GroceryWise
Compare pricesNew
Get the digest

Category

All Health & Beauty11,472
  • Hair Care2,309
  • Skin Care2,208
  • Vitamins & Supplements2,007
  • First Aid & Medicinal1,197
  • Shower & Bath Care706
  • Dental Care649
  • Cosmetics489
  • Deodorants481
  • Shaving & Hair Removal422
  • Personal Care327
  • Period Care232
  • Sun Care217
  • Continence Care122
  • Travel Packs and Accessories56
  • After Sun13
  • Fragrance & Perfume9
  • Pantry6,124
  • Dietary & World Foods2,670
  • Home & Garden2,603
  • Cleaning & Laundry2,317
  • Chips, Chocolates & Snacks2,226
  • Dairy, Eggs & Fridge2,106
  • Frozen1,760
  • Baby1,390
  • Drinks1,181
  • Pet1,092
  • Bakery951
  • Deli559
GroceryWise

Compare grocery prices across Coles, Woolworths, Aldi and Chemist Warehouse. Independent and free.

© GroceryWise. Made in Australia.

Retailers

Coles catalogueWoolworths weekly specialsAldi Special Buys & catalogueChemist Warehouse catalogue

Compare prices

Health & BeautyPantryDietary & World FoodsHome & GardenCleaning & LaundryChips, Chocolates & SnacksDairy, Eggs & FridgeFrozenBabyDrinksPetBakeryDeliAll categories

Site

How to saveAboutContactHow we collect pricesPrivacyTermsEmail usFacebook page
Last refreshedColesWoolworthsAldiChemist WarehouseAll four retailers · Wednesday 30 Sep

Prices may differ in store. Not affiliated with any retailer.

  1. Compare prices
  2. /Health & Beauty

Cheapest Health & Beauty prices this week

11,472 products · 4 retailers · from $1.85 per L

Hair Care2309Skin Care2208Vitamins & Supplements2007First Aid & Medicinal1197Shower & Bath Care706Dental Care649Cosmetics489Deodorants481Shaving & Hair Removal422Personal Care327Period Care232Continence Care122Fragrance & Perfume9
Available at

1225–1248 of 11,472

Original Care Moisturising Lip Balm

Nivea

Original Care Moisturising Lip Balm

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$3.49$72.71/100g·4.8g
1 sizeCompare →
Facial Wash Moisturising

Simple

Facial Wash Moisturising

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$5.75$38.33/L·150mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Pimple Patch Am & Pm Mixed

Skin Control

Pimple Patch Am & Pm Mixed

CHEAPEST PER PATCH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$7.99$0.22/patch·36 Patches
2 sizesCompare →
Skin Active Hydra Bomb Eye Sheet Mask Orange

Garnier

Skin Active Hydra Bomb Eye Sheet Mask Orange

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$2.99$2.99/each
1 OFFER2 sizesCompare →
Hydrocare Lip Balm SPF 15

Nivea

Hydrocare Lip Balm SPF 15

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$3.49$72.71/100g·4.8g
1 sizeCompare →
Skin Active Hydra Bomb Sheet Face Mask Pomegranate

Garnier

Skin Active Hydra Bomb Sheet Face Mask Pomegranate

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$3.99$3.99/each
1 OFFER2 sizesCompare →
Skin Active Vitamin C + Lemon Face Wash

Garnier

Skin Active Vitamin C + Lemon Face Wash

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$4.99$49.90/L·100ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Vitamin C Brightening Eye Mask

Garnier

Vitamin C Brightening Eye Mask

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$2.99$2.99/each
1 OFFER2 sizesCompare →
Express Hydration Body Lotion Fast Absorbing 72hr Moisture

Nivea

Express Hydration Body Lotion Fast Absorbing 72hr Moisture

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$8.49$21.22/L·400ml
1 sizeCompare →
Skin Active Vitamin C Sheet Mask

Garnier

Skin Active Vitamin C Sheet Mask

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$3.99$3.99/each
1 OFFER2 sizesCompare →
Pure Active 3-In-1 Clay Wash Scrub & Mask

Garnier

Pure Active 3-In-1 Clay Wash Scrub & Mask

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$6.74$44.93/L·150ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Repair & Protect Lip Balm SPF 15

Nivea

Repair & Protect Lip Balm SPF 15

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$3.49$72.71/100g·4.8g
1 sizeCompare →
Toners Witch Hazel

T.N. Dickinson's

Toners Witch Hazel

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$8.49$35.38/L·240ml
1 sizeCompare →
Skin Active Hydra Bomb Sheet Face Mask Chamomile

Garnier

Skin Active Hydra Bomb Sheet Face Mask Chamomile

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$3.99$3.99/each
1 OFFER2 sizesCompare →
Cocoa Butter Body Lotion 48 Hour Deep Moisturiser

Nivea

Cocoa Butter Body Lotion 48 Hour Deep Moisturiser

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$8.49$21.22/L·400ml
1 sizeCompare →
Glass Skin Under Eye Jelly Masks

Skin Control

Glass Skin Under Eye Jelly Masks

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$10.99$3.66/each est.·3 pack
2 sizesCompare →
Glass Skin Face Mask Collagen

Skin Control

Glass Skin Face Mask Collagen

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$10.99$10.99/each
2 sizesCompare →
Hydrating Light Moisturiser

Simple

Hydrating Light Moisturiser

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$5.75$46.00/L·125mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Fruity Shine Strawberry Lip Balm

Nivea

Fruity Shine Strawberry Lip Balm

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$3.49$72.71/100g·4.8g
1 sizeCompare →
Combo Deep Cleansing Pore Strips

Biore

Combo Deep Cleansing Pore Strips

CHEAPEST PER EACH

ColesWoolworthsTwo retailers tied
$11.00$0.79/each·14 Pack
1 sizeCompare →
Vitamin C Brightening Serum

Garnier

Vitamin C Brightening Serum

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$18.49$616.33/L·30ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Skin Active Pro Retinol Smoothing Serum Mask

Garnier

Skin Active Pro Retinol Smoothing Serum Mask

PRICED AT THREE RETAILERS

Chemist WarehouseColesWoolworthsThree retailers
from$3.99sizes not comparable
1 OFFER3 sizesCompare →
Moisturising Face Cream Sensitive Skin

Olay

Moisturising Face Cream Sensitive Skin

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$8.49$8.49/100g·100g
3 OFFERS1 sizeCompare →
Apricot Facial Scrub Fresh Skin

St. Ives

Apricot Facial Scrub Fresh Skin

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$6.90$46.00/L·150mL
1 OFFER1 sizeCompare →
  • Previous
  • 1
  • More pages
  • 51
  • 52
  • 53
  • More pages
  • 478
  • Next

How we compare health & beauty prices

11,472 health & beauty products from 4 retailers, each priced per 100g or litre so a bigger pack can't disguise a worse deal. Best value right now: $1.85 per L.

Unit prices calculated by GroceryWise from the pack size marked “est.”.