GroceryWise
Compare pricesNew
Get the digest

Category

All Health & Beauty11,415
  • Hair Care2,278
  • Skin Care2,195
  • Vitamins & Supplements1,958
  • First Aid & Medicinal1,193
  • Shower & Bath Care713
  • Dental Care648
  • Cosmetics512
  • Deodorants480
  • Shaving & Hair Removal419
  • Personal Care328
  • Period Care230
  • Sun Care216
  • Continence Care122
  • Travel Packs and Accessories59
  • After Sun13
  • Fragrance & Perfume11
  • Pantry6,249
  • Dietary & World Foods2,796
  • Home & Garden2,620
  • Cleaning & Laundry2,332
  • Chips, Chocolates & Snacks2,203
  • Dairy, Eggs & Fridge2,067
  • Frozen1,685
  • Baby1,397
  • Drinks1,193
  • Pet1,098
  • Bakery929
  • Deli536
GroceryWise

Compare grocery prices across Coles, Woolworths, Aldi and Chemist Warehouse. Independent and free.

© GroceryWise. Made in Australia.

Retailers

Coles catalogueWoolworths weekly specialsAldi Special Buys & catalogueChemist Warehouse catalogue

Compare prices

Health & BeautyPantryDietary & World FoodsHome & GardenCleaning & LaundryChips, Chocolates & SnacksDairy, Eggs & FridgeFrozenBabyDrinksPetBakeryDeliAll categories

Site

How to saveAboutContactHow we collect pricesPrivacyTermsEmail usFacebook page
Last refreshedColesWoolworthsAldiChemist WarehouseAll four retailers · Wednesday 23 Sep

Prices may differ in store. Not affiliated with any retailer.

  1. Compare prices
  2. /Health & Beauty

Cheapest Health & Beauty prices this week

11,415 products · 4 retailers · from $1.85 per L

Hair Care2278Skin Care2195Vitamins & Supplements1958First Aid & Medicinal1193Shower & Bath Care713Dental Care648Cosmetics512Deodorants480Shaving & Hair Removal419Personal Care328Period Care230Continence Care122Fragrance & Perfume11
Available at

1489–1512 of 11,415

Plus Cold & Flu Tablets & Sore Throat Lozenges

Codral

Plus Cold & Flu Tablets & Sore Throat Lozenges

CHEAPEST PER TABLET

ColesWoolworthsTwo retailers tied
$18.50$0.58/tablet·32 Pack
2 sizesCompare →
Cold Sore Patch Total Care Invisible

Compeed

Cold Sore Patch Total Care Invisible

CHEAPEST PER PATCH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$12.99$0.87/patch·15 Patches
2 sizesCompare →
Back Patch

Deep Heat

Back Patch

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$10.99$1.83/each·6 Pack
2 sizesCompare →
Lower Back & Hip Heating Belt

Deep Heat

Lower Back & Hip Heating Belt

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$8.99$8.99/each
2 sizesCompare →
Forte Throat Spray

Difflam

Forte Throat Spray

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$11.99$799.33/L·15ml
2 OFFERS1 sizeCompare →
Plus Sore Throat Lozenges + Anaesthetic Berry

Difflam

Plus Sore Throat Lozenges + Anaesthetic Berry

CHEAPEST PER LOZENGE

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$11.99$0.37/lozenge·32 Lozenges
2 sizesCompare →
Intense Body-Heat Condoms Regular

Durex

Intense Body-Heat Condoms Regular

CHEAPEST PER EACH

ColesColes
$9.50$0.95/each·10 Pack
1 OFFER1 sizeCompare →
Long Lasting Lubrication Silicone Lube

Durex

Long Lasting Lubrication Silicone Lube

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$13.99$139.90/L·100ml
1 sizeCompare →
Strawberry Lubricant Gel

Durex

Strawberry Lubricant Gel

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$6.99$69.90/L·100ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Relief Dry Cough Lozenges Blackberry & Vanilla

Duro-Tuss

Relief Dry Cough Lozenges Blackberry & Vanilla

CHEAPEST PER LOZENGE

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$11.99$0.50/lozenge est.·24 lozenges
2 sizesCompare →
Plasters Hydrocolloid Second Skin Protection

Elastoplast

Plasters Hydrocolloid Second Skin Protection

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$9.99$1.66/each·6 Pack
1 OFFER1 sizeCompare →
Eucalyptus Nasal Spray

Fess

Eucalyptus Nasal Spray

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$12.99$433.00/L·30ml
1 sizeCompare →
Saline Plus Nasal Spray

Flo

Saline Plus Nasal Spray

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$12.49$416.33/L·30ml
1 sizeCompare →
Sinus Care Nasal Wash Bottle & Sachets

Flo

Sinus Care Nasal Wash Bottle & Sachets

CHEAPEST PER SACHET

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$11.99$1.00/sachet·12 Sachets
3 sizesCompare →
Naked Closer Condoms

Four Seasons

Naked Closer Condoms

CHEAPEST PER EACH

WoolworthsWoolworths
$8.90$0.44/each·20 pack
2 sizesCompare →
Naked Sensations Condoms

Four Seasons

Naked Sensations Condoms

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$17.99$0.36/each·50 Pack
1 sizeCompare →
Dual Action Heartburn & Indigestion Liquid Berry

Gaviscon

Dual Action Heartburn & Indigestion Liquid Berry

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$13.99$46.63/L·300ml
1 sizeCompare →
Dual Action Heartburn & Indigestion Liquid Mixed Berry

Gaviscon

Dual Action Heartburn & Indigestion Liquid Mixed Berry

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$19.19$38.38/L·500ml
1 sizeCompare →
Dual Action Heartburn & Indigestion Liquid Peppermint

Gaviscon

Dual Action Heartburn & Indigestion Liquid Peppermint

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$13.99$46.63/L·300ml
1 sizeCompare →
Extra Strength Peppermint Tablets for Acid Reflux Relief

Gaviscon

Extra Strength Peppermint Tablets for Acid Reflux Relief

CHEAPEST PER TABLET

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$15.19$0.63/tablet·24 Tablets
2 sizesCompare →
Extra Strength for Acid Reflux Relief Aniseed Liquid

Gaviscon

Extra Strength for Acid Reflux Relief Aniseed Liquid

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$19.19$63.97/L est.·300ml
1 sizeCompare →
Effervescent Lemon/ Lime

Hydralyte

Effervescent Lemon/ Lime

CHEAPEST PER EACH

WoolworthsWoolworths
$19.50$0.49/each·40 pack
1 OFFER2 sizesCompare →
Electrolyte Ice Block Lemonade

Hydralyte

Electrolyte Ice Block Lemonade

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$13.99$0.87/each est.·16 pack
1 sizeCompare →
Electrolyte Ice Block Orange

Hydralyte

Electrolyte Ice Block Orange

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$13.99$0.87/each est.·16 pack
1 sizeCompare →
  • Previous
  • 1
  • More pages
  • 62
  • 63
  • 64
  • More pages
  • 476
  • Next

How we compare health & beauty prices

11,415 health & beauty products from 4 retailers, each priced per 100g or litre so a bigger pack can't disguise a worse deal. Best value right now: $1.85 per L.

Unit prices calculated by GroceryWise from the pack size marked “est.”.