GroceryWise
Compare pricesNewSports nutrition
Get the digest

Category

All Health & Beauty11,472
  • Hair Care2,311
  • Skin Care2,210
  • Vitamins & Supplements2,001
  • First Aid & Medicinal1,205
  • Shower & Bath Care705
  • Dental Care649
  • Cosmetics491
  • Deodorants481
  • Shaving & Hair Removal422
  • Personal Care325
  • Period Care232
  • Sun Care216
  • Continence Care122
  • Travel Packs and Accessories56
  • After Sun13
  • Fragrance & Perfume9
  • Pantry6,158
  • Home & Garden2,605
  • Dietary & World Foods2,590
  • Cleaning & Laundry2,319
  • Chips, Chocolates & Snacks2,222
  • Dairy, Eggs & Fridge2,131
  • Frozen1,769
  • Baby1,392
  • Drinks1,191
  • Pet1,092
  • Bakery952
  • Deli558
GroceryWise

Compare grocery prices across Coles, Woolworths, Aldi and Chemist Warehouse. Independent and free.

© GroceryWise. Made in Australia.

Retailers

Coles catalogueWoolworths weekly specialsAldi Special Buys & catalogueChemist Warehouse catalogue

Compare prices

Health & BeautyPantryHome & GardenDietary & World FoodsCleaning & LaundryChips, Chocolates & SnacksDairy, Eggs & FridgeFrozenBabyDrinksPetBakeryDeliAll categories

Site

How to saveAboutContactHow we collect pricesPrivacyTermsEmail usFacebook page
Last refreshedColesWoolworthsAldiChemist WarehouseAll four retailers · Wednesday 30 Sep

Prices may differ in store. Not affiliated with any retailer.

  1. Compare prices
  2. /Health & Beauty

Cheapest Health & Beauty prices this week

11,472 products · 4 retailers · from $1.85 per L

Hair Care2311Skin Care2210Vitamins & Supplements2001First Aid & Medicinal1205Shower & Bath Care705Dental Care649Cosmetics491Deodorants481Shaving & Hair Removal422Personal Care325Period Care232Continence Care122Fragrance & Perfume9
Available at

865–888 of 11,472

Ultra Men 2 In 1 Old Spice Shampoo & Conditioner

Head & Shoulders

Ultra Men 2 In 1 Old Spice Shampoo & Conditioner

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$7.99$19.98/L·400ml
3 OFFERS2 sizesCompare →
Rich Lather Soft & Almond Oil Body Wash & Shower Gel

Nivea

Rich Lather Soft & Almond Oil Body Wash & Shower Gel

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$10.20$10.20/L·1L
1 OFFER1 sizeCompare →
Glued Blasting Freeze Hair Spray

got2b

Glued Blasting Freeze Hair Spray

CHEAPEST PER L

ColesColes
$8.50$28.33/L·300mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Mouthwash Fresh Tea Alcohol Free - Plax

Colgate

Mouthwash Fresh Tea Alcohol Free - Plax

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$4.19$8.38/L·500ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Kakadu Plum & Lemon Myrtle Nourishing Body Wash

Bosisto's

Kakadu Plum & Lemon Myrtle Nourishing Body Wash

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$9.00$9.00/L·1L
1 OFFER1 sizeCompare →
Original 72Hr Antiperspirant

Brut

Original 72Hr Antiperspirant

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$7.99$6.15/100g·130g
2 sizesCompare →
Fructis Hair Food Watermelon Mask

Garnier

Fructis Hair Food Watermelon Mask

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$12.99$33.31/L·390ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Women Deodorant Body Spray Anarchy For Her

Lynx

Women Deodorant Body Spray Anarchy For Her

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$7.49$45.39/L·165ml
1 sizeCompare →
Coconut Miracle Penetrating Hair Oil

OGX

Coconut Miracle Penetrating Hair Oil

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$14.99$149.90/L·100ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Extra Care Push Up Volume Shampoo For Fine Hair

Schwarzkopf

Extra Care Push Up Volume Shampoo For Fine Hair

CHEAPEST PER L

ColesColes
$5.00$12.50/L·400mL
2 OFFERS1 sizeCompare →
Nice 'N Easy Permanent 5 Medium Brown Hair Colour

Clairol

Nice 'N Easy Permanent 5 Medium Brown Hair Colour

CHEAPEST PER EACH

ColesColes
$8.50$8.50/each·1 Pack
1 OFFER2 sizesCompare →
V34 Teeth Whitening Strips

Hismile

V34 Teeth Whitening Strips

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseWoolworthsTwo retailers tied
$19.50$1.39/each·14 Pack
2 OFFERS1 sizeCompare →
Men Active Fit Absorbent Protector Level 2 Moderate

TENA

Men Active Fit Absorbent Protector Level 2 Moderate

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$7.19$0.72/each·10 Pack
1 sizeCompare →
Fructis Curls Method Hair Mask

Garnier

Fructis Curls Method Hair Mask

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$12.99$35.11/L·370ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Kids Toothbrush Harry Potter Ages 6+ Ultra Soft

Colgate

Kids Toothbrush Harry Potter Ages 6+ Ultra Soft

CHEAPEST PER EACH

WoolworthsWoolworths
$3.50$3.50/each·each
1 OFFER2 sizesCompare →
Optic White Teeth Whitening Toothpaste High Impact

Colgate

Optic White Teeth Whitening Toothpaste High Impact

CHEAPEST PER 100G

WoolworthsWoolworths
$6.00$7.06/100g·85g
2 OFFERS1 sizeCompare →
Men Cool Kick Antiperspirant Deodorant

Nivea

Men Cool Kick Antiperspirant Deodorant

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$5.25$21.00/L·250mL
1 OFFER1 sizeCompare →
3D White Luxe Advance Seal Teeth Whitening Whitestrips

Oral-B

3D White Luxe Advance Seal Teeth Whitening Whitestrips

CHEAPEST PER EACH

ColesWoolworthsTwo retailers tied
$45.00$3.21/each·14 Pack
1 sizeCompare →
Pro V Smooth & Sleek Shampoo

Pantene

Pro V Smooth & Sleek Shampoo

CHEAPEST PER L

ColesColes
$10.50$11.67/L·900mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Advanced Body Wash Rejuvenating

Dove

Advanced Body Wash Rejuvenating

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$13.20$18.86/L·700mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Frizz Ease Leave-In Conditioner

John Frieda

Frizz Ease Leave-In Conditioner

CHEAPEST PER L

ColesColes
$13.80$69.00/L·200mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Sport Liners

U by Kotex

Sport Liners

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$2.52$0.08/each·30 Pack
1 sizeCompare →
Teeth Whitening Toothpaste Pro Optic White Vividly Fresh

Colgate

Teeth Whitening Toothpaste Pro Optic White Vividly Fresh

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$19.99$24.99/100g·80g
1 sizeCompare →
Intimate Hygiene Feminine Wipes

Femfresh

Intimate Hygiene Feminine Wipes

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$5.25$0.26/each·20 Pack
1 sizeCompare →
  • Previous
  • 1
  • More pages
  • 36
  • 37
  • 38
  • More pages
  • 478
  • Next

How we compare health & beauty prices

11,472 health & beauty products from 4 retailers, each priced per 100g or litre so a bigger pack can't disguise a worse deal. Best value right now: $1.85 per L.

Unit prices calculated by GroceryWise from the pack size marked “est.”.