GroceryWise
Compare pricesNew
Get the digest

Category

All Health & Beauty11,472
  • Hair Care2,309
  • Skin Care2,208
  • Vitamins & Supplements2,007
  • First Aid & Medicinal1,197
  • Shower & Bath Care706
  • Dental Care649
  • Cosmetics489
  • Deodorants481
  • Shaving & Hair Removal422
  • Personal Care327
  • Period Care232
  • Sun Care217
  • Continence Care122
  • Travel Packs and Accessories56
  • After Sun13
  • Fragrance & Perfume9
  • Pantry6,124
  • Dietary & World Foods2,670
  • Home & Garden2,603
  • Cleaning & Laundry2,317
  • Chips, Chocolates & Snacks2,226
  • Dairy, Eggs & Fridge2,106
  • Frozen1,760
  • Baby1,390
  • Drinks1,181
  • Pet1,092
  • Bakery951
  • Deli559
GroceryWise

Compare grocery prices across Coles, Woolworths, Aldi and Chemist Warehouse. Independent and free.

© GroceryWise. Made in Australia.

Retailers

Coles catalogueWoolworths weekly specialsAldi Special Buys & catalogueChemist Warehouse catalogue

Compare prices

Health & BeautyPantryDietary & World FoodsHome & GardenCleaning & LaundryChips, Chocolates & SnacksDairy, Eggs & FridgeFrozenBabyDrinksPetBakeryDeliAll categories

Site

How to saveAboutContactHow we collect pricesPrivacyTermsEmail usFacebook page
Last refreshedColesWoolworthsAldiChemist WarehouseAll four retailers · Wednesday 30 Sep

Prices may differ in store. Not affiliated with any retailer.

  1. Compare prices
  2. /Health & Beauty

Cheapest Health & Beauty prices this week

11,472 products · 4 retailers · from $1.85 per L

Hair Care2309Skin Care2208Vitamins & Supplements2007First Aid & Medicinal1197Shower & Bath Care706Dental Care649Cosmetics489Deodorants481Shaving & Hair Removal422Personal Care327Period Care232Continence Care122Fragrance & Perfume9
Available at

1153–1176 of 11,472

BARE Soothing Hydration Shampoo

Head & Shoulders

BARE Soothing Hydration Shampoo

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$11.49$28.72/L·400ml
2 OFFERS1 sizeCompare →
Detox Shine Green Tea Shampoo

Herbal Essences

Detox Shine Green Tea Shampoo

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$6.24$15.60/L·400ml
3 OFFERS1 sizeCompare →
Frizz Ease 3 Day Straightening Spray

John Frieda

Frizz Ease 3 Day Straightening Spray

CHEAPEST PER L

ColesColes
$14.40$144.00/L·100mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Casting Crème Gloss 400 Brown

L'Oreal Paris

Casting Crème Gloss 400 Brown

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$18.99$18.99/each
2 sizesCompare →
Excellence Creme Hair Colour 1 Black

L'Oreal Paris

Excellence Creme Hair Colour 1 Black

CHEAPEST PER EACH

ColesColes
$13.50$13.50/each·1 Pack
1 OFFER2 sizesCompare →
Magic Retouch Cool Dark Brown

L'Oreal Paris

Magic Retouch Cool Dark Brown

CHEAPEST PER L

ColesColes
$9.50$126.67/L·75mL
2 OFFERS1 sizeCompare →
Magic Retouch Permanent Hair Colour 5 Brown

L'Oreal Paris

Magic Retouch Permanent Hair Colour 5 Brown

CHEAPEST PER EACH

ColesColes
$10.50$10.50/each·1 Pack
2 OFFERS2 sizesCompare →
Liquid Mouthwash On The Go Zero Alcohol

Listerine

Liquid Mouthwash On The Go Zero Alcohol

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$6.99$46.60/L est.·150ml
2 OFFERS3 sizesCompare →
Fine Fragrance Body Spray Aqua Bergamot

Lynx

Fine Fragrance Body Spray Aqua Bergamot

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$6.60$44.00/L·150mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Fine Fragrance Body Spray Blue Lavender

Lynx

Fine Fragrance Body Spray Blue Lavender

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$6.60$44.00/L·150mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Nordic Blonde L101 Silver Blonde Permanent Hair Dye

Schwarzkopf

Nordic Blonde L101 Silver Blonde Permanent Hair Dye

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$10.69$10.69/each
1 sizeCompare →
Modelling Hair Styling Wax Extreme Hold

got2b

Modelling Hair Styling Wax Extreme Hold

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$8.99$89.90/L·100ml
1 sizeCompare →
Blonde It Up Permanent Platinum Blonde Hair Colour

Clairol

Blonde It Up Permanent Platinum Blonde Hair Colour

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$9.39$9.39/each
1 OFFER2 sizesCompare →
Colour Strong Hair Dye Dark Brown 4.0

Clairol

Colour Strong Hair Dye Dark Brown 4.0

CHEAPEST PER EACH

WoolworthsWoolworths
$15.00$15.00/each·each
1 OFFER1 sizeCompare →
Colour Strong Hair Dye Light Brown 6.0

Clairol

Colour Strong Hair Dye Light Brown 6.0

CHEAPEST PER EACH

WoolworthsWoolworths
$15.00$15.00/each·each
1 OFFER2 sizesCompare →
Optic White Purple Serum Teeth Whitening Booster

Colgate

Optic White Purple Serum Teeth Whitening Booster

CHEAPEST PER L

AldiAldi
$17.49$437.25/L·40 ml
2 sizesCompare →
Toothbrush Total Foaming Clean Medium

Colgate

Toothbrush Total Foaming Clean Medium

CHEAPEST PER EACH

ColesColes
$7.50$2.50/each·3 Pack
2 OFFERS1 sizeCompare →
Olia Permanent Hair Colour Iced Chocolate

Garnier

Olia Permanent Hair Colour Iced Chocolate

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$14.39$14.39/each
1 sizeCompare →
Frizz Ease Dream Curls Hydrating Jelly

John Frieda

Frizz Ease Dream Curls Hydrating Jelly

CHEAPEST PER L

ColesColes
$14.40$72.00/L·200mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Elvive Collagen Lifter Conditioner

L'Oreal Paris

Elvive Collagen Lifter Conditioner

CHEAPEST PER L

ColesColes
$6.60$22.00/L·300mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Excellence Creme Hair Colour 5.15 Natural Frosted Brown

L'Oreal Paris

Excellence Creme Hair Colour 5.15 Natural Frosted Brown

CHEAPEST PER EACH

ColesColes
$13.50$13.50/each·1 Pack
1 OFFER2 sizesCompare →
Preference Hair Colour 10.21 Very Very Light Pearl Blonde

L'Oreal Paris

Preference Hair Colour 10.21 Very Very Light Pearl Blonde

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$16.69$16.69/each
1 OFFER2 sizesCompare →
Gum Care & Intensive Clean Toothpaste

Oral-B

Gum Care & Intensive Clean Toothpaste

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$4.99$4.54/100g est.·110g
2 OFFERS1 sizeCompare →
Toothpaste Gum & Enamel Daily Protection

Oral-B

Toothpaste Gum & Enamel Daily Protection

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$7.49$3.74/100g est.·200g
3 OFFERS1 sizeCompare →
  • Previous
  • 1
  • More pages
  • 48
  • 49
  • 50
  • More pages
  • 478
  • Next

How we compare health & beauty prices

11,472 health & beauty products from 4 retailers, each priced per 100g or litre so a bigger pack can't disguise a worse deal. Best value right now: $1.85 per L.

Unit prices calculated by GroceryWise from the pack size marked “est.”.