GroceryWise
Compare pricesNewSports nutrition
Get the digest

Category

All Health & Beauty11,472
  • Hair Care2,311
  • Skin Care2,210
  • Vitamins & Supplements2,001
  • First Aid & Medicinal1,205
  • Shower & Bath Care705
  • Dental Care649
  • Cosmetics491
  • Deodorants481
  • Shaving & Hair Removal422
  • Personal Care325
  • Period Care232
  • Sun Care216
  • Continence Care122
  • Travel Packs and Accessories56
  • After Sun13
  • Fragrance & Perfume9
  • Pantry6,158
  • Home & Garden2,605
  • Dietary & World Foods2,590
  • Cleaning & Laundry2,319
  • Chips, Chocolates & Snacks2,222
  • Dairy, Eggs & Fridge2,131
  • Frozen1,769
  • Baby1,392
  • Drinks1,191
  • Pet1,092
  • Bakery952
  • Deli558
GroceryWise

Compare grocery prices across Coles, Woolworths, Aldi and Chemist Warehouse. Independent and free.

© GroceryWise. Made in Australia.

Retailers

Coles catalogueWoolworths weekly specialsAldi Special Buys & catalogueChemist Warehouse catalogue

Compare prices

Health & BeautyPantryHome & GardenDietary & World FoodsCleaning & LaundryChips, Chocolates & SnacksDairy, Eggs & FridgeFrozenBabyDrinksPetBakeryDeliAll categories

Site

How to saveAboutContactHow we collect pricesPrivacyTermsEmail usFacebook page
Last refreshedColesWoolworthsAldiChemist WarehouseAll four retailers · Wednesday 30 Sep

Prices may differ in store. Not affiliated with any retailer.

  1. Compare prices
  2. /Health & Beauty

Cheapest Health & Beauty prices this week

11,472 products · 4 retailers · from $1.85 per L

Hair Care2311Skin Care2210Vitamins & Supplements2001First Aid & Medicinal1205Shower & Bath Care705Dental Care649Cosmetics491Deodorants481Shaving & Hair Removal422Personal Care325Period Care232Continence Care122Fragrance & Perfume9
Available at

913–936 of 11,472

Classic Blue Deodorant Body Spray

David Beckham

Classic Blue Deodorant Body Spray

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$6.99$46.60/L·150ml
1 sizeCompare →
Purple Teeth Whitening Toothpaste Optic White

Colgate

Purple Teeth Whitening Toothpaste Optic White

CHEAPEST PER 100G

ColesColes
$7.00$7.00/100g·100g
2 OFFERS1 sizeCompare →
Instinct Sport Deodorant Body Spray

David Beckham

Instinct Sport Deodorant Body Spray

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$6.99$46.60/L·150ml
1 sizeCompare →
Kids 3 in 1 Strawberry Shampoo Conditioner & Body Wash Trolls

Palmolive

Kids 3 in 1 Strawberry Shampoo Conditioner & Body Wash Trolls

CHEAPEST PER L

ColesColes
$8.80$12.57/L·700mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Extra Care Keratin Heat Protect Hair Spray

Schwarzkopf

Extra Care Keratin Heat Protect Hair Spray

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$9.39$37.56/L·250ml
1 sizeCompare →
Supercharge Shampoo

Growth Bomb

Supercharge Shampoo

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$12.49$41.63/L·300ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Coconut Curls Shampoo For Curly Hair

OGX

Coconut Curls Shampoo For Curly Hair

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$11.49$29.84/L·385ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Extra Strength Coconut Miracle Oil Conditioner - Dry

OGX

Extra Strength Coconut Miracle Oil Conditioner - Dry

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$12.49$32.44/L·385ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Zero Liners

U by Kotex

Zero Liners

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$2.49$0.08/each est.·30 pack
1 sizeCompare →
Advanced Whitening Toothpaste Charcoal

Colgate

Advanced Whitening Toothpaste Charcoal

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$5.50$3.06/100g·180g
2 OFFERS1 sizeCompare →
Roll On Deodorant Vanilla Macadamia

Gem

Roll On Deodorant Vanilla Macadamia

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$2.74$54.80/L·50ml
2 OFFERS1 sizeCompare →
Ultra Men Old Spice 2In1 Dandruff Shampoo & Conditioner

Head & Shoulders

Ultra Men Old Spice 2In1 Dandruff Shampoo & Conditioner

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$13.49$17.99/L·750ml
3 OFFERS2 sizesCompare →
Black Pearl & Beauty Roll On Deodorant

Nivea

Black Pearl & Beauty Roll On Deodorant

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$2.75$55.00/L·50mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Men Hydrocare Shaving Gel With Aloe Vera

Nivea

Men Hydrocare Shaving Gel With Aloe Vera

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$5.60$28.00/L·200mL
1 OFFER1 sizeCompare →
ProGrowth & Peptide Shampoo

OGX

ProGrowth & Peptide Shampoo

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$12.49$32.44/L est.·385ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Bond Protein Repair Multitasker Spray

OGX

Bond Protein Repair Multitasker Spray

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$17.49$90.62/L est.·193ml
1 OFFER2 sizesCompare →
Brazilian Keratin Therapy Conditioner For Dull Hair

OGX

Brazilian Keratin Therapy Conditioner For Dull Hair

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$11.49$29.84/L·385ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Men Whole Body Deodorant Aerosol Ocean Rush

Rexona

Men Whole Body Deodorant Aerosol Ocean Rush

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$6.25$27.17/L·230mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Live Electric Blue Semi Permanent Hair Dye

Schwarzkopf

Live Electric Blue Semi Permanent Hair Dye

CHEAPEST PER L

ColesColes
$7.00$93.33/L·75mL
1 OFFER2 sizesCompare →
Zero Pads Regular With Wings

U by Kotex

Zero Pads Regular With Wings

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$3.29$0.27/each·12 Pack
1 sizeCompare →
Men Night Defence Incontinence Underwear Large

Depend

Men Night Defence Incontinence Underwear Large

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$11.04$1.38/each·8 Pack
1 OFFER1 sizeCompare →
Fructis Hair Food Hydrating Aloe Vera

Garnier

Fructis Hair Food Hydrating Aloe Vera

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$12.99$33.31/L·390ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Biotin & Collagen Shampoo For Fine Hair

OGX

Biotin & Collagen Shampoo For Fine Hair

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$11.49$29.84/L·385ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Gum & Enamel Daily Proctection Clean Toothpaste

Oral-B

Gum & Enamel Daily Proctection Clean Toothpaste

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$4.99$4.54/100g·110g
2 OFFERS1 sizeCompare →
  • Previous
  • 1
  • More pages
  • 38
  • 39
  • 40
  • More pages
  • 478
  • Next

How we compare health & beauty prices

11,472 health & beauty products from 4 retailers, each priced per 100g or litre so a bigger pack can't disguise a worse deal. Best value right now: $1.85 per L.

Unit prices calculated by GroceryWise from the pack size marked “est.”.