GroceryWise
Compare pricesNew
Get the digest

Category

All Health & Beauty11,472
  • Hair Care2,309
  • Skin Care2,208
  • Vitamins & Supplements2,007
  • First Aid & Medicinal1,197
  • Shower & Bath Care706
  • Dental Care649
  • Cosmetics489
  • Deodorants481
  • Shaving & Hair Removal422
  • Personal Care327
  • Period Care232
  • Sun Care217
  • Continence Care122
  • Travel Packs and Accessories56
  • After Sun13
  • Fragrance & Perfume9
  • Pantry6,124
  • Dietary & World Foods2,670
  • Home & Garden2,603
  • Cleaning & Laundry2,317
  • Chips, Chocolates & Snacks2,226
  • Dairy, Eggs & Fridge2,106
  • Frozen1,760
  • Baby1,390
  • Drinks1,181
  • Pet1,092
  • Bakery951
  • Deli559
GroceryWise

Compare grocery prices across Coles, Woolworths, Aldi and Chemist Warehouse. Independent and free.

© GroceryWise. Made in Australia.

Retailers

Coles catalogueWoolworths weekly specialsAldi Special Buys & catalogueChemist Warehouse catalogue

Compare prices

Health & BeautyPantryDietary & World FoodsHome & GardenCleaning & LaundryChips, Chocolates & SnacksDairy, Eggs & FridgeFrozenBabyDrinksPetBakeryDeliAll categories

Site

How to saveAboutContactHow we collect pricesPrivacyTermsEmail usFacebook page
Last refreshedColesWoolworthsAldiChemist WarehouseAll four retailers · Wednesday 30 Sep

Prices may differ in store. Not affiliated with any retailer.

  1. Compare prices
  2. /Health & Beauty

Cheapest Health & Beauty prices this week

11,472 products · 4 retailers · from $1.85 per L

Hair Care2309Skin Care2208Vitamins & Supplements2007First Aid & Medicinal1197Shower & Bath Care706Dental Care649Cosmetics489Deodorants481Shaving & Hair Removal422Personal Care327Period Care232Continence Care122Fragrance & Perfume9
Available at

1201–1224 of 11,472

Pure Face Wax Strips

Veet

Pure Face Wax Strips

CHEAPEST PER EACH

WoolworthsWoolworths
$9.10$0.46/each·20 pack
1 OFFER1 sizeCompare →
Whole Body Deo Spray 72h Sea Mist & Peony

Dove

Whole Body Deo Spray 72h Sea Mist & Peony

CHEAPEST PER L

ColesColes
$7.00$30.43/L·230mL
2 OFFERS1 sizeCompare →
Argan Oil 5 In 1 Leave-In Spray

Hask

Argan Oil 5 In 1 Leave-In Spray

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$9.99$57.09/L·175ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Keratin 5 In 1 Leave In Spray

Hask

Keratin 5 In 1 Leave In Spray

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$9.99$57.09/L·175ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Control GX Grey Reducing Shampoo

Just For Men

Control GX Grey Reducing Shampoo

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$11.99$101.61/L·118ml
1 sizeCompare →
Paris Elvive Extraordinary Coconut Oil

L'Oreal Paris

Paris Elvive Extraordinary Coconut Oil

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$18.99$189.90/L·100ml
1 sizeCompare →
Gem Tip Rainbow Brush Large

Lady Jayne

Gem Tip Rainbow Brush Large

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$9.39$9.39/each
2 sizesCompare →
Women Whole Body Deodorant Thermo Eucalyptus & Coconut

Rexona

Women Whole Body Deodorant Thermo Eucalyptus & Coconut

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$10.99$47.78/L est.·230ml
1 sizeCompare →
Quattro 4 Titanium Blades

Schick

Quattro 4 Titanium Blades

CHEAPEST PER REFILL

ColesWoolworthsTwo retailers tied
$29.00$2.42/refill·12 Pack
2 sizesCompare →
Brilliance 88 Dark Brown Allure Permanent Hair Dye

Schwarzkopf

Brilliance 88 Dark Brown Allure Permanent Hair Dye

CHEAPEST PER EACH

WoolworthsWoolworths
$13.00$13.00/each·each
2 OFFERS2 sizesCompare →
Brilliance 90 Black Permanent Hair Dye

Schwarzkopf

Brilliance 90 Black Permanent Hair Dye

CHEAPEST PER EACH

WoolworthsWoolworths
$13.00$13.00/each·each
2 OFFERS2 sizesCompare →
Colour Strong Hair Dye Medium Brown 5.0

Clairol

Colour Strong Hair Dye Medium Brown 5.0

CHEAPEST PER EACH

WoolworthsWoolworths
$15.00$15.00/each·each
1 OFFER1 sizeCompare →
Nice 'N Easy Frost & Tip Blonde Highlighting Kit

Clairol

Nice 'N Easy Frost & Tip Blonde Highlighting Kit

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$16.99$16.99/each
1 OFFER2 sizesCompare →
Battery Powered Toothbrush Total Soft

Colgate

Battery Powered Toothbrush Total Soft

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$26.99$26.99/each
2 sizesCompare →
Kids Battery Power Toothbrush Harry Potter Soft 3+

Colgate

Kids Battery Power Toothbrush Harry Potter Soft 3+

CHEAPEST PER EACH

WoolworthsWoolworths
$10.50$10.50/each·each
1 OFFER2 sizesCompare →
Toothbrush 360 Advanced Soft

Colgate

Toothbrush 360 Advanced Soft

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$11.99$3.00/each·4 Pack
1 sizeCompare →
Olia Permanent Hair Colour Very Intense Red

Garnier

Olia Permanent Hair Colour Very Intense Red

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$14.39$14.39/each
2 sizesCompare →
Detox Shine Green Tea Conditioner

Herbal Essences

Detox Shine Green Tea Conditioner

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$6.24$15.60/L·400ml
2 OFFERS1 sizeCompare →
Casting Creme Gloss Semi Permanent 323 Dark Chocolate

L'Oreal Paris

Casting Creme Gloss Semi Permanent 323 Dark Chocolate

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$18.99$18.99/each
1 sizeCompare →
Excellence Creme Hair Colour 8 Blonde

L'Oreal Paris

Excellence Creme Hair Colour 8 Blonde

CHEAPEST PER EACH

ColesColes
$13.50$13.50/each·1 Pack
1 OFFER2 sizesCompare →
Magic Retouch Permanent Hair Colour 4 Dark Brown

L'Oreal Paris

Magic Retouch Permanent Hair Colour 4 Dark Brown

CHEAPEST PER EACH

ColesColes
$10.50$10.50/each·1 Pack
2 OFFERS2 sizesCompare →
Men Deep Comfort After Shave Splash

Nivea

Men Deep Comfort After Shave Splash

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$7.99$79.90/L·100ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Brilliance 68 Chocolate Rush Permanent Hair Dye

Schwarzkopf

Brilliance 68 Chocolate Rush Permanent Hair Dye

CHEAPEST PER EACH

WoolworthsWoolworths
$13.00$13.00/each·each
2 OFFERS2 sizesCompare →
Skinactive Hydra Bomb Tissue Face Mask Sakura

Garnier

Skinactive Hydra Bomb Tissue Face Mask Sakura

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$3.99$3.99/each
1 OFFER2 sizesCompare →
  • Previous
  • 1
  • More pages
  • 50
  • 51
  • 52
  • More pages
  • 478
  • Next

How we compare health & beauty prices

11,472 health & beauty products from 4 retailers, each priced per 100g or litre so a bigger pack can't disguise a worse deal. Best value right now: $1.85 per L.

Unit prices calculated by GroceryWise from the pack size marked “est.”.