GroceryWise
Compare pricesNewSports nutrition
Get the digest

Category

All Health & Beauty11,472
  • Hair Care2,311
  • Skin Care2,210
  • Vitamins & Supplements2,001
  • First Aid & Medicinal1,205
  • Shower & Bath Care705
  • Dental Care649
  • Cosmetics491
  • Deodorants481
  • Shaving & Hair Removal422
  • Personal Care325
  • Period Care232
  • Sun Care216
  • Continence Care122
  • Travel Packs and Accessories56
  • After Sun13
  • Fragrance & Perfume9
  • Pantry6,158
  • Home & Garden2,605
  • Dietary & World Foods2,590
  • Cleaning & Laundry2,319
  • Chips, Chocolates & Snacks2,222
  • Dairy, Eggs & Fridge2,131
  • Frozen1,769
  • Baby1,392
  • Drinks1,191
  • Pet1,092
  • Bakery952
  • Deli558
GroceryWise

Compare grocery prices across Coles, Woolworths, Aldi and Chemist Warehouse. Independent and free.

© GroceryWise. Made in Australia.

Retailers

Coles catalogueWoolworths weekly specialsAldi Special Buys & catalogueChemist Warehouse catalogue

Compare prices

Health & BeautyPantryHome & GardenDietary & World FoodsCleaning & LaundryChips, Chocolates & SnacksDairy, Eggs & FridgeFrozenBabyDrinksPetBakeryDeliAll categories

Site

How to saveAboutContactHow we collect pricesPrivacyTermsEmail usFacebook page
Last refreshedColesWoolworthsAldiChemist WarehouseAll four retailers · Wednesday 30 Sep

Prices may differ in store. Not affiliated with any retailer.

  1. Compare prices
  2. /Health & Beauty

Cheapest Health & Beauty prices this week

11,472 products · 4 retailers · from $1.85 per L

Hair Care2311Skin Care2210Vitamins & Supplements2001First Aid & Medicinal1205Shower & Bath Care705Dental Care649Cosmetics491Deodorants481Shaving & Hair Removal422Personal Care325Period Care232Continence Care122Fragrance & Perfume9
Available at

745–768 of 11,472

Luminous Oils Hand Wash Frangipani & Coconut

Palmolive

Luminous Oils Hand Wash Frangipani & Coconut

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$4.00$8.00/L·500mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Overnight Pads With Wings

Cottons

Overnight Pads With Wings

CHEAPEST PER PAD

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$5.49$0.55/pad·10 Pads
2 sizesCompare →
Rosewater & Pink Clay Cleansing Bar

Freshwater Farm Australia

Rosewater & Pink Clay Cleansing Bar

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$3.99$2.00/100g·200g
1 sizeCompare →
Liners Breathable Unscented

Carefree

Liners Breathable Unscented

CHEAPEST PER EACH

WoolworthsWoolworths
$3.50$0.07/each·48 pack
1 OFFER1 sizeCompare →
Black & White Invisible Clear Aerosol Deodorant

Nivea

Black & White Invisible Clear Aerosol Deodorant

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$5.25$21.00/L·250mL
1 OFFER1 sizeCompare →
3 In 1 Bluey Kids Shampoo Conditioner & Body Wash

Palmolive

3 In 1 Bluey Kids Shampoo Conditioner & Body Wash

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$4.20$12.00/L·350mL
1 OFFER1 sizeCompare →
3 In 1 Body Face Hair Wash Black

Lynx

3 In 1 Body Face Hair Wash Black

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$5.99$14.98/L·400ml
1 sizeCompare →
Pink Pearl & Beauty Roll On Deodorant

Nivea

Pink Pearl & Beauty Roll On Deodorant

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$2.75$55.00/L·50mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Kids Toothbrush Battery Sonic Bluey Extra Soft For 3+ Years

Colgate

Kids Toothbrush Battery Sonic Bluey Extra Soft For 3+ Years

CHEAPEST PER EACH

WoolworthsWoolworths
$8.40$8.40/each·each
2 OFFERS2 sizesCompare →
Body Spray Aerosol Deodorant Illusions

Impulse

Body Spray Aerosol Deodorant Illusions

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$4.20$56.00/L·75mL
2 OFFERS1 sizeCompare →
Ultra Thin Overnight Pads

TOM Organic

Ultra Thin Overnight Pads

CHEAPEST PER EACH

ColesColes
$5.25$0.66/each·8 Pack
1 OFFER1 sizeCompare →
Lemongrass & Lime Refill Anti-bacterial Hand Wash

Glow Lab

Lemongrass & Lime Refill Anti-bacterial Hand Wash

CHEAPEST PER L

ColesColes
$9.50$10.56/L·900mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Fluoride & Toothpaste Grape Bubblegum

Hismile

Fluoride & Toothpaste Grape Bubblegum

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$6.50$6.50/100g est.·100g
1 OFFER1 sizeCompare →
Shaving Gel For Sensitive Skin Soothing Aloe Vera

Gillette

Shaving Gel For Sensitive Skin Soothing Aloe Vera

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$4.99$2.56/100g·195g
1 OFFER1 sizeCompare →
Women Advanced 72hr Deodorant Aerosol Invisible Pure

Rexona

Women Advanced 72hr Deodorant Aerosol Invisible Pure

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$7.50$34.09/L·220mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Women Clinical 96hr Deodorant Aerosol Shower Clean

Rexona

Women Clinical 96hr Deodorant Aerosol Shower Clean

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$11.99$66.61/L·180ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Advanced Body Wash Restoring

Dove

Advanced Body Wash Restoring

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$13.20$18.86/L·700mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Antiperspirant Deodorant Powder 48h

Dove

Antiperspirant Deodorant Powder 48h

CHEAPEST PER L

ColesColes
$4.75$19.00/L·250mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Shaving Foam Sensitive Skin

Gillette

Shaving Foam Sensitive Skin

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$4.69$1.41/100g·333g
1 OFFER1 sizeCompare →
Overnight Extra Pads With Wings

U by Kotex

Overnight Extra Pads With Wings

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$3.82$0.38/each·10 Pack
2 sizesCompare →
Botanical Body Wash Coconut Bliss

Sukin

Botanical Body Wash Coconut Bliss

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$8.99$8.99/L est.·1L
1 OFFER1 sizeCompare →
Women Advanced 72hr Deodorant Aerosol Berry

Dove

Women Advanced 72hr Deodorant Aerosol Berry

CHEAPEST PER L

ColesColes
$6.00$24.00/L·250mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Rich Lather Coconut & Jojoba Oil Body Wash & Shower Gel

Nivea

Rich Lather Coconut & Jojoba Oil Body Wash & Shower Gel

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$10.20$10.20/L·1L
1 OFFER1 sizeCompare →
Hand Wash Refill Banksia Flower & Lavender

Bosisto's

Hand Wash Refill Banksia Flower & Lavender

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$8.50$8.50/L·1L
1 OFFER1 sizeCompare →
  • Previous
  • 1
  • More pages
  • 31
  • 32
  • 33
  • More pages
  • 478
  • Next

How we compare health & beauty prices

11,472 health & beauty products from 4 retailers, each priced per 100g or litre so a bigger pack can't disguise a worse deal. Best value right now: $1.85 per L.

Unit prices calculated by GroceryWise from the pack size marked “est.”.