GroceryWise
Compare pricesNew
Get the digest

Category

All Health & Beauty11,472
  • Hair Care2,309
  • Skin Care2,208
  • Vitamins & Supplements2,007
  • First Aid & Medicinal1,197
  • Shower & Bath Care706
  • Dental Care649
  • Cosmetics489
  • Deodorants481
  • Shaving & Hair Removal422
  • Personal Care327
  • Period Care232
  • Sun Care217
  • Continence Care122
  • Travel Packs and Accessories56
  • After Sun13
  • Fragrance & Perfume9
  • Pantry6,124
  • Dietary & World Foods2,670
  • Home & Garden2,603
  • Cleaning & Laundry2,317
  • Chips, Chocolates & Snacks2,226
  • Dairy, Eggs & Fridge2,106
  • Frozen1,760
  • Baby1,390
  • Drinks1,181
  • Pet1,092
  • Bakery951
  • Deli559
GroceryWise

Compare grocery prices across Coles, Woolworths, Aldi and Chemist Warehouse. Independent and free.

© GroceryWise. Made in Australia.

Retailers

Coles catalogueWoolworths weekly specialsAldi Special Buys & catalogueChemist Warehouse catalogue

Compare prices

Health & BeautyPantryDietary & World FoodsHome & GardenCleaning & LaundryChips, Chocolates & SnacksDairy, Eggs & FridgeFrozenBabyDrinksPetBakeryDeliAll categories

Site

How to saveAboutContactHow we collect pricesPrivacyTermsEmail usFacebook page
Last refreshedColesWoolworthsAldiChemist WarehouseAll four retailers · Wednesday 30 Sep

Prices may differ in store. Not affiliated with any retailer.

  1. Compare prices
  2. /Health & Beauty

Cheapest Health & Beauty prices this week

11,472 products · 4 retailers · from $1.85 per L

Hair Care2309Skin Care2208Vitamins & Supplements2007First Aid & Medicinal1197Shower & Bath Care706Dental Care649Cosmetics489Deodorants481Shaving & Hair Removal422Personal Care327Period Care232Continence Care122Fragrance & Perfume9
Available at

1105–1128 of 11,472

Skin-Loving Body Wash Vanilla Macadamia

Gem

Skin-Loving Body Wash Vanilla Macadamia

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$8.39$16.78/L est.·500ml
2 sizesCompare →
Mach3 Turbo 3D Mens Razor

Gillette

Mach3 Turbo 3D Mens Razor

CHEAPEST PER EACH

ColesColes
$12.50$12.50/each·1 each
1 OFFER2 sizesCompare →
Curl Care Conditioner

Hask

Curl Care Conditioner

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$8.49$23.92/L·355ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Elvive Extraordinary Oil Hair Serum

L'Oreal Paris

Elvive Extraordinary Oil Hair Serum

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$18.99$189.90/L·100ml
1 sizeCompare →
Magic Retouch Cool Brown

L'Oreal Paris

Magic Retouch Cool Brown

CHEAPEST PER L

ColesColes
$9.50$126.67/L·75mL
2 OFFERS1 sizeCompare →
Men Hydrocare XXL Face Wash With Aloe Vera

Nivea

Men Hydrocare XXL Face Wash With Aloe Vera

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$8.99$59.93/L·150ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Nice & Easy Permanent 8a Medium Ash Blonde Hair Colour

Clairol

Nice & Easy Permanent 8a Medium Ash Blonde Hair Colour

CHEAPEST PER EACH

ColesColes
$8.50$8.50/each·1 Pack
1 OFFER2 sizesCompare →
Battery Powered Toothbrush Harry Potter Soft

Colgate

Battery Powered Toothbrush Harry Potter Soft

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$17.99$17.99/each
1 OFFER1 sizeCompare →
Whole Body Deo Stick Sea Mist & Peony

Dove

Whole Body Deo Stick Sea Mist & Peony

CHEAPEST PER 100G

ColesColes
$8.00$9.88/100g·81g
2 OFFERS1 sizeCompare →
Nutrisse Hair Colour 1 Liquorice Black

Garnier

Nutrisse Hair Colour 1 Liquorice Black

CHEAPEST PER EACH

WoolworthsWoolworths
$10.00$10.00/each·each
1 OFFER2 sizesCompare →
Excellence Creme Hair Colour 5.5 Mahogany Brown

L'Oreal Paris

Excellence Creme Hair Colour 5.5 Mahogany Brown

CHEAPEST PER EACH

ColesColes
$13.50$13.50/each·1 Pack
1 OFFER2 sizesCompare →
Excellence Creme Hair Colour 6.1 Light Ash Brown

L'Oreal Paris

Excellence Creme Hair Colour 6.1 Light Ash Brown

CHEAPEST PER EACH

ColesColes
$13.50$13.50/each·1 Pack
1 OFFER2 sizesCompare →
Excellence Creme Permanent Hair Colour 4 Dark Brown

L'Oreal Paris

Excellence Creme Permanent Hair Colour 4 Dark Brown

CHEAPEST PER EACH

ColesColes
$13.50$13.50/each·1 Pack
1 OFFER2 sizesCompare →
Men Expert Pure Charcoal Wash

L'Oreal Paris

Men Expert Pure Charcoal Wash

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$5.99$59.90/L·100ml
3 OFFERS1 sizeCompare →
Strength Plex Bond Repair Mask

Toni & Guy

Strength Plex Bond Repair Mask

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$9.49$33.30/L·285ml
2 OFFERS1 sizeCompare →
Gentle Cleansing Bar All Skin Types

Cetaphil

Gentle Cleansing Bar All Skin Types

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$10.99$8.65/100g·127g
1 sizeCompare →
Advanced Whitening Toothpaste Purple

Colgate

Advanced Whitening Toothpaste Purple

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$5.50$4.58/100g·120g
2 OFFERS1 sizeCompare →
2 In 1 Shampoo & Conditioner Support For Thinning Hair

Growth Bomb

2 In 1 Shampoo & Conditioner Support For Thinning Hair

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$14.99$49.97/L·300ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Pro Filler+ Thickening Conditioner

John Frieda

Pro Filler+ Thickening Conditioner

CHEAPEST PER L

ColesColes
$13.20$52.80/L·250mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Excellence Creme Hair Colour 9 Light Blonde

L'Oreal Paris

Excellence Creme Hair Colour 9 Light Blonde

CHEAPEST PER EACH

ColesColes
$13.50$13.50/each·1 Each
1 OFFER2 sizesCompare →
Total Care Mouthwash Zero Alcohol Gum Protect

Listerine

Total Care Mouthwash Zero Alcohol Gum Protect

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$9.49$18.98/L·500ml
1 sizeCompare →
Deodorant 72hr Antiperspirant Roll On Cotton & Salt

Wild

Deodorant 72hr Antiperspirant Roll On Cotton & Salt

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$20.00$400.00/L·50mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Nutrisse Hair Colour 6N Nude Light Brown

Garnier

Nutrisse Hair Colour 6N Nude Light Brown

CHEAPEST PER EACH

WoolworthsWoolworths
$10.00$10.00/each·each
1 OFFER2 sizesCompare →
Olia Permanent Hair Colour Light Brown

Garnier

Olia Permanent Hair Colour Light Brown

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$14.39$14.39/each
2 sizesCompare →
  • Previous
  • 1
  • More pages
  • 46
  • 47
  • 48
  • More pages
  • 478
  • Next

How we compare health & beauty prices

11,472 health & beauty products from 4 retailers, each priced per 100g or litre so a bigger pack can't disguise a worse deal. Best value right now: $1.85 per L.

Unit prices calculated by GroceryWise from the pack size marked “est.”.