GroceryWise
Compare pricesNewSports nutrition
Get the digest

Category

All Health & Beauty11,472
  • Hair Care2,311
  • Skin Care2,210
  • Vitamins & Supplements2,001
  • First Aid & Medicinal1,205
  • Shower & Bath Care705
  • Dental Care649
  • Cosmetics491
  • Deodorants481
  • Shaving & Hair Removal422
  • Personal Care325
  • Period Care232
  • Sun Care216
  • Continence Care122
  • Travel Packs and Accessories56
  • After Sun13
  • Fragrance & Perfume9
  • Pantry6,158
  • Home & Garden2,605
  • Dietary & World Foods2,590
  • Cleaning & Laundry2,319
  • Chips, Chocolates & Snacks2,222
  • Dairy, Eggs & Fridge2,131
  • Frozen1,769
  • Baby1,392
  • Drinks1,191
  • Pet1,092
  • Bakery952
  • Deli558
GroceryWise

Compare grocery prices across Coles, Woolworths, Aldi and Chemist Warehouse. Independent and free.

© GroceryWise. Made in Australia.

Retailers

Coles catalogueWoolworths weekly specialsAldi Special Buys & catalogueChemist Warehouse catalogue

Compare prices

Health & BeautyPantryHome & GardenDietary & World FoodsCleaning & LaundryChips, Chocolates & SnacksDairy, Eggs & FridgeFrozenBabyDrinksPetBakeryDeliAll categories

Site

How to saveAboutContactHow we collect pricesPrivacyTermsEmail usFacebook page
Last refreshedColesWoolworthsAldiChemist WarehouseAll four retailers · Wednesday 30 Sep

Prices may differ in store. Not affiliated with any retailer.

  1. Compare prices
  2. /Health & Beauty

Cheapest Health & Beauty prices this week

11,472 products · 4 retailers · from $1.85 per L

Hair Care2311Skin Care2210Vitamins & Supplements2001First Aid & Medicinal1205Shower & Bath Care705Dental Care649Cosmetics491Deodorants481Shaving & Hair Removal422Personal Care325Period Care232Continence Care122Fragrance & Perfume9
Available at

721–744 of 11,472

Soap Free Wash

Femfresh

Soap Free Wash

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$5.39$21.56/L·250ml
1 sizeCompare →
Ultrathin Pads Regular No Wings

U by Kotex

Ultrathin Pads Regular No Wings

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$3.79$0.27/each·14 Pack
1 sizeCompare →
Women Advanced 72hr Deodorant Aerosol Invisible

Dove

Women Advanced 72hr Deodorant Aerosol Invisible

CHEAPEST PER L

ColesColes
$6.00$24.00/L·250mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Toothpaste Harry Potter Bubble Fruit

Colgate

Toothpaste Harry Potter Bubble Fruit

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$6.99$6.99/100g est.·100g
1 sizeCompare →
Bar Soap Lavender

Cashmere Bouquet

Bar Soap Lavender

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$2.99$0.75/100g est.·400g
2 sizesCompare →
Soft Daily Care Toothbrush

Sensodyne

Soft Daily Care Toothbrush

CHEAPEST PER EACH

ColesColes
$6.60$2.20/each·3 Pack
1 OFFER1 sizeCompare →
Incontinence Liners Extra Long With Charcoal

Poise

Incontinence Liners Extra Long With Charcoal

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$4.54$0.23/each·20 Pack
1 OFFER1 sizeCompare →
Kids Toothpaste My First Strawberry 0-3 Years

Colgate

Kids Toothpaste My First Strawberry 0-3 Years

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$3.49$4.36/100g·80g
1 sizeCompare →
Hand & Body Wash Refill Geranium Rose & Wood

Thankyou.

Hand & Body Wash Refill Geranium Rose & Wood

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$8.95$8.95/L·1L
1 OFFER1 sizeCompare →
Intimate Skin Care Daily Wash

Femfresh

Intimate Skin Care Daily Wash

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$10.08$16.80/L·600ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Hand Wash Banksia Flower & Lavender

Bosisto's

Hand Wash Banksia Flower & Lavender

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$5.00$10.00/L·500mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Sensitive Protect 72H Roll On Antiperspirant Deodorant

Nivea

Sensitive Protect 72H Roll On Antiperspirant Deodorant

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$2.75$55.00/L·50mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Men Sensitive Shave Foam With 5 In 1 Protection

Nivea

Men Sensitive Shave Foam With 5 In 1 Protection

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$5.25$26.25/L·200mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Women Clinical 96hr Deodorant Roll On Shower Clean

Rexona

Women Clinical 96hr Deodorant Roll On Shower Clean

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$7.99$159.80/L·50ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Kids Bluey Toothpaste Pump Strawberry Flavour

Colgate

Kids Bluey Toothpaste Pump Strawberry Flavour

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$5.49$6.46/100g·85g
1 sizeCompare →
Ultra Thin Liners

TOM Organic

Ultra Thin Liners

CHEAPEST PER EACH

ColesColes
$4.75$0.18/each·26 Pack
1 OFFER1 sizeCompare →
Kids Toothbrush My First Extra Soft 0-2 Years

Colgate

Kids Toothbrush My First Extra Soft 0-2 Years

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$2.99$2.99/each
2 sizesCompare →
Extra Care Full Hair Protect 4-In-1 Anti-Breakage Mask

Schwarzkopf

Extra Care Full Hair Protect 4-In-1 Anti-Breakage Mask

CHEAPEST PER L

ColesColes
$12.50$52.08/L·240mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Satin Tape Clean Dental Floss Mint 25m

Oral-B

Satin Tape Clean Dental Floss Mint 25m

CHEAPEST PER EACH

WoolworthsWoolworths
$3.20$3.20/each·each
1 OFFER2 sizesCompare →
Body Wash Shower Gel Naturals Pomegranate & Mango

Palmolive

Body Wash Shower Gel Naturals Pomegranate & Mango

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$7.69$7.69/L·1L
1 sizeCompare →
Complete 5 Way Clean Soft Toothbrush

Oral-B

Complete 5 Way Clean Soft Toothbrush

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$8.49$2.83/each·3 Pack
1 OFFER1 sizeCompare →
Sport Pads Regular With Wings

U by Kotex

Sport Pads Regular With Wings

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$3.54$0.30/each·12 Pack
1 sizeCompare →
72hr Deodorant Body Spray Africa

Lynx

72hr Deodorant Body Spray Africa

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$7.49$45.39/L·165ml
1 sizeCompare →
Deodorant Body Spray Black Night

Lynx

Deodorant Body Spray Black Night

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$7.49$45.39/L·165ml
1 sizeCompare →
  • Previous
  • 1
  • More pages
  • 30
  • 31
  • 32
  • More pages
  • 478
  • Next

How we compare health & beauty prices

11,472 health & beauty products from 4 retailers, each priced per 100g or litre so a bigger pack can't disguise a worse deal. Best value right now: $1.85 per L.

Unit prices calculated by GroceryWise from the pack size marked “est.”.