GroceryWise
Compare pricesNew
Get the digest

Category

All Health & Beauty11,472
  • Hair Care2,309
  • Skin Care2,208
  • Vitamins & Supplements2,007
  • First Aid & Medicinal1,197
  • Shower & Bath Care706
  • Dental Care649
  • Cosmetics489
  • Deodorants481
  • Shaving & Hair Removal422
  • Personal Care327
  • Period Care232
  • Sun Care217
  • Continence Care122
  • Travel Packs and Accessories56
  • After Sun13
  • Fragrance & Perfume9
  • Pantry6,124
  • Dietary & World Foods2,670
  • Home & Garden2,603
  • Cleaning & Laundry2,317
  • Chips, Chocolates & Snacks2,226
  • Dairy, Eggs & Fridge2,106
  • Frozen1,760
  • Baby1,390
  • Drinks1,181
  • Pet1,092
  • Bakery951
  • Deli559
GroceryWise

Compare grocery prices across Coles, Woolworths, Aldi and Chemist Warehouse. Independent and free.

© GroceryWise. Made in Australia.

Retailers

Coles catalogueWoolworths weekly specialsAldi Special Buys & catalogueChemist Warehouse catalogue

Compare prices

Health & BeautyPantryDietary & World FoodsHome & GardenCleaning & LaundryChips, Chocolates & SnacksDairy, Eggs & FridgeFrozenBabyDrinksPetBakeryDeliAll categories

Site

How to saveAboutContactHow we collect pricesPrivacyTermsEmail usFacebook page
Last refreshedColesWoolworthsAldiChemist WarehouseAll four retailers · Wednesday 30 Sep

Prices may differ in store. Not affiliated with any retailer.

  1. Compare prices
  2. /Health & Beauty

Cheapest Health & Beauty prices this week

11,472 products · 4 retailers · from $1.85 per L

Hair Care2309Skin Care2208Vitamins & Supplements2007First Aid & Medicinal1197Shower & Bath Care706Dental Care649Cosmetics489Deodorants481Shaving & Hair Removal422Personal Care327Period Care232Continence Care122Fragrance & Perfume9
Available at

985–1008 of 11,472

2 In 1 Smooth & Silky Anti Dandruff Shampoo & Conditioner

Head & Shoulders

2 In 1 Smooth & Silky Anti Dandruff Shampoo & Conditioner

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$7.50$21.43/L·350ml
3 OFFERS1 sizeCompare →
Frizz Ease Dream Curls Defining Creme

John Frieda

Frizz Ease Dream Curls Defining Creme

CHEAPEST PER L

ColesColes
$14.40$96.00/L·150mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Colorsilk Beautiful Color 30 Dark Brown

Revlon

Colorsilk Beautiful Color 30 Dark Brown

CHEAPEST PER EACH

WoolworthsWoolworths
$5.50$5.50/each·each
1 OFFER2 sizesCompare →
Colorsilk Beautiful Color 70 Medium Ash Blonde

Revlon

Colorsilk Beautiful Color 70 Medium Ash Blonde

CHEAPEST PER EACH

WoolworthsWoolworths
$5.50$5.50/each·each
1 OFFER2 sizesCompare →
Women Whole Body Deodorant Aerosol Wild Rose

Rexona

Women Whole Body Deodorant Aerosol Wild Rose

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$6.25$27.17/L·230mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Live 3-0 Dark Brown Permanent Hair Dye

Schwarzkopf

Live 3-0 Dark Brown Permanent Hair Dye

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$9.99$9.99/each
1 sizeCompare →
Men Active Fit Absorbent Protector Level 1 Light

TENA

Men Active Fit Absorbent Protector Level 1 Light

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$7.19$0.60/each·12 Pack
1 sizeCompare →
Apple Cider Vinegar Clarifying Conditioner For Dull Hair

Aveeno

Apple Cider Vinegar Clarifying Conditioner For Dull Hair

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$9.74$27.51/L·354ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Homme Deodorant Body Spray

David Beckham

Homme Deodorant Body Spray

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$6.99$46.60/L·150ml
1 sizeCompare →
Fructis Curls Method Conditioner

Garnier

Fructis Curls Method Conditioner

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$11.99$59.95/L·200ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Violet Crush Purple Conditioner

John Frieda

Violet Crush Purple Conditioner

CHEAPEST PER L

ColesColes
$13.20$52.80/L·250mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Rosemary Hair & Scalp Oil

Oil Garden

Rosemary Hair & Scalp Oil

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$14.99$149.90/L·100ml
1 OFFER1 sizeCompare →
3D White Luxe Perfection Whitening Toothpaste

Oral-B

3D White Luxe Perfection Whitening Toothpaste

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$4.99$5.25/100g est.·95g
3 OFFERS1 sizeCompare →
Colorsilk Beautiful Color 50 Light Ash Brown

Revlon

Colorsilk Beautiful Color 50 Light Ash Brown

CHEAPEST PER EACH

WoolworthsWoolworths
$5.50$5.50/each·each
1 OFFER2 sizesCompare →
Expert Face Hair Removal For Sensitive Skin Cold Wax Strips

Veet

Expert Face Hair Removal For Sensitive Skin Cold Wax Strips

CHEAPEST PER EACH

WoolworthsWoolworths
$9.10$0.46/each·20 pack
1 OFFER1 sizeCompare →
Powderful Volumising Hair Styling Powder

got2b

Powderful Volumising Hair Styling Powder

CHEAPEST PER 100G

ColesColes
$7.50$75.00/100g·10g
1 OFFER1 sizeCompare →
Elvive Glycolic Gloss 5-Minute Lamination

L'Oreal Paris

Elvive Glycolic Gloss 5-Minute Lamination

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$25.99$129.95/L·200ml
1 sizeCompare →
Hair Removal Cream For Men

Nad's

Hair Removal Cream For Men

CHEAPEST PER L

ColesColes
$7.70$38.50/L·200mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Argan Oil Penetrating Hair Oil

OGX

Argan Oil Penetrating Hair Oil

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$14.99$149.90/L·100ml
1 OFFER1 sizeCompare →
LiveFree Ultrathin Pads Regular With Wings

Poise

LiveFree Ultrathin Pads Regular With Wings

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$4.52$0.32/each·14 Pack
1 OFFER1 sizeCompare →
Colorsilk Beautiful Color 47 Medium Rich Brown

Revlon

Colorsilk Beautiful Color 47 Medium Rich Brown

CHEAPEST PER EACH

WoolworthsWoolworths
$5.50$5.50/each·each
1 OFFER2 sizesCompare →
Hair Original

Brylcreem

Hair Original

CHEAPEST PER L

ColesWoolworthsTwo retailers tied
$6.25$41.67/L·150mL
1 sizeCompare →
Nice 'N Easy Permanent 4 Dark Brown Hair Colour

Clairol

Nice 'N Easy Permanent 4 Dark Brown Hair Colour

CHEAPEST PER EACH

ColesColes
$8.50$8.50/each·1 Pack
1 OFFER2 sizesCompare →
Perfume Spray Roma Rossa

Impulse

Perfume Spray Roma Rossa

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$4.20$56.00/L·75mL
2 OFFERS1 sizeCompare →
  • Previous
  • 1
  • More pages
  • 41
  • 42
  • 43
  • More pages
  • 478
  • Next

How we compare health & beauty prices

11,472 health & beauty products from 4 retailers, each priced per 100g or litre so a bigger pack can't disguise a worse deal. Best value right now: $1.85 per L.

Unit prices calculated by GroceryWise from the pack size marked “est.”.