GroceryWise
Compare pricesNew
Get the digest

Category

All Health & Beauty11,415
  • Hair Care2,278
  • Skin Care2,195
  • Vitamins & Supplements1,958
  • First Aid & Medicinal1,193
  • Shower & Bath Care713
  • Dental Care648
  • Cosmetics512
  • Deodorants480
  • Shaving & Hair Removal419
  • Personal Care328
  • Period Care230
  • Sun Care216
  • Continence Care122
  • Travel Packs and Accessories59
  • After Sun13
  • Fragrance & Perfume11
  • Pantry6,249
  • Dietary & World Foods2,796
  • Home & Garden2,620
  • Cleaning & Laundry2,332
  • Chips, Chocolates & Snacks2,203
  • Dairy, Eggs & Fridge2,067
  • Frozen1,685
  • Baby1,397
  • Drinks1,193
  • Pet1,098
  • Bakery929
  • Deli536
GroceryWise

Compare grocery prices across Coles, Woolworths, Aldi and Chemist Warehouse. Independent and free.

© GroceryWise. Made in Australia.

Retailers

Coles catalogueWoolworths weekly specialsAldi Special Buys & catalogueChemist Warehouse catalogue

Compare prices

Health & BeautyPantryDietary & World FoodsHome & GardenCleaning & LaundryChips, Chocolates & SnacksDairy, Eggs & FridgeFrozenBabyDrinksPetBakeryDeliAll categories

Site

How to saveAboutContactHow we collect pricesPrivacyTermsEmail usFacebook page
Last refreshedColesWoolworthsAldiChemist WarehouseAll four retailers · Wednesday 23 Sep

Prices may differ in store. Not affiliated with any retailer.

  1. Compare prices
  2. /Health & Beauty

Cheapest Health & Beauty prices this week

11,415 products · 4 retailers · from $1.85 per L

Hair Care2278Skin Care2195Vitamins & Supplements1958First Aid & Medicinal1193Shower & Bath Care713Dental Care648Cosmetics512Deodorants480Shaving & Hair Removal419Personal Care328Period Care230Continence Care122Fragrance & Perfume11
Available at

1513–1536 of 11,415

Electrolyte Ice Blocks Apple Blackcurrant

Hydralyte

Electrolyte Ice Blocks Apple Blackcurrant

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$13.99$0.87/each est.·16 pack
1 sizeCompare →
Electrolyte Ice Blocks Strawberry Kiwi

Hydralyte

Electrolyte Ice Blocks Strawberry Kiwi

CHEAPEST PER EACH

ColesWoolworthsTwo retailers tied
$15.65$0.98/each·16 Pack
1 sizeCompare →
Electrolyte Solution Orange

Hydralyte

Electrolyte Solution Orange

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$13.99$13.99/L est.·1L
1 sizeCompare →
Lubricating Eye Drops

Hylo-Forte

Lubricating Eye Drops

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$22.00$2933.33/L·7.5mL
1 OFFER2 sizesCompare →
Senna Chocolate Squares Laxatives

Laxettes

Senna Chocolate Squares Laxatives

CHEAPEST PER EACH

WoolworthsWoolworths
$5.00$0.21/each·24 pack
1 OFFER1 sizeCompare →
Antibacterial Foam Hand Wash Pump Lime & Orange Blossom

Dettol

Antibacterial Foam Hand Wash Pump Lime & Orange Blossom

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$3.39$13.56/L·250ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Invisible Pads Goodnights With Wings

Libra

Invisible Pads Goodnights With Wings

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$3.08$0.31/each·10 Pack
2 OFFERS2 sizesCompare →
Coconut & Sandalwood Foaming Hand Wash

Glow Lab

Coconut & Sandalwood Foaming Hand Wash

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$4.50$15.00/L·300mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Advanced Body Wash Sensitive

Dove

Advanced Body Wash Sensitive

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$15.39$21.99/L·700ml
1 sizeCompare →
Men Expert Hydra Energetic Deep Exfoliating Face Scrub

L'Oreal Paris

Men Expert Hydra Energetic Deep Exfoliating Face Scrub

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$5.99$59.90/L·100ml
1 OFFER1 sizeCompare →
Clinical 8 Hour Sport For Men Antiperspirant & Deodorant

Mitchum

Clinical 8 Hour Sport For Men Antiperspirant & Deodorant

CHEAPEST PER 100G

ColesWoolworthsTwo retailers tied
$11.00$24.44/100g·45g
1 sizeCompare →
Shaving Foam For Sensitive Skin Soothing Aloe Vera

Gillette

Shaving Foam For Sensitive Skin Soothing Aloe Vera

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$4.99$2.04/100g·245g
1 sizeCompare →
Hydro 5 Sensitive Blades

Schick

Hydro 5 Sensitive Blades

CHEAPEST PER EACH

WoolworthsWoolworths
$33.00$4.12/each·8 pack
2 sizesCompare →
Expert Hair Removal Cream Legs & Body

Veet

Expert Hair Removal Cream Legs & Body

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$5.50$55.00/L·100mL
2 OFFERS1 sizeCompare →
Men Shield 3 In 1 Protection Light Absorbency

Depend

Men Shield 3 In 1 Protection Light Absorbency

CHEAPEST PER EACH

ColesColes
$5.70$0.41/each·14 Pack
1 OFFER1 sizeCompare →
Extraordinary Oil Coconut Shampoo

L'Oreal Paris

Extraordinary Oil Coconut Shampoo

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$7.00$20.59/L·340mL
2 OFFERS1 sizeCompare →
Elvive Collagen Lifter Shampoo

L'Oreal Paris

Elvive Collagen Lifter Shampoo

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$7.70$25.67/L·300mL
2 OFFERS1 sizeCompare →
Preference Hair Colour 3 Dark Brown

L'Oreal Paris

Preference Hair Colour 3 Dark Brown

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$16.69$16.69/each
1 OFFER2 sizesCompare →
Vitality Pro Deep Electric Toothbrush & Travel Case Lilac

Oral-B

Vitality Pro Deep Electric Toothbrush & Travel Case Lilac

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$44.99$44.99/each
2 OFFERS2 sizesCompare →
Magic Retouch Permanent Hair Colour 3 Darkest Brown

L'Oreal Paris

Magic Retouch Permanent Hair Colour 3 Darkest Brown

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$14.69$14.69/each
2 sizesCompare →
Brilliance 89 Bittersweet Chocolate Permanent Hair Dye

Schwarzkopf

Brilliance 89 Bittersweet Chocolate Permanent Hair Dye

CHEAPEST PER EACH

ColesColes
$13.00$13.00/each·1 each
1 OFFER2 sizesCompare →
Hydro 5 Sense Comfort Kit

Schick

Hydro 5 Sense Comfort Kit

CHEAPEST PER EACH

WoolworthsWoolworths
$10.50$10.50/each·each
1 OFFER2 sizesCompare →
Intense Relief Fragrance Free Hand Cream Dry Sensitive Skin

Aveeno

Intense Relief Fragrance Free Hand Cream Dry Sensitive Skin

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$6.49$6.49/100g·100g
3 OFFERS1 sizeCompare →
Skin Repair Hand Cream

Rosken

Skin Repair Hand Cream

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$2.25$30.00/L·75mL
2 OFFERS1 sizeCompare →
  • Previous
  • 1
  • More pages
  • 63
  • 64
  • 65
  • More pages
  • 476
  • Next

How we compare health & beauty prices

11,415 health & beauty products from 4 retailers, each priced per 100g or litre so a bigger pack can't disguise a worse deal. Best value right now: $1.85 per L.

Unit prices calculated by GroceryWise from the pack size marked “est.”.