GroceryWise
Compare pricesNew
Get the digest

Category

All Health & Beauty11,472
  • Hair Care2,309
  • Skin Care2,208
  • Vitamins & Supplements2,007
  • First Aid & Medicinal1,197
  • Shower & Bath Care706
  • Dental Care649
  • Cosmetics489
  • Deodorants481
  • Shaving & Hair Removal422
  • Personal Care327
  • Period Care232
  • Sun Care217
  • Continence Care122
  • Travel Packs and Accessories56
  • After Sun13
  • Fragrance & Perfume9
  • Pantry6,124
  • Dietary & World Foods2,670
  • Home & Garden2,603
  • Cleaning & Laundry2,317
  • Chips, Chocolates & Snacks2,226
  • Dairy, Eggs & Fridge2,106
  • Frozen1,760
  • Baby1,390
  • Drinks1,181
  • Pet1,092
  • Bakery951
  • Deli559
GroceryWise

Compare grocery prices across Coles, Woolworths, Aldi and Chemist Warehouse. Independent and free.

© GroceryWise. Made in Australia.

Retailers

Coles catalogueWoolworths weekly specialsAldi Special Buys & catalogueChemist Warehouse catalogue

Compare prices

Health & BeautyPantryDietary & World FoodsHome & GardenCleaning & LaundryChips, Chocolates & SnacksDairy, Eggs & FridgeFrozenBabyDrinksPetBakeryDeliAll categories

Site

How to saveAboutContactHow we collect pricesPrivacyTermsEmail usFacebook page
Last refreshedColesWoolworthsAldiChemist WarehouseAll four retailers · Wednesday 30 Sep

Prices may differ in store. Not affiliated with any retailer.

  1. Compare prices
  2. /Health & Beauty

Cheapest Health & Beauty prices this week

11,472 products · 4 retailers · from $1.85 per L

Hair Care2309Skin Care2208Vitamins & Supplements2007First Aid & Medicinal1197Shower & Bath Care706Dental Care649Cosmetics489Deodorants481Shaving & Hair Removal422Personal Care327Period Care232Continence Care122Fragrance & Perfume9
Available at

1081–1104 of 11,472

Farewell Flyaways Hair Wand

got2b

Farewell Flyaways Hair Wand

CHEAPEST PER L

ColesColes
$12.50$781.25/L·16mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Serum Body Wash Glow Recharge

Dove

Serum Body Wash Glow Recharge

CHEAPEST PER L

ColesColes
$7.50$25.00/L·300mL
2 OFFERS1 sizeCompare →
Deodorant Antiperspirant Summer Spritz

Gem

Deodorant Antiperspirant Summer Spritz

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$5.24$25.31/L est.·207ml
2 OFFERS1 sizeCompare →
Lower Body Deodorant Spray Coconut & Sandalwood

Lynx

Lower Body Deodorant Spray Coconut & Sandalwood

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$6.30$63.00/L·100ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Live 1-0 Black Permanent Hair Dye

Schwarzkopf

Live 1-0 Black Permanent Hair Dye

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$9.99$9.99/each
1 sizeCompare →
Total Active Prevention Gum Care Toothpaste

Colgate

Total Active Prevention Gum Care Toothpaste

CHEAPEST PER 100G

ColesColes
$7.70$3.85/100g·200g
2 OFFERS1 sizeCompare →
Curl Care Shampoo

Hask

Curl Care Shampoo

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$8.49$23.92/L·355ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Colour Corrector Serum

Hismile

Colour Corrector Serum

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseWoolworthsTwo retailers tied
$17.50$583.33/L·30ml
2 OFFERS1 sizeCompare →
Lower Body Deodorant Spray Pear & Cedarwood

Lynx

Lower Body Deodorant Spray Pear & Cedarwood

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$6.30$63.00/L·100ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Men Hydrocare Face Scrub With Aloe Vera

Nivea

Men Hydrocare Face Scrub With Aloe Vera

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$5.99$79.87/L·75ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Pro-V Miracle Repair Hair Oil Treatment

Pantene

Pro-V Miracle Repair Hair Oil Treatment

CHEAPEST PER L

ColesColes
$10.50$116.67/L·90mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Brilliance 91 Blue Black Permanent Hair Dye

Schwarzkopf

Brilliance 91 Blue Black Permanent Hair Dye

CHEAPEST PER EACH

WoolworthsWoolworths
$13.00$13.00/each·each
2 OFFERS2 sizesCompare →
Deodorant 72hr Antiperspirant Roll On Refill Cotton & Salt

Wild

Deodorant 72hr Antiperspirant Roll On Refill Cotton & Salt

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$8.00$160.00/L·50mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Deodorant 72hr Antiperspirant Roll On Refill Honey & Cactus

Wild

Deodorant 72hr Antiperspirant Roll On Refill Honey & Cactus

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$8.00$160.00/L·50mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Curl Defining Cream

Hask

Curl Defining Cream

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$9.99$50.45/L·198ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Excellence Creme Hair Colour 5.3 Golden Brown

L'Oreal Paris

Excellence Creme Hair Colour 5.3 Golden Brown

CHEAPEST PER EACH

ColesColes
$13.50$13.50/each·1 Pack
1 OFFER2 sizesCompare →
Hair Spray Elnett Supreme Volume Hold

L'Oreal Paris

Hair Spray Elnett Supreme Volume Hold

CHEAPEST PER L

ColesColes
$7.50$18.75/L·400mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Men Sensitive Anti-Irritation Stubble Shaving Gel

Nivea

Men Sensitive Anti-Irritation Stubble Shaving Gel

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$4.69$23.45/L est.·200ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Vitality Pro Rechargeable Toothbrush Deeper Clean Mint

Oral-B

Vitality Pro Rechargeable Toothbrush Deeper Clean Mint

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$30.00$30.00/each
3 OFFERS2 sizesCompare →
Women Advanced 72hr Deodorant Aerosol Dry Fresh

Rexona

Women Advanced 72hr Deodorant Aerosol Dry Fresh

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$7.50$34.09/L·220mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Brilliance 23 Burgundy Chic Permanent Hair Dye

Schwarzkopf

Brilliance 23 Burgundy Chic Permanent Hair Dye

CHEAPEST PER EACH

WoolworthsWoolworths
$13.00$13.00/each·each
2 OFFERS2 sizesCompare →
Brilliance 43 Red Passion Permanent Hair Dye

Schwarzkopf

Brilliance 43 Red Passion Permanent Hair Dye

CHEAPEST PER EACH

WoolworthsWoolworths
$13.00$13.00/each·each
2 OFFERS2 sizesCompare →
Toothbrush 360 Sensitive Extra Soft

Colgate

Toothbrush 360 Sensitive Extra Soft

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$4.50$2.25/each·2 Pack
1 OFFER1 sizeCompare →
Olia Permanent Hair Colour Brown

Garnier

Olia Permanent Hair Colour Brown

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$14.39$14.39/each
2 sizesCompare →
  • Previous
  • 1
  • More pages
  • 45
  • 46
  • 47
  • More pages
  • 478
  • Next

How we compare health & beauty prices

11,472 health & beauty products from 4 retailers, each priced per 100g or litre so a bigger pack can't disguise a worse deal. Best value right now: $1.85 per L.

Unit prices calculated by GroceryWise from the pack size marked “est.”.