GroceryWise
Compare pricesNewSports nutrition
Get the digest

Category

All Health & Beauty11,472
  • Hair Care2,311
  • Skin Care2,210
  • Vitamins & Supplements2,001
  • First Aid & Medicinal1,205
  • Shower & Bath Care705
  • Dental Care649
  • Cosmetics491
  • Deodorants481
  • Shaving & Hair Removal422
  • Personal Care325
  • Period Care232
  • Sun Care216
  • Continence Care122
  • Travel Packs and Accessories56
  • After Sun13
  • Fragrance & Perfume9
  • Pantry6,158
  • Home & Garden2,605
  • Dietary & World Foods2,590
  • Cleaning & Laundry2,319
  • Chips, Chocolates & Snacks2,222
  • Dairy, Eggs & Fridge2,131
  • Frozen1,769
  • Baby1,392
  • Drinks1,191
  • Pet1,092
  • Bakery952
  • Deli558
GroceryWise

Compare grocery prices across Coles, Woolworths, Aldi and Chemist Warehouse. Independent and free.

© GroceryWise. Made in Australia.

Retailers

Coles catalogueWoolworths weekly specialsAldi Special Buys & catalogueChemist Warehouse catalogue

Compare prices

Health & BeautyPantryHome & GardenDietary & World FoodsCleaning & LaundryChips, Chocolates & SnacksDairy, Eggs & FridgeFrozenBabyDrinksPetBakeryDeliAll categories

Site

How to saveAboutContactHow we collect pricesPrivacyTermsEmail usFacebook page
Last refreshedColesWoolworthsAldiChemist WarehouseAll four retailers · Wednesday 30 Sep

Prices may differ in store. Not affiliated with any retailer.

  1. Compare prices
  2. /Health & Beauty

Cheapest Health & Beauty prices this week

11,472 products · 4 retailers · from $1.85 per L

Hair Care2311Skin Care2210Vitamins & Supplements2001First Aid & Medicinal1205Shower & Bath Care705Dental Care649Cosmetics491Deodorants481Shaving & Hair Removal422Personal Care325Period Care232Continence Care122Fragrance & Perfume9
Available at

697–720 of 11,472

Incontinence Liners Light

Poise

Incontinence Liners Light

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$2.60$0.14/each·18 Pack
1 OFFER1 sizeCompare →
Endurance 48Hr Ultra Dry Antiperspirant

Brut

Endurance 48Hr Ultra Dry Antiperspirant

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$6.99$5.38/100g·130g
2 sizesCompare →
Live 1-1 Blue Black Permanent Hair Dye

Schwarzkopf

Live 1-1 Blue Black Permanent Hair Dye

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$9.99$9.99/each
1 sizeCompare →
Men's Roll On Unscented Antiperspirant & Deodorant

Mitchum

Men's Roll On Unscented Antiperspirant & Deodorant

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$4.49$89.80/L·50ml
1 sizeCompare →
Women Clinical 96hr Deodorant Stick Shower Clean

Rexona

Women Clinical 96hr Deodorant Stick Shower Clean

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$13.99$310.89/L·45ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Live Pillar Box Red Semi Permanent Hair Dye

Schwarzkopf

Live Pillar Box Red Semi Permanent Hair Dye

CHEAPEST PER L

ColesColes
$7.00$93.33/L·75mL
1 OFFER2 sizesCompare →
Overnight Extra Pads Long With Wings

U by Kotex

Overnight Extra Pads Long With Wings

CHEAPEST PER EACH

ColesWoolworthsTwo retailers tied
$7.50$0.47/each·16 Pack
2 sizesCompare →
Women Advanced 72hr Deodorant Aerosol Coconut

Dove

Women Advanced 72hr Deodorant Aerosol Coconut

CHEAPEST PER L

ColesColes
$6.00$24.00/L·250mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Blue Anti Dandruff Shampoo Replenishing

Selsun

Blue Anti Dandruff Shampoo Replenishing

CHEAPEST PER L

ColesWoolworthsTwo retailers tied
$6.50$32.50/L·200mL
1 sizeCompare →
Advanced Body Wash Triple Moisturising

Dove

Advanced Body Wash Triple Moisturising

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$13.20$18.86/L·700mL
1 OFFER2 sizesCompare →
Organic Ultra Thin Pads Super

Cottons

Organic Ultra Thin Pads Super

CHEAPEST PER PAD

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$5.49$0.46/pad·12 Pads
2 sizesCompare →
Deodorant Roll On Forest Fresh

Norsca

Deodorant Roll On Forest Fresh

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$3.00$60.00/L·50mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Ultra Thins Sanitary Pads Goodnights With Wings

Libra

Ultra Thins Sanitary Pads Goodnights With Wings

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$7.00$0.35/each·20 Pack
1 OFFER1 sizeCompare →
Hair Removal Wax Facial Strips

Nad's

Hair Removal Wax Facial Strips

CHEAPEST PER EACH

ColesColes
$7.70$0.38/each·20 Pack
1 OFFER2 sizesCompare →
Bar Soap Naturals Chamomile Extracts

Palmolive

Bar Soap Naturals Chamomile Extracts

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$3.99$1.11/100g est.·360g
2 OFFERS3 sizesCompare →
Live Pink Passion Permanent Hair Dye

Schwarzkopf

Live Pink Passion Permanent Hair Dye

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$9.99$9.99/each
1 sizeCompare →
Women Advanced Protection Antiperspirant Pure 72h

Rexona

Women Advanced Protection Antiperspirant Pure 72h

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$3.85$77.00/L·50mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Hand & Body Wash Refill Sweet Orange & Almond

Thankyou.

Hand & Body Wash Refill Sweet Orange & Almond

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$8.95$8.95/L·1L
1 OFFER1 sizeCompare →
Pads Super Ultra Thin

TOM Organic

Pads Super Ultra Thin

CHEAPEST PER EACH

ColesColes
$4.75$0.48/each·10 Pack
1 OFFER1 sizeCompare →
Sport Pads Super With Wings

U by Kotex

Sport Pads Super With Wings

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$3.54$0.35/each·10 Pack
1 sizeCompare →
Beauty Bar Shea Butter

Dove

Beauty Bar Shea Butter

CHEAPEST PER 100G

WoolworthsWoolworths
$9.90$1.83/100g·90g x 6 pack
2 sizesCompare →
48hr Deodorant Roll On Africa

Lynx

48hr Deodorant Roll On Africa

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$4.49$89.80/L·50ml
1 sizeCompare →
Incontinence Pads Maxi Night Wide Back Long Length

TENA

Incontinence Pads Maxi Night Wide Back Long Length

CHEAPEST PER EACH

ColesColes
$4.90$0.82/each·6 Pack
1 OFFER2 sizesCompare →
Incontinence Pads Mini Plus Long Length

TENA

Incontinence Pads Mini Plus Long Length

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$4.79$0.30/each·16 Pack
1 OFFER1 sizeCompare →
  • Previous
  • 1
  • More pages
  • 29
  • 30
  • 31
  • More pages
  • 478
  • Next

How we compare health & beauty prices

11,472 health & beauty products from 4 retailers, each priced per 100g or litre so a bigger pack can't disguise a worse deal. Best value right now: $1.85 per L.

Unit prices calculated by GroceryWise from the pack size marked “est.”.