GroceryWise
Compare pricesNewSports nutrition
Get the digest

Category

All Health & Beauty11,472
  • Hair Care2,311
  • Skin Care2,210
  • Vitamins & Supplements2,001
  • First Aid & Medicinal1,205
  • Shower & Bath Care705
  • Dental Care649
  • Cosmetics491
  • Deodorants481
  • Shaving & Hair Removal422
  • Personal Care325
  • Period Care232
  • Sun Care216
  • Continence Care122
  • Travel Packs and Accessories56
  • After Sun13
  • Fragrance & Perfume9
  • Pantry6,158
  • Home & Garden2,605
  • Dietary & World Foods2,590
  • Cleaning & Laundry2,319
  • Chips, Chocolates & Snacks2,222
  • Dairy, Eggs & Fridge2,131
  • Frozen1,769
  • Baby1,392
  • Drinks1,191
  • Pet1,092
  • Bakery952
  • Deli558
GroceryWise

Compare grocery prices across Coles, Woolworths, Aldi and Chemist Warehouse. Independent and free.

© GroceryWise. Made in Australia.

Retailers

Coles catalogueWoolworths weekly specialsAldi Special Buys & catalogueChemist Warehouse catalogue

Compare prices

Health & BeautyPantryHome & GardenDietary & World FoodsCleaning & LaundryChips, Chocolates & SnacksDairy, Eggs & FridgeFrozenBabyDrinksPetBakeryDeliAll categories

Site

How to saveAboutContactHow we collect pricesPrivacyTermsEmail usFacebook page
Last refreshedColesWoolworthsAldiChemist WarehouseAll four retailers · Wednesday 30 Sep

Prices may differ in store. Not affiliated with any retailer.

  1. Compare prices
  2. /Health & Beauty

Cheapest Health & Beauty prices this week

11,472 products · 4 retailers · from $1.85 per L

Hair Care2311Skin Care2210Vitamins & Supplements2001First Aid & Medicinal1205Shower & Bath Care705Dental Care649Cosmetics491Deodorants481Shaving & Hair Removal422Personal Care325Period Care232Continence Care122Fragrance & Perfume9
Available at

793–816 of 11,472

Men Advanced 72hr Deodorant Aerosol Invisible Dry

Rexona

Men Advanced 72hr Deodorant Aerosol Invisible Dry

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$7.50$34.09/L·220mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Toothpaste Kids Minions Strawberry Pump

Colgate

Toothpaste Kids Minions Strawberry Pump

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$5.49$6.46/100g est.·85g
1 sizeCompare →
Men Clinical 96hr Deodorant Stick Sport

Rexona

Men Clinical 96hr Deodorant Stick Sport

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$13.99$310.89/L·45ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Teeth Whitening Toothpaste Optic White Renewal Vibrant

Colgate

Teeth Whitening Toothpaste Optic White Renewal Vibrant

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$7.49$8.81/100g·85g
1 OFFER1 sizeCompare →
Ultrathin Overnight Pads With Wings

U by Kotex

Ultrathin Overnight Pads With Wings

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$3.82$0.38/each·10 Pack
1 sizeCompare →
Battery Power Toothbrush 360 Whitening Optic White Medium

Colgate

Battery Power Toothbrush 360 Whitening Optic White Medium

CHEAPEST PER EACH

WoolworthsWoolworths
$5.40$5.40/each·each
2 OFFERS2 sizesCompare →
Kids Frozen 3+ Years Mild Fresh Fruity Toothpaste

Oral-B

Kids Frozen 3+ Years Mild Fresh Fruity Toothpaste

CHEAPEST PER 100G

WoolworthsWoolworths
$1.75$1.90/100g·92g
1 OFFER1 sizeCompare →
Extra Care Strong Styling Hair Mousse

Schwarzkopf

Extra Care Strong Styling Hair Mousse

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$5.99$3.99/100g·150g
1 sizeCompare →
Gum Care & Enamel Sensitive Protect Mint Toothpaste

Oral-B

Gum Care & Enamel Sensitive Protect Mint Toothpaste

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$4.99$4.54/100g·110g
2 OFFERS1 sizeCompare →
Extra Care Colour Protecting Shampoo For Coloured Hair

Schwarzkopf

Extra Care Colour Protecting Shampoo For Coloured Hair

CHEAPEST PER L

ColesColes
$5.00$12.50/L·400mL
2 OFFERS1 sizeCompare →
Antibacterial Liquid Hand Wash Pump Grapefruit

Dettol

Antibacterial Liquid Hand Wash Pump Grapefruit

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$4.50$9.00/L·500mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Original Antibacterial Mouthwash

Listerine

Original Antibacterial Mouthwash

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$6.99$9.32/L·750ml
1 OFFER2 sizesCompare →
Clinical Gel 48H Powder Fresh Antiperspirant & Deodorant

Mitchum

Clinical Gel 48H Powder Fresh Antiperspirant & Deodorant

CHEAPEST PER 100G

ColesWoolworthsTwo retailers tied
$11.00$19.30/100g·57g
1 sizeCompare →
Incontinence Pads Ultra Thin Mini

TENA

Incontinence Pads Ultra Thin Mini

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$4.79$0.24/each·20 Pack
1 OFFER1 sizeCompare →
Bar Soap Fresh

Protex

Bar Soap Fresh

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$1.39$1.54/100g·90g
1 sizeCompare →
Women Clinical 96hr Deodorant Stick Sport

Rexona

Women Clinical 96hr Deodorant Stick Sport

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$13.99$310.89/L·45ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Overnight Ultimate Pads With Wings

U by Kotex

Overnight Ultimate Pads With Wings

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$3.82$0.64/each·6 Pack
1 sizeCompare →
Travel Essentials Pack

Colgate

Travel Essentials Pack

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$8.99$8.99/each
2 sizesCompare →
Toothpaste Gum & Enamel Protect For Sensitive Teeth

Oral-B

Toothpaste Gum & Enamel Protect For Sensitive Teeth

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$7.49$3.74/100g est.·200g
2 OFFERS1 sizeCompare →
Apple Cider Vinegar Clarifying Shampoo For Dull Hair

Aveeno

Apple Cider Vinegar Clarifying Shampoo For Dull Hair

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$9.74$27.51/L·354ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Variety Replacement Tooth Brush Heads

Oral-B

Variety Replacement Tooth Brush Heads

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$27.99$7.00/each est.·4 pack
1 OFFER1 sizeCompare →
Pure Invisible Roll On Deodorant

Nivea

Pure Invisible Roll On Deodorant

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$2.75$55.00/L·50mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Sensitivity & Gum Care All Day Protection Clean Toothpaste

Oral-B

Sensitivity & Gum Care All Day Protection Clean Toothpaste

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$4.99$5.54/100g est.·90g
3 OFFERS1 sizeCompare →
Incontinence Pants Discreet Women High Waist Creme Size L

TENA

Incontinence Pants Discreet Women High Waist Creme Size L

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$12.59$1.57/each·8 Pack
1 OFFER1 sizeCompare →
  • Previous
  • 1
  • More pages
  • 33
  • 34
  • 35
  • More pages
  • 478
  • Next

How we compare health & beauty prices

11,472 health & beauty products from 4 retailers, each priced per 100g or litre so a bigger pack can't disguise a worse deal. Best value right now: $1.85 per L.

Unit prices calculated by GroceryWise from the pack size marked “est.”.