GroceryWise
Compare pricesNewSports nutrition
Get the digest

Category

All Health & Beauty11,472
  • Hair Care2,311
  • Skin Care2,210
  • Vitamins & Supplements2,001
  • First Aid & Medicinal1,205
  • Shower & Bath Care705
  • Dental Care649
  • Cosmetics491
  • Deodorants481
  • Shaving & Hair Removal422
  • Personal Care325
  • Period Care232
  • Sun Care216
  • Continence Care122
  • Travel Packs and Accessories56
  • After Sun13
  • Fragrance & Perfume9
  • Pantry6,158
  • Home & Garden2,605
  • Dietary & World Foods2,590
  • Cleaning & Laundry2,319
  • Chips, Chocolates & Snacks2,222
  • Dairy, Eggs & Fridge2,131
  • Frozen1,769
  • Baby1,392
  • Drinks1,191
  • Pet1,092
  • Bakery952
  • Deli558
GroceryWise

Compare grocery prices across Coles, Woolworths, Aldi and Chemist Warehouse. Independent and free.

© GroceryWise. Made in Australia.

Retailers

Coles catalogueWoolworths weekly specialsAldi Special Buys & catalogueChemist Warehouse catalogue

Compare prices

Health & BeautyPantryHome & GardenDietary & World FoodsCleaning & LaundryChips, Chocolates & SnacksDairy, Eggs & FridgeFrozenBabyDrinksPetBakeryDeliAll categories

Site

How to saveAboutContactHow we collect pricesPrivacyTermsEmail usFacebook page
Last refreshedColesWoolworthsAldiChemist WarehouseAll four retailers · Wednesday 30 Sep

Prices may differ in store. Not affiliated with any retailer.

  1. Compare prices
  2. /Health & Beauty

Cheapest Health & Beauty prices this week

11,472 products · 4 retailers · from $1.85 per L

Hair Care2311Skin Care2210Vitamins & Supplements2001First Aid & Medicinal1205Shower & Bath Care705Dental Care649Cosmetics491Deodorants481Shaving & Hair Removal422Personal Care325Period Care232Continence Care122Fragrance & Perfume9
Available at

961–984 of 11,472

Mouthwash Antibacterial Zero Alcohol Berry Mint

Listerine

Mouthwash Antibacterial Zero Alcohol Berry Mint

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$7.49$14.98/L est.·500ml
1 sizeCompare →
Men Sensitive Protective Moisturiser SPF 15

Nivea

Men Sensitive Protective Moisturiser SPF 15

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$8.99$119.87/L·75ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Essential Waxed 50m Dental Floss Fresh Mint

Oral-B

Essential Waxed 50m Dental Floss Fresh Mint

CHEAPEST PER EACH

ColesColes
$2.80$2.80/each·50m
2 OFFERS2 sizesCompare →
Luminous Oils Hand Wash Salted Caramel & Pistachio

Palmolive

Luminous Oils Hand Wash Salted Caramel & Pistachio

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$4.00$8.00/L·500mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Incontinence Liners Extra Light

Poise

Incontinence Liners Extra Light

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$4.36$0.15/each·30 Pack
1 OFFER1 sizeCompare →
Incontinence Pants Discreet Women Low Waist White Size L

Tena

Incontinence Pants Discreet Women Low Waist White Size L

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$11.99$1.20/each·10 Pack
1 OFFER1 sizeCompare →
Nice 'N Easy Permanent 6 Light Brown Hair Colour

Clairol

Nice 'N Easy Permanent 6 Light Brown Hair Colour

CHEAPEST PER EACH

ColesColes
$8.50$8.50/each·1 Pack
1 OFFER2 sizesCompare →
Hair Scalp + Extra Hydration Conditioner

DermaVeen

Hair Scalp + Extra Hydration Conditioner

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$11.49$22.98/L·500ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Olia Permanent Hair Colour Dark Brown

Garnier

Olia Permanent Hair Colour Dark Brown

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$14.39$14.39/each
2 sizesCompare →
Men Hydrating Moisturiser For Face Hands & Body

Nivea

Men Hydrating Moisturiser For Face Hands & Body

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$5.99$39.93/L·150ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Refreshing Biodegradable Face Cleansing Makeup Wipes

Nivea

Refreshing Biodegradable Face Cleansing Makeup Wipes

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$3.99$0.16/each·25 Pack
1 OFFER1 sizeCompare →
Biotin & Collagen Conditioner For Fine Hair

OGX

Biotin & Collagen Conditioner For Fine Hair

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$11.49$29.84/L·385ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Extra Strength Coconut Miracle Oil Shampoo - Dry Hair

OGX

Extra Strength Coconut Miracle Oil Shampoo - Dry Hair

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$12.49$32.44/L·385ml
1 OFFER1 sizeCompare →
ProGrowth & Peptide Conditioner

OGX

ProGrowth & Peptide Conditioner

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$12.49$32.44/L est.·385ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Hand Wash Luminous Oils Refill Mandarin & Rosemary

Palmolive

Hand Wash Luminous Oils Refill Mandarin & Rosemary

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$5.00$5.00/L·1L
2 OFFERS1 sizeCompare →
Men Advanced Protection Antiperspirant Black & White

Rexona

Men Advanced Protection Antiperspirant Black & White

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$3.85$77.00/L·50mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Extra Care 6 Miracles Oil For Hair Repair

Schwarzkopf

Extra Care 6 Miracles Oil For Hair Repair

CHEAPEST PER L

ColesColes
$11.00$110.00/L·100mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Live Shocking Pink Semi Permanent Hair Dye

Schwarzkopf

Live Shocking Pink Semi Permanent Hair Dye

CHEAPEST PER L

ColesColes
$7.00$93.33/L·75mL
1 OFFER2 sizesCompare →
Banksia Nerolina & Lavender Moisturising Body Wash

Bosisto's

Banksia Nerolina & Lavender Moisturising Body Wash

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$9.00$9.00/L·1L
1 OFFER1 sizeCompare →
Teeth Whitening Toothpaste Pro Optic White Stain Prevention

Colgate

Teeth Whitening Toothpaste Pro Optic White Stain Prevention

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$19.99$24.99/100g·80g
1 sizeCompare →
Women Whole Body Deodorant Stick Raspberry Rose

Dove

Women Whole Body Deodorant Stick Raspberry Rose

CHEAPEST PER 100G

ColesColes
$8.00$9.88/100g·81g
2 OFFERS1 sizeCompare →
Nutrisse Hair Colour 5 Chocolate Brown

Garnier

Nutrisse Hair Colour 5 Chocolate Brown

CHEAPEST PER EACH

WoolworthsWoolworths
$10.00$10.00/each·each
1 OFFER2 sizesCompare →
Fusion 5 Manual Mens Shaving Razor

Gillette

Fusion 5 Manual Mens Shaving Razor

CHEAPEST PER REFILL

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$14.99$7.50/refill est.·2 refills
1 OFFER3 sizesCompare →
2 In 1 Smooth & Silky Anti Dandruff Shampoo & Conditioner

Head & Shoulders

2 In 1 Smooth & Silky Anti Dandruff Shampoo & Conditioner

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$7.50$21.43/L·350ml
3 OFFERS1 sizeCompare →
  • Previous
  • 1
  • More pages
  • 40
  • 41
  • 42
  • More pages
  • 478
  • Next

How we compare health & beauty prices

11,472 health & beauty products from 4 retailers, each priced per 100g or litre so a bigger pack can't disguise a worse deal. Best value right now: $1.85 per L.

Unit prices calculated by GroceryWise from the pack size marked “est.”.