GroceryWise
Compare pricesNewSports nutrition
Get the digest

Category

All Health & Beauty11,472
  • Hair Care2,311
  • Skin Care2,210
  • Vitamins & Supplements2,001
  • First Aid & Medicinal1,205
  • Shower & Bath Care705
  • Dental Care649
  • Cosmetics491
  • Deodorants481
  • Shaving & Hair Removal422
  • Personal Care325
  • Period Care232
  • Sun Care216
  • Continence Care122
  • Travel Packs and Accessories56
  • After Sun13
  • Fragrance & Perfume9
  • Pantry6,158
  • Home & Garden2,605
  • Dietary & World Foods2,590
  • Cleaning & Laundry2,319
  • Chips, Chocolates & Snacks2,222
  • Dairy, Eggs & Fridge2,131
  • Frozen1,769
  • Baby1,392
  • Drinks1,191
  • Pet1,092
  • Bakery952
  • Deli558
GroceryWise

Compare grocery prices across Coles, Woolworths, Aldi and Chemist Warehouse. Independent and free.

© GroceryWise. Made in Australia.

Retailers

Coles catalogueWoolworths weekly specialsAldi Special Buys & catalogueChemist Warehouse catalogue

Compare prices

Health & BeautyPantryHome & GardenDietary & World FoodsCleaning & LaundryChips, Chocolates & SnacksDairy, Eggs & FridgeFrozenBabyDrinksPetBakeryDeliAll categories

Site

How to saveAboutContactHow we collect pricesPrivacyTermsEmail usFacebook page
Last refreshedColesWoolworthsAldiChemist WarehouseAll four retailers · Wednesday 30 Sep

Prices may differ in store. Not affiliated with any retailer.

  1. Compare prices
  2. /Health & Beauty

Cheapest Health & Beauty prices this week

11,472 products · 4 retailers · from $1.85 per L

Hair Care2311Skin Care2210Vitamins & Supplements2001First Aid & Medicinal1205Shower & Bath Care705Dental Care649Cosmetics491Deodorants481Shaving & Hair Removal422Personal Care325Period Care232Continence Care122Fragrance & Perfume9
Available at

769–792 of 11,472

Antibacterial Foam Hand Wash Lime & Orange Blossom Refill

Dettol

Antibacterial Foam Hand Wash Lime & Orange Blossom Refill

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$9.99$11.10/L est.·900ml
1 sizeCompare →
Women Body Spray Aerosol Deodorant Merely Musk

Impulse

Women Body Spray Aerosol Deodorant Merely Musk

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$4.20$56.00/L·75mL
2 OFFERS1 sizeCompare →
3 In 1 Body Face Hair Wash Africa

Lynx

3 In 1 Body Face Hair Wash Africa

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$5.99$14.98/L·400ml
1 sizeCompare →
Men Advanced Protection Antiperspirant Sport 72h

Rexona

Men Advanced Protection Antiperspirant Sport 72h

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$3.85$77.00/L·50mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Men Clinical 96hr Deodorant Roll On Sport

Rexona

Men Clinical 96hr Deodorant Roll On Sport

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$7.99$159.80/L·50ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Deodorant Antiperspirant Vanilla Sugar

Gem

Deodorant Antiperspirant Vanilla Sugar

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$5.24$25.31/L est.·207ml
2 OFFERS1 sizeCompare →
Women 48hr Deodorant Roll On Powder

Dove

Women 48hr Deodorant Roll On Powder

CHEAPEST PER L

ColesColes
$2.50$50.00/L·50mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Panty Liners Double 2 In 1

Libra

Panty Liners Double 2 In 1

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$2.47$0.10/each·25 Pack
2 OFFERS1 sizeCompare →
Deodorant Body Spray Dark Temptation

Lynx

Deodorant Body Spray Dark Temptation

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$7.49$45.39/L·165ml
1 sizeCompare →
Men Deep Darkwood Roll On Deodorant

Nivea

Men Deep Darkwood Roll On Deodorant

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$2.75$55.00/L·50mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Women Advanced 72hr Deodorant Aerosol Bright Bouquet

Rexona

Women Advanced 72hr Deodorant Aerosol Bright Bouquet

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$7.50$34.09/L·220mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Men Advanced 72hr Deodorant Aerosol Workout

Rexona

Men Advanced 72hr Deodorant Aerosol Workout

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$7.50$34.09/L·220mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Fluoride & Toothpaste Watermelon

Hismile

Fluoride & Toothpaste Watermelon

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$6.50$6.50/100g est.·100g
1 OFFER1 sizeCompare →
Styling Gel Tub Mega Hold

Vo5

Styling Gel Tub Mega Hold

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$5.49$2.20/100g·250g
1 sizeCompare →
Toothbrush Minions Kids 6+ Years

Colgate

Toothbrush Minions Kids 6+ Years

CHEAPEST PER EACH

ColesWoolworthsTwo retailers tied
$5.50$2.75/each·2 Pack
1 sizeCompare →
Designer Liners

U by Kotex

Designer Liners

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$2.52$0.08/each·30 Pack
1 sizeCompare →
Kids 3 In 1 Bluey Body Wash Bath & Hair

Palmolive

Kids 3 In 1 Bluey Body Wash Bath & Hair

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$10.69$10.69/L est.·1L
1 sizeCompare →
Women Clinical 96hr Deodorant Stick Gentle Dry

Rexona

Women Clinical 96hr Deodorant Stick Gentle Dry

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$13.99$310.89/L·45ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Men 48hr Deodorant Roll On Ice Cool

Rexona

Men 48hr Deodorant Roll On Ice Cool

CHEAPEST PER L

ColesWoolworthsTwo retailers tied
$3.50$70.00/L·50mL
1 sizeCompare →
Regular Tampons With Applicator

Tampax

Regular Tampons With Applicator

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$6.69$0.33/each·20 Pack
1 OFFER1 sizeCompare →
Body Care Extra Rich Moisturising Wash

Johnson's

Body Care Extra Rich Moisturising Wash

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$6.50$6.50/L·1L
1 OFFER1 sizeCompare →
Intimately Deodorant Body Spray

David Beckham

Intimately Deodorant Body Spray

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$6.99$46.60/L·150ml
1 sizeCompare →
Men Cool Kick Roll On Deodorant

Nivea

Men Cool Kick Roll On Deodorant

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$2.75$55.00/L·50mL
1 OFFER1 sizeCompare →
3D White Luxe Glamorous Toothpaste

Oral-B

3D White Luxe Glamorous Toothpaste

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$4.99$5.25/100g·95g
3 OFFERS1 sizeCompare →
  • Previous
  • 1
  • More pages
  • 32
  • 33
  • 34
  • More pages
  • 478
  • Next

How we compare health & beauty prices

11,472 health & beauty products from 4 retailers, each priced per 100g or litre so a bigger pack can't disguise a worse deal. Best value right now: $1.85 per L.

Unit prices calculated by GroceryWise from the pack size marked “est.”.