GroceryWise
Compare pricesNewSports nutrition
Get the digest

Category

All Health & Beauty11,472
  • Hair Care2,311
  • Skin Care2,210
  • Vitamins & Supplements2,001
  • First Aid & Medicinal1,205
  • Shower & Bath Care705
  • Dental Care649
  • Cosmetics491
  • Deodorants481
  • Shaving & Hair Removal422
  • Personal Care325
  • Period Care232
  • Sun Care216
  • Continence Care122
  • Travel Packs and Accessories56
  • After Sun13
  • Fragrance & Perfume9
  • Pantry6,158
  • Home & Garden2,605
  • Dietary & World Foods2,590
  • Cleaning & Laundry2,319
  • Chips, Chocolates & Snacks2,222
  • Dairy, Eggs & Fridge2,131
  • Frozen1,769
  • Baby1,392
  • Drinks1,191
  • Pet1,092
  • Bakery952
  • Deli558
GroceryWise

Compare grocery prices across Coles, Woolworths, Aldi and Chemist Warehouse. Independent and free.

© GroceryWise. Made in Australia.

Retailers

Coles catalogueWoolworths weekly specialsAldi Special Buys & catalogueChemist Warehouse catalogue

Compare prices

Health & BeautyPantryHome & GardenDietary & World FoodsCleaning & LaundryChips, Chocolates & SnacksDairy, Eggs & FridgeFrozenBabyDrinksPetBakeryDeliAll categories

Site

How to saveAboutContactHow we collect pricesPrivacyTermsEmail usFacebook page
Last refreshedColesWoolworthsAldiChemist WarehouseAll four retailers · Wednesday 30 Sep

Prices may differ in store. Not affiliated with any retailer.

  1. Compare prices
  2. /Health & Beauty

Cheapest Health & Beauty prices this week

11,472 products · 4 retailers · from $1.85 per L

Hair Care2311Skin Care2210Vitamins & Supplements2001First Aid & Medicinal1205Shower & Bath Care705Dental Care649Cosmetics491Deodorants481Shaving & Hair Removal422Personal Care325Period Care232Continence Care122Fragrance & Perfume9
Available at

841–864 of 11,472

Ultrathin Overnight Pads Long With Wings

U by Kotex

Ultrathin Overnight Pads Long With Wings

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$3.82$0.48/each·8 Pack
1 sizeCompare →
Max Fresh Toothpaste With Mini Breath Hearts Rainbow

Colgate

Max Fresh Toothpaste With Mini Breath Hearts Rainbow

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$3.99$3.99/100g·100g
2 OFFERS1 sizeCompare →
Men Deep Face & Beard Wash

Nivea

Men Deep Face & Beard Wash

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$5.99$59.90/L·100ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Deodorant Body Spray Sunset Fresh 48h

LYNX

Deodorant Body Spray Sunset Fresh 48h

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$7.49$45.39/L·165ml
1 sizeCompare →
Natural Cedarwood Deodorant

Mitchum

Natural Cedarwood Deodorant

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$7.49$18.72/100g est.·40g
1 sizeCompare →
Extra Care Hair Styling Keratin Strength Mousse

Schwarzkopf

Extra Care Hair Styling Keratin Strength Mousse

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$5.99$3.99/100g·150g
1 sizeCompare →
Toothbrush Brilliant Star White Medium

Colgate

Toothbrush Brilliant Star White Medium

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$6.99$2.33/each est.·3 pack
1 sizeCompare →
Fructis Full & Luscious Conditioner

Garnier

Fructis Full & Luscious Conditioner

CHEAPEST PER L

ColesColes
$10.00$11.76/L·850mL
2 sizesCompare →
Fructis Full & Luscious Shampoo

Garnier

Fructis Full & Luscious Shampoo

CHEAPEST PER L

ColesColes
$10.00$11.76/L·850mL
2 sizesCompare →
Elvive Glycolic Gloss Shine Glazing Serum

L'Oreal Paris

Elvive Glycolic Gloss Shine Glazing Serum

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$22.00$146.67/L·150mL
1 OFFER2 sizesCompare →
Toothpaste & Mouthwash 2 In 1

Colgate

Toothpaste & Mouthwash 2 In 1

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$5.99$4.61/100g·130g
1 sizeCompare →
Real Fit Regular Incontinence Underwear For Women Medium

Depend

Real Fit Regular Incontinence Underwear For Women Medium

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$10.73$1.34/each·8 Pack
1 OFFER1 sizeCompare →
Men Intense Protection Sport 72HR Antiperspirant Deodorant

Nivea

Men Intense Protection Sport 72HR Antiperspirant Deodorant

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$5.25$21.00/L·250mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Hydro Silk Touch Up Disposable Razors

Schick

Hydro Silk Touch Up Disposable Razors

CHEAPEST PER EACH

ColesColes
$6.50$2.17/each·3 Pack
2 OFFERS1 sizeCompare →
48 Hour Powder Fresh For Women Antiperspirant & Deodorant

Mitchum

48 Hour Powder Fresh For Women Antiperspirant & Deodorant

CHEAPEST PER 100G

ColesWoolworthsTwo retailers tied
$11.00$24.44/100g·45g
1 sizeCompare →
Kids Foaming Liquid Hand Wash Bluey Cheeky Berry

Palmolive

Kids Foaming Liquid Hand Wash Bluey Cheeky Berry

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$2.69$10.76/L·250ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Men Active Fit Absorbent Protector Level 3 Super

TENA

Men Active Fit Absorbent Protector Level 3 Super

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$7.19$0.90/each·8 Pack
1 sizeCompare →
Original 24Hr Antiperspirant

Brut

Original 24Hr Antiperspirant

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$6.49$4.99/100g·130g
2 sizesCompare →
Roll On Deodorant Coconut Vanilla

Gem

Roll On Deodorant Coconut Vanilla

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$2.74$54.80/L·50ml
2 OFFERS1 sizeCompare →
Collagen Repair & Protect Daily Intensive Conditioner

Pantene

Collagen Repair & Protect Daily Intensive Conditioner

CHEAPEST PER L

ColesWoolworthsTwo retailers tied
$6.50$18.57/L·350mL
2 OFFERS1 sizeCompare →
Women Advanced 72hr Deodorant Aerosol Watermelon

Rexona

Women Advanced 72hr Deodorant Aerosol Watermelon

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$7.50$34.09/L·220mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Firm Hold Hairspray

Vo5

Firm Hold Hairspray

CHEAPEST PER L

ColesWoolworthsTwo retailers tied
$5.00$20.00/L·250mL
1 sizeCompare →
Body Wash Shower Gel Naturals Shea Butter

Palmolive

Body Wash Shower Gel Naturals Shea Butter

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$6.49$12.98/L·500ml
2 sizesCompare →
Body Wash Botanical Geranium Rose & Wood Pump

Thankyou.

Body Wash Botanical Geranium Rose & Wood Pump

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$8.95$8.95/L·1L
2 OFFERS1 sizeCompare →
  • Previous
  • 1
  • More pages
  • 35
  • 36
  • 37
  • More pages
  • 478
  • Next

How we compare health & beauty prices

11,472 health & beauty products from 4 retailers, each priced per 100g or litre so a bigger pack can't disguise a worse deal. Best value right now: $1.85 per L.

Unit prices calculated by GroceryWise from the pack size marked “est.”.