GroceryWise
Compare pricesNewSports nutrition
Get the digest

Category

All Health & Beauty11,472
  • Hair Care2,311
  • Skin Care2,210
  • Vitamins & Supplements2,001
  • First Aid & Medicinal1,205
  • Shower & Bath Care705
  • Dental Care649
  • Cosmetics491
  • Deodorants481
  • Shaving & Hair Removal422
  • Personal Care325
  • Period Care232
  • Sun Care216
  • Continence Care122
  • Travel Packs and Accessories56
  • After Sun13
  • Fragrance & Perfume9
  • Pantry6,158
  • Home & Garden2,605
  • Dietary & World Foods2,590
  • Cleaning & Laundry2,319
  • Chips, Chocolates & Snacks2,222
  • Dairy, Eggs & Fridge2,131
  • Frozen1,769
  • Baby1,392
  • Drinks1,191
  • Pet1,092
  • Bakery952
  • Deli558
GroceryWise

Compare grocery prices across Coles, Woolworths, Aldi and Chemist Warehouse. Independent and free.

© GroceryWise. Made in Australia.

Retailers

Coles catalogueWoolworths weekly specialsAldi Special Buys & catalogueChemist Warehouse catalogue

Compare prices

Health & BeautyPantryHome & GardenDietary & World FoodsCleaning & LaundryChips, Chocolates & SnacksDairy, Eggs & FridgeFrozenBabyDrinksPetBakeryDeliAll categories

Site

How to saveAboutContactHow we collect pricesPrivacyTermsEmail usFacebook page
Last refreshedColesWoolworthsAldiChemist WarehouseAll four retailers · Wednesday 30 Sep

Prices may differ in store. Not affiliated with any retailer.

  1. Compare prices
  2. /Health & Beauty

Cheapest Health & Beauty prices this week

11,472 products · 4 retailers · from $1.85 per L

Hair Care2311Skin Care2210Vitamins & Supplements2001First Aid & Medicinal1205Shower & Bath Care705Dental Care649Cosmetics491Deodorants481Shaving & Hair Removal422Personal Care325Period Care232Continence Care122Fragrance & Perfume9
Available at

817–840 of 11,472

Body Wash Smooth Glow

Dove

Body Wash Smooth Glow

CHEAPEST PER L

ColesColes
$9.50$9.50/L·1L
1 OFFER1 sizeCompare →
Essential Floss Clean Mint 50m

Oral-B

Essential Floss Clean Mint 50m

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$6.49$3.24/each·2 Pack
2 sizesCompare →
Women Advanced 72hr Deodorant Aerosol Fresh

Rexona

Women Advanced 72hr Deodorant Aerosol Fresh

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$7.50$34.09/L·220mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Night Defence Incontinence Underwear For Women Large

Depend

Night Defence Incontinence Underwear For Women Large

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$11.04$1.38/each·8 Pack
1 OFFER1 sizeCompare →
Advanced Whitening Toothpaste Tartar Pump

Colgate

Advanced Whitening Toothpaste Tartar Pump

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$6.29$4.84/100g·130g
1 sizeCompare →
Goodnights Ultra Thin Long & Wide Pads

Libra

Goodnights Ultra Thin Long & Wide Pads

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$3.08$0.51/each·6 Pack
2 OFFERS1 sizeCompare →
Extra Care Liquid Silk Smooth Conditioner For Dull Hair

Schwarzkopf

Extra Care Liquid Silk Smooth Conditioner For Dull Hair

CHEAPEST PER L

ColesColes
$5.00$12.50/L·400mL
2 OFFERS1 sizeCompare →
Nordic Blonde L1++ Ultimate Lightener Permanent Hair Dye

Schwarzkopf

Nordic Blonde L1++ Ultimate Lightener Permanent Hair Dye

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$10.69$10.69/each
1 sizeCompare →
Body Wash Shower Gel Naturals Mild & Sensitive

Palmolive

Body Wash Shower Gel Naturals Mild & Sensitive

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$7.69$7.69/L·1L
1 sizeCompare →
Instinct Deodorant Body Spray

David Beckham

Instinct Deodorant Body Spray

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$6.99$46.60/L·150ml
1 sizeCompare →
Extra Care Colour Protecting Conditioner For Coloured Hair

Schwarzkopf

Extra Care Colour Protecting Conditioner For Coloured Hair

CHEAPEST PER L

ColesColes
$5.00$12.50/L·400mL
2 OFFERS1 sizeCompare →
Teeth Whitening Toothpaste Optic White Renewal Lasting

Colgate

Teeth Whitening Toothpaste Optic White Renewal Lasting

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$7.49$8.81/100g·85g
1 OFFER1 sizeCompare →
Citrus Fresh Bar Soap

Dettol

Citrus Fresh Bar Soap

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$5.49$1.83/100g est.·300g
2 sizesCompare →
Sensitivity & Gum Extra Fresh Breath Soft Mint Toothpaste

Oral-B

Sensitivity & Gum Extra Fresh Breath Soft Mint Toothpaste

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$4.99$5.54/100g est.·90g
3 OFFERS1 sizeCompare →
Incontinence Pants Discreet Women High Waist Creme Size M

TENA

Incontinence Pants Discreet Women High Waist Creme Size M

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$12.59$1.40/each·9 Pack
1 OFFER1 sizeCompare →
Skin-Loving Roll On Deodorant Vanilla Sugar

Gem

Skin-Loving Roll On Deodorant Vanilla Sugar

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$2.74$54.80/L est.·50ml
2 OFFERS1 sizeCompare →
Pocketpaks Oral Care Strips Freshburst

Listerine

Pocketpaks Oral Care Strips Freshburst

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$7.49$0.10/each·72 Pack
1 sizeCompare →
Razor Disposable Twin Easy Sensitive

BIC

Razor Disposable Twin Easy Sensitive

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$3.99$0.40/each est.·10 pack
1 sizeCompare →
Extra Care Daily Oil Elixir For Damaged Hair

Schwarzkopf

Extra Care Daily Oil Elixir For Damaged Hair

CHEAPEST PER L

AldiAldi
$8.49$84.90/L·100 ml
1 OFFER2 sizesCompare →
Extra Care Liquid Silk Smooth Shampoo For Dull Hair

Schwarzkopf

Extra Care Liquid Silk Smooth Shampoo For Dull Hair

CHEAPEST PER L

ColesColes
$5.00$12.50/L·400mL
2 OFFERS1 sizeCompare →
Incontinence Pants Plus Night Size M

TENA

Incontinence Pants Plus Night Size M

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$15.56$1.30/each·12 Pack
1 OFFER1 sizeCompare →
Women 48hr Deodorant Roll On Classic

Dove

Women 48hr Deodorant Roll On Classic

CHEAPEST PER L

ColesColes
$2.50$50.00/L·50mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Foaming Liquid Hand Wash Watermelon

Palmolive

Foaming Liquid Hand Wash Watermelon

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$2.39$9.56/L est.·250ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Incontinence Pants Plus Night Size L

TENA

Incontinence Pants Plus Night Size L

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$15.56$1.30/each·12 Pack
1 OFFER1 sizeCompare →
  • Previous
  • 1
  • More pages
  • 34
  • 35
  • 36
  • More pages
  • 478
  • Next

How we compare health & beauty prices

11,472 health & beauty products from 4 retailers, each priced per 100g or litre so a bigger pack can't disguise a worse deal. Best value right now: $1.85 per L.

Unit prices calculated by GroceryWise from the pack size marked “est.”.