GroceryWise
Compare pricesNew
Get the digest

Category

All Health & Beauty11,472
  • Hair Care2,309
  • Skin Care2,208
  • Vitamins & Supplements2,007
  • First Aid & Medicinal1,197
  • Shower & Bath Care706
  • Dental Care649
  • Cosmetics489
  • Deodorants481
  • Shaving & Hair Removal422
  • Personal Care327
  • Period Care232
  • Sun Care217
  • Continence Care122
  • Travel Packs and Accessories56
  • After Sun13
  • Fragrance & Perfume9
  • Pantry6,124
  • Dietary & World Foods2,670
  • Home & Garden2,603
  • Cleaning & Laundry2,317
  • Chips, Chocolates & Snacks2,226
  • Dairy, Eggs & Fridge2,106
  • Frozen1,760
  • Baby1,390
  • Drinks1,181
  • Pet1,092
  • Bakery951
  • Deli559
GroceryWise

Compare grocery prices across Coles, Woolworths, Aldi and Chemist Warehouse. Independent and free.

© GroceryWise. Made in Australia.

Retailers

Coles catalogueWoolworths weekly specialsAldi Special Buys & catalogueChemist Warehouse catalogue

Compare prices

Health & BeautyPantryDietary & World FoodsHome & GardenCleaning & LaundryChips, Chocolates & SnacksDairy, Eggs & FridgeFrozenBabyDrinksPetBakeryDeliAll categories

Site

How to saveAboutContactHow we collect pricesPrivacyTermsEmail usFacebook page
Last refreshedColesWoolworthsAldiChemist WarehouseAll four retailers · Wednesday 30 Sep

Prices may differ in store. Not affiliated with any retailer.

  1. Compare prices
  2. /Health & Beauty

Cheapest Health & Beauty prices this week

11,472 products · 4 retailers · from $1.85 per L

Hair Care2309Skin Care2208Vitamins & Supplements2007First Aid & Medicinal1197Shower & Bath Care706Dental Care649Cosmetics489Deodorants481Shaving & Hair Removal422Personal Care327Period Care232Continence Care122Fragrance & Perfume9
Available at

1177–1200 of 11,472

Quattro 4 Titanium Razor Handle With 5 Blades

Schick

Quattro 4 Titanium Razor Handle With 5 Blades

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$10.69$10.69/each
2 sizesCompare →
Nordic Blonde Anti-Yellow Hair Toner C3

Schwarzkopf

Nordic Blonde Anti-Yellow Hair Toner C3

PRICED AT TWO RETAILERS

ColesChemist WarehouseTwo retailers
from$7.50sizes not comparable
1 OFFER1 sizeCompare →
Sugar Warm Wax Hair Removal Kit With Argan Oil

Veet

Sugar Warm Wax Hair Removal Kit With Argan Oil

CHEAPEST PER 100G

WoolworthsWoolworths
$15.40$4.28/100g·360g
2 OFFERS1 sizeCompare →
Ultra Glued Hair Styling Gel Screaming Hold

got2b

Ultra Glued Hair Styling Gel Screaming Hold

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$8.99$59.93/L·150ml
1 sizeCompare →
Colour Strong Hair Dye Light Ash Blond 9.1

Clairol

Colour Strong Hair Dye Light Ash Blond 9.1

CHEAPEST PER EACH

WoolworthsWoolworths
$15.00$15.00/each·each
1 OFFER1 sizeCompare →
Advanced Whitening Toothpaste With Baking Soda

Colgate

Advanced Whitening Toothpaste With Baking Soda

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$5.50$3.06/100g·180g
2 OFFERS1 sizeCompare →
Nutrisse Permanent Hair Colour 6 Acorn

Garnier

Nutrisse Permanent Hair Colour 6 Acorn

CHEAPEST PER EACH

WoolworthsWoolworths
$10.00$10.00/each·each
1 OFFER2 sizesCompare →
Hair Colour Dark Brown

Just For Men

Hair Colour Dark Brown

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$8.99$8.99/each
2 sizesCompare →
Hair Colour Real Black

Just For Men

Hair Colour Real Black

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$8.99$8.99/each
2 sizesCompare →
24h Moisturiser Power Age

L'Oreal Paris

24h Moisturiser Power Age

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$11.99$239.80/L·50ml
3 OFFERS1 sizeCompare →
Paris Elvive Extraordinary Oil Hair Treatment

L'Oreal Paris

Paris Elvive Extraordinary Oil Hair Treatment

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$18.99$189.90/L·100ml
1 sizeCompare →
Hyaluron Hydration Lock Milk To Water Serum

Pantene

Hyaluron Hydration Lock Milk To Water Serum

CHEAPEST PER L

ColesWoolworthsTwo retailers tied
$7.50$53.57/L·140mL
2 OFFERS1 sizeCompare →
Nice 'N Easy Permanent 3.5BG Burgundy Hair Colour

Clairol

Nice 'N Easy Permanent 3.5BG Burgundy Hair Colour

CHEAPEST PER EACH

ColesColes
$8.50$8.50/each·1 Pack
1 OFFER2 sizesCompare →
Fructis Keratin Sleek & Stay Serum

Garnier

Fructis Keratin Sleek & Stay Serum

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$20.99$419.80/L est.·50ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Nutrisse Hair Colour 7.0 Almond Crème

Garnier

Nutrisse Hair Colour 7.0 Almond Crème

CHEAPEST PER EACH

WoolworthsWoolworths
$10.00$10.00/each·each
1 OFFER1 sizeCompare →
Olia Permanent Hair Colour Golden Brown

Garnier

Olia Permanent Hair Colour Golden Brown

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$14.39$14.39/each
2 sizesCompare →
Keratin Smoothing Deep Conditioner

Hask

Keratin Smoothing Deep Conditioner

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$2.99$5.98/100g·50g
1 OFFER1 sizeCompare →
Moustache & Beard Medium Brown

Just For Men

Moustache & Beard Medium Brown

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$8.99$8.99/each
2 sizesCompare →
Casting Crème Gloss 600 Dark Blonde

L'Oreal Paris

Casting Crème Gloss 600 Dark Blonde

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$18.99$18.99/each
1 sizeCompare →
Paris Preference Ultra Vibrant Hair Colour Bright Red

L'Oreal Paris

Paris Preference Ultra Vibrant Hair Colour Bright Red

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$16.69$16.69/each
1 OFFER2 sizesCompare →
Men Whole Body Deodorant Stick Ocean Rush

Rexona

Men Whole Body Deodorant Stick Ocean Rush

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$10.99$19.98/100g est.·55g
1 sizeCompare →
Men Whole Body Deodorant Thermo Menthol & Blue Lavender

Rexona

Men Whole Body Deodorant Thermo Menthol & Blue Lavender

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$6.25$27.17/L·230mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Hydro 5 Base Kit

Schick

Hydro 5 Base Kit

CHEAPEST PER REFILL

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$10.69$5.34/refill est.·2 refills
3 sizesCompare →
Daily Care Deep Clean Sensitive Toothpaste

Sensodyne

Daily Care Deep Clean Sensitive Toothpaste

CHEAPEST PER 100G

ColesColes
$6.30$6.30/100g·100g
2 OFFERS2 sizesCompare →
  • Previous
  • 1
  • More pages
  • 49
  • 50
  • 51
  • More pages
  • 478
  • Next

How we compare health & beauty prices

11,472 health & beauty products from 4 retailers, each priced per 100g or litre so a bigger pack can't disguise a worse deal. Best value right now: $1.85 per L.

Unit prices calculated by GroceryWise from the pack size marked “est.”.