednesday 30 Sep

Prices may differ in store. Not affiliated with any retailer.

  1. Compare prices
  2. /Health & Beauty

Cheapest Health & Beauty prices this week

11,472 products · 4 retailers · from $1.85 per L

Hair Care2311Skin Care2210Vitamins & Supplements2001First Aid & Medicinal1205Shower & Bath Care705Dental Care649Cosmetics491Deodorants481Shaving & Hair Removal422Personal Care325Period Care232Continence Care122Fragrance & Perfume9
Available at

673–696 of 11,472

Extra Care Full Hair Protect Conditioner for Fragile Hair

Schwarzkopf

Extra Care Full Hair Protect Conditioner for Fragile Hair

CHEAPEST PER L

ColesColes
$9.50$47.50/L·200mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Body Wash Fruity Nourish

Dove

Body Wash Fruity Nourish

CHEAPEST PER L

ColesColes
$9.50$9.50/L·1L
1 OFFER1 sizeCompare →
Overnight Pads Long

U by Kotex

Overnight Pads Long

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$6.69$0.42/each est.·16 pack
2 sizesCompare →
Men Advanced 72hr Deodorant Aerosol Sport

Rexona

Men Advanced 72hr Deodorant Aerosol Sport

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$7.50$34.09/L·220mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Women Clinical Protection 96H Antiperspirant Summer Strength

Rexona

Women Clinical Protection 96H Antiperspirant Summer Strength

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$10.99$61.06/L·180ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Desert Lime & Eucalyptus Hand Wash

Bosisto's

Desert Lime & Eucalyptus Hand Wash

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$5.00$10.00/L·500mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Sapoderm Hygienic Bar Soap For Acne Prone & Oily Skin

Dettol

Sapoderm Hygienic Bar Soap For Acne Prone & Oily Skin

CHEAPEST PER 100G

ColesWoolworthsTwo retailers tied
$6.50$1.73/100g·375g
2 sizesCompare →
Barely There Unscented Liners

Carefree

Barely There Unscented Liners

CHEAPEST PER EACH

WoolworthsWoolworths
$2.75$0.07/each·42 pack
1 OFFER1 sizeCompare →
Women 48hr Deodorant Roll On Shower Fresh

Rexona

Women 48hr Deodorant Roll On Shower Fresh

CHEAPEST PER L

ColesWoolworthsTwo retailers tied
$3.50$70.00/L·50mL
1 sizeCompare →
Live Magnetic Purple Semi Permanent Hair Dye

Schwarzkopf

Live Magnetic Purple Semi Permanent Hair Dye

CHEAPEST PER EACH

ColesColes
$7.00$7.00/each·1 Each
1 OFFER3 sizesCompare →
Hand Wash Botanical Geranium Rose & Wood Pump

Thankyou.

Hand Wash Botanical Geranium Rose & Wood Pump

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$5.45$10.90/L·500mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Men +Care Advanced Invisible Dry Roll On 72h Protection

Dove

Men +Care Advanced Invisible Dry Roll On 72h Protection

CHEAPEST PER L

ColesColes
$3.00$60.00/L·50mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Women 48hr Deodorant Aerosol Classic

Rexona

Women 48hr Deodorant Aerosol Classic

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$5.00$20.00/L·250mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Black & White Invisible Clear Roll On Deodorant

Nivea

Black & White Invisible Clear Roll On Deodorant

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$2.75$55.00/L·50mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Invisible Regular Pads With Wings

Libra

Invisible Regular Pads With Wings

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$3.08$0.26/each·12 Pack
2 OFFERS2 sizesCompare →
Paper Cotton Stems

Swisspers

Paper Cotton Stems

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$8.99$0.01/each·800 Pack
2 sizesCompare →
Live Silver Toner Semi Permanent Hair Dye

Schwarzkopf

Live Silver Toner Semi Permanent Hair Dye

CHEAPEST PER EACH

ColesColes
$7.00$7.00/each·1 Pack
1 OFFER3 sizesCompare →
Men +Care Advanced Clean Comfort Roll On 72h Protection

Dove

Men +Care Advanced Clean Comfort Roll On 72h Protection

CHEAPEST PER L

ColesColes
$3.00$60.00/L·50mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Exfoliating Body Polish Scrub Brown Sugar & Coconut Butter

Dove

Exfoliating Body Polish Scrub Brown Sugar & Coconut Butter

CHEAPEST PER 100G

ColesColes
$9.00$3.02/100g·298g
1 OFFER1 sizeCompare →
Live Silver Storm Permanent Hair Dye

Schwarzkopf

Live Silver Storm Permanent Hair Dye

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$9.99$9.99/each
1 sizeCompare →
Teeth Whitening Toothpaste Optic White Stain Fighter

Colgate

Teeth Whitening Toothpaste Optic White Stain Fighter

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$5.99$4.28/100g·140g
2 OFFERS1 sizeCompare →
Foaming Liquid Hand Wash Pump Raspberry

Palmolive

Foaming Liquid Hand Wash Pump Raspberry

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$2.39$9.56/L·250ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Body Care Moisturising Wash

Johnson's

Body Care Moisturising Wash

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$6.50$6.50/L·1L
1 OFFER1 sizeCompare →
Tampons Mini

U by Kotex

Tampons Mini

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$3.00$0.19/each·16 Pack
1 sizeCompare →
  • Previous
  • 1
  • More pages
  • 28
  • 29
  • 30
  • More pages
  • 478
  • Next

How we compare health & beauty prices

11,472 health & beauty products from 4 retailers, each priced per 100g or litre so a bigger pack can't disguise a worse deal. Best value right now: $1.85 per L.

Unit prices calculated by GroceryWise from the pack size marked “est.”.