GroceryWise
Compare pricesNewSports nutrition
Get the digest

Category

All Health & Beauty11,472
  • Hair Care2,311
  • Skin Care2,210
  • Vitamins & Supplements2,001
  • First Aid & Medicinal1,205
  • Shower & Bath Care705
  • Dental Care649
  • Cosmetics491
  • Deodorants481
  • Shaving & Hair Removal422
  • Personal Care325
  • Period Care232
  • Sun Care216
  • Continence Care122
  • Travel Packs and Accessories56
  • After Sun13
  • Fragrance & Perfume9
  • Pantry6,158
  • Home & Garden2,605
  • Dietary & World Foods2,590
  • Cleaning & Laundry2,319
  • Chips, Chocolates & Snacks2,222
  • Dairy, Eggs & Fridge2,131
  • Frozen1,769
  • Baby1,392
  • Drinks1,191
  • Pet1,092
  • Bakery952
  • Deli558
GroceryWise

Compare grocery prices across Coles, Woolworths, Aldi and Chemist Warehouse. Independent and free.

© GroceryWise. Made in Australia.

Retailers

Coles catalogueWoolworths weekly specialsAldi Special Buys & catalogueChemist Warehouse catalogue

Compare prices

Health & BeautyPantryHome & GardenDietary & World FoodsCleaning & LaundryChips, Chocolates & SnacksDairy, Eggs & FridgeFrozenBabyDrinksPetBakeryDeliAll categories

Site

How to saveAboutContactHow we collect pricesPrivacyTermsEmail usFacebook page
Last refreshedColesWoolworthsAldiChemist WarehouseAll four retailers · Wednesday 30 Sep

Prices may differ in store. Not affiliated with any retailer.

  1. Compare prices
  2. /Health & Beauty

Cheapest Health & Beauty prices this week

11,472 products · 4 retailers · from $1.85 per L

Hair Care2311Skin Care2210Vitamins & Supplements2001First Aid & Medicinal1205Shower & Bath Care705Dental Care649Cosmetics491Deodorants481Shaving & Hair Removal422Personal Care325Period Care232Continence Care122Fragrance & Perfume9
Available at

889–912 of 11,472

Colorsilk Beautiful Color 10 Black

Revlon

Colorsilk Beautiful Color 10 Black

CHEAPEST PER EACH

WoolworthsWoolworths
$5.50$5.50/each·each
1 OFFER2 sizesCompare →
Damage Therapy Intensive Repair + Ceramide Mask

Dove

Damage Therapy Intensive Repair + Ceramide Mask

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$8.99$29.97/L est.·300ml
1 sizeCompare →
Fructis Hair Food Smoothing Macadamia

Garnier

Fructis Hair Food Smoothing Macadamia

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$12.99$33.31/L·390ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Frizz Control Smoothing Leave-In Hair Cream

Pantene

Frizz Control Smoothing Leave-In Hair Cream

CHEAPEST PER L

ColesColes
$7.50$27.78/L·270mL
2 OFFERS1 sizeCompare →
Sky High Volume Dry Shampoo

Toni & Guy

Sky High Volume Dry Shampoo

CHEAPEST PER L

ColesColes
$9.50$38.00/L·250mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Profresh Shower Gel Body Wash Peach Burst

Dettol

Profresh Shower Gel Body Wash Peach Burst

CHEAPEST PER L

ColesColes
$12.00$12.63/L·950mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Fructis Curls Method Air Dry Cream

Garnier

Fructis Curls Method Air Dry Cream

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$14.99$57.65/L·260ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Fructis Hair Food Nourishing Banana

Garnier

Fructis Hair Food Nourishing Banana

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$12.99$33.31/L·390ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Men Sensitive Face Wash With Chamomile & Vitamin E

Nivea

Men Sensitive Face Wash With Chamomile & Vitamin E

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$5.99$59.90/L·100ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Heat Protection Mist

Toni & Guy

Heat Protection Mist

CHEAPEST PER L

AldiChemist WarehouseTwo retailers tied
$9.49$63.27/L·150 ml
2 OFFERS2 sizesCompare →
Sport Tampons Regular

U by Kotex

Sport Tampons Regular

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$3.54$0.22/each·16 Pack
1 sizeCompare →
Teen Ultrathins Pads Regular With Wings

U by Kotex

Teen Ultrathins Pads Regular With Wings

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$3.82$0.27/each est.·14 pack
1 sizeCompare →
Collagen Intense Repair & Shine Miracle Mask

Pantene

Collagen Intense Repair & Shine Miracle Mask

CHEAPEST PER L

ColesColes
$7.50$30.00/L·250mL
2 OFFERS1 sizeCompare →
Extra Care Non-Aerosol Strong Styling Hairspray

Schwarzkopf

Extra Care Non-Aerosol Strong Styling Hairspray

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$6.39$31.95/L·200ml
1 sizeCompare →
Original Body Spray

Brut

Original Body Spray

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$6.49$4.99/100g·130g
1 sizeCompare →
Extra Care Normal Balance Leave In Hair Cream

Schwarzkopf

Extra Care Normal Balance Leave In Hair Cream

CHEAPEST PER L

ColesColes
$7.00$46.67/L·150mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Zero Pads Super With Wings

U by Kotex

Zero Pads Super With Wings

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$3.29$0.33/each·10 Pack
1 sizeCompare →
Venus Comfortglide White Tea Razor With 2 Blades

Gillette

Venus Comfortglide White Tea Razor With 2 Blades

CHEAPEST PER BLADE

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$12.39$6.20/blade est.·2 blades
1 OFFER3 sizesCompare →
Kids Detangling Spray Fashion Girl Rose Kisses

Palmolive

Kids Detangling Spray Fashion Girl Rose Kisses

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$4.99$19.96/L·250ml
1 sizeCompare →
LiveFree Ultrathin Pads Regular No Wings

Poise

LiveFree Ultrathin Pads Regular No Wings

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$4.52$0.32/each·14 Pack
1 OFFER1 sizeCompare →
Men Active Clean 3 In 1 Shower Gel & Body Wash

Nivea

Men Active Clean 3 In 1 Shower Gel & Body Wash

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$5.39$10.78/L·500ml
1 sizeCompare →
Men Advanced 72hr Deodorant Aerosol Coconut

Rexona

Men Advanced 72hr Deodorant Aerosol Coconut

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$7.50$34.09/L·220mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Men Active Fit Incontinence Pants Plus Navy Size L/XL

TENA

Men Active Fit Incontinence Pants Plus Navy Size L/XL

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$10.79$1.35/each·8 Pack
1 OFFER1 sizeCompare →
Sport Tampons Super

U by Kotex

Sport Tampons Super

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$3.54$0.22/each·16 Pack
1 sizeCompare →
  • Previous
  • 1
  • More pages
  • 37
  • 38
  • 39
  • More pages
  • 478
  • Next

How we compare health & beauty prices

11,472 health & beauty products from 4 retailers, each priced per 100g or litre so a bigger pack can't disguise a worse deal. Best value right now: $1.85 per L.

Unit prices calculated by GroceryWise from the pack size marked “est.”.