GroceryWise
Compare pricesNewSports nutrition
Get the digest

Category

All Health & Beauty11,472
  • Hair Care2,311
  • Skin Care2,210
  • Vitamins & Supplements2,001
  • First Aid & Medicinal1,205
  • Shower & Bath Care705
  • Dental Care649
  • Cosmetics491
  • Deodorants481
  • Shaving & Hair Removal422
  • Personal Care325
  • Period Care232
  • Sun Care216
  • Continence Care122
  • Travel Packs and Accessories56
  • After Sun13
  • Fragrance & Perfume9
  • Pantry6,158
  • Home & Garden2,605
  • Dietary & World Foods2,590
  • Cleaning & Laundry2,319
  • Chips, Chocolates & Snacks2,222
  • Dairy, Eggs & Fridge2,131
  • Frozen1,769
  • Baby1,392
  • Drinks1,191
  • Pet1,092
  • Bakery952
  • Deli558
GroceryWise

Compare grocery prices across Coles, Woolworths, Aldi and Chemist Warehouse. Independent and free.

© GroceryWise. Made in Australia.

Retailers

Coles catalogueWoolworths weekly specialsAldi Special Buys & catalogueChemist Warehouse catalogue

Compare prices

Health & BeautyPantryHome & GardenDietary & World FoodsCleaning & LaundryChips, Chocolates & SnacksDairy, Eggs & FridgeFrozenBabyDrinksPetBakeryDeliAll categories

Site

How to saveAboutContactHow we collect pricesPrivacyTermsEmail usFacebook page
Last refreshedColesWoolworthsAldiChemist WarehouseAll four retailers · Wednesday 30 Sep

Prices may differ in store. Not affiliated with any retailer.

  1. Compare prices
  2. /Health & Beauty

Cheapest Health & Beauty prices this week

11,472 products · 4 retailers · from $1.85 per L

Hair Care2311Skin Care2210Vitamins & Supplements2001First Aid & Medicinal1205Shower & Bath Care705Dental Care649Cosmetics491Deodorants481Shaving & Hair Removal422Personal Care325Period Care232Continence Care122Fragrance & Perfume9
Available at

937–960 of 11,472

Hydro Shave Gel Sensitive

Schick

Hydro Shave Gel Sensitive

CHEAPEST PER 100G

ColesColes
$3.75$1.89/100g·198g
1 OFFER1 sizeCompare →
Original Deodorant Stick

Brut

Original Deodorant Stick

CHEAPEST PER 100G

ColesWoolworthsTwo retailers tied
$7.00$14.00/100g·50g
1 sizeCompare →
Nice 'N Easy Permanent 9A Lght Ash Blonde Hair Colour

Clairol

Nice 'N Easy Permanent 9A Lght Ash Blonde Hair Colour

CHEAPEST PER EACH

ColesColes
$8.50$8.50/each·1 Pack
1 OFFER2 sizesCompare →
Hair Scalp + Extra Hydration Shampoo

DermaVeen

Hair Scalp + Extra Hydration Shampoo

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$11.49$22.98/L·500ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Frizz Ease Curl Reviver Mousse

John Frieda

Frizz Ease Curl Reviver Mousse

CHEAPEST PER L

ColesColes
$13.80$69.00/L·250mL
1 OFFER2 sizesCompare →
Brazilian Keratin Therapy Shampoo For Dull Hair

OGX

Brazilian Keratin Therapy Shampoo For Dull Hair

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$11.49$29.84/L·385ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Coconut Curls Conditioner For Curly Hair

OGX

Coconut Curls Conditioner For Curly Hair

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$11.49$29.84/L·385ml
1 OFFER1 sizeCompare →
ColorSilk 54 Light Golden Brown Hair Colour

Revlon

ColorSilk 54 Light Golden Brown Hair Colour

CHEAPEST PER EACH

WoolworthsWoolworths
$5.50$5.50/each·each
1 OFFER2 sizesCompare →
Optic White Mouthwash Brightener

Colgate

Optic White Mouthwash Brightener

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$6.99$13.98/L·500ml
1 sizeCompare →
Flexi Glide Hair Brush Large

Lady Jayne

Flexi Glide Hair Brush Large

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$6.99$6.99/each
2 sizesCompare →
Extra Care Keratin Strength Hairspray

Schwarzkopf

Extra Care Keratin Strength Hairspray

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$11.99$3.00/100g·400g
1 sizeCompare →
Tampons Pearl Compak Mini

Tampax

Tampons Pearl Compak Mini

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$9.49$0.53/each·18 Pack
1 sizeCompare →
Olia Permanent Hair Colour Deep Black

Garnier

Olia Permanent Hair Colour Deep Black

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$14.39$14.39/each
2 sizesCompare →
Intense Protection Fresh 72hr Roll On Deodorant

Nivea

Intense Protection Fresh 72hr Roll On Deodorant

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$2.75$55.00/L·50mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Argan Oil Hydrate & Repair Hair Mask

OGX

Argan Oil Hydrate & Repair Hair Mask

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$12.49$41.63/L·300ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Kids 3 in 1 Honey Shampoo Conditioner & Body Wash

Palmolive

Kids 3 in 1 Honey Shampoo Conditioner & Body Wash

CHEAPEST PER L

ColesColes
$8.80$12.57/L·700mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Razor Intuition Pure Nourish Kit

Schick

Razor Intuition Pure Nourish Kit

CHEAPEST PER EACH

ColesColes
$8.75$8.75/each·1 Each
2 OFFERS2 sizesCompare →
Teen Ultrathins Pads Super With Wings

U by Kotex

Teen Ultrathins Pads Super With Wings

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$3.82$0.32/each est.·12 pack
1 sizeCompare →
Ultimate Hold Hairspray

Vo5

Ultimate Hold Hairspray

CHEAPEST PER L

ColesWoolworthsTwo retailers tied
$5.00$20.00/L·250mL
1 sizeCompare →
Women Whole Body Deodorant Aerosol Raspberry Rose

Dove

Women Whole Body Deodorant Aerosol Raspberry Rose

CHEAPEST PER L

ColesColes
$7.00$30.43/L·230mL
2 OFFERS1 sizeCompare →
Bio Renew White Strawberry & Mint Clean Shampoo

Herbal Essences

Bio Renew White Strawberry & Mint Clean Shampoo

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$6.24$15.60/L·400ml
3 OFFERS1 sizeCompare →
Frizz Ease Dream Curls Conditioner

John Frieda

Frizz Ease Dream Curls Conditioner

CHEAPEST PER L

ColesColes
$13.20$52.80/L·250mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Frizz Ease Dream Curls Shampoo

John Frieda

Frizz Ease Dream Curls Shampoo

CHEAPEST PER L

ColesColes
$13.20$52.80/L·250mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Magic Retouch Root Concealer 2 Dark Brown

L'Oreal Paris

Magic Retouch Root Concealer 2 Dark Brown

CHEAPEST PER L

ColesColes
$9.50$126.67/L·75mL
2 OFFERS1 sizeCompare →
  • Previous
  • 1
  • More pages
  • 39
  • 40
  • 41
  • More pages
  • 478
  • Next

How we compare health & beauty prices

11,472 health & beauty products from 4 retailers, each priced per 100g or litre so a bigger pack can't disguise a worse deal. Best value right now: $1.85 per L.

Unit prices calculated by GroceryWise from the pack size marked “est.”.