GroceryWise
Compare pricesNew
Get the digest

Category

All Health & Beauty11,415
  • Hair Care2,278
  • Skin Care2,195
  • Vitamins & Supplements1,958
  • First Aid & Medicinal1,193
  • Shower & Bath Care713
  • Dental Care648
  • Cosmetics512
  • Deodorants480
  • Shaving & Hair Removal419
  • Personal Care328
  • Period Care230
  • Sun Care216
  • Continence Care122
  • Travel Packs and Accessories59
  • After Sun13
  • Fragrance & Perfume11
  • Pantry6,249
  • Dietary & World Foods2,796
  • Home & Garden2,620
  • Cleaning & Laundry2,332
  • Chips, Chocolates & Snacks2,203
  • Dairy, Eggs & Fridge2,067
  • Frozen1,685
  • Baby1,397
  • Drinks1,193
  • Pet1,098
  • Bakery929
  • Deli536
GroceryWise

Compare grocery prices across Coles, Woolworths, Aldi and Chemist Warehouse. Independent and free.

© GroceryWise. Made in Australia.

Retailers

Coles catalogueWoolworths weekly specialsAldi Special Buys & catalogueChemist Warehouse catalogue

Compare prices

Health & BeautyPantryDietary & World FoodsHome & GardenCleaning & LaundryChips, Chocolates & SnacksDairy, Eggs & FridgeFrozenBabyDrinksPetBakeryDeliAll categories

Site

How to saveAboutContactHow we collect pricesPrivacyTermsEmail usFacebook page
Last refreshedColesWoolworthsAldiChemist WarehouseAll four retailers · Wednesday 23 Sep

Prices may differ in store. Not affiliated with any retailer.

  1. Compare prices
  2. /Health & Beauty

Cheapest Health & Beauty prices this week

11,415 products · 4 retailers · from $1.85 per L

Hair Care2278Skin Care2195Vitamins & Supplements1958First Aid & Medicinal1193Shower & Bath Care713Dental Care648Cosmetics512Deodorants480Shaving & Hair Removal419Personal Care328Period Care230Continence Care122Fragrance & Perfume11
Available at

1585–1608 of 11,415

SPF 50+ Ultra Clear Spray

Banana Boat

SPF 50+ Ultra Clear Spray

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$14.39$8.22/100g·175g
1 OFFER1 sizeCompare →
Hayfever Allergy Relief 60mg Antihistamine Tablets

Telfast

Hayfever Allergy Relief 60mg Antihistamine Tablets

CHEAPEST PER TABLET

ColesWoolworthsTwo retailers tied
$11.00$0.55/tablet·20 Pack
1 OFFER2 sizesCompare →
Adult Vita Gummies B12 Energy

Nature's Way

Adult Vita Gummies B12 Energy

CHEAPEST PER GUMMY

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$13.99$0.17/gummy·80 Gummies
2 OFFERS2 sizesCompare →
Adult Gummie Omega 3

Nature's Way

Adult Gummie Omega 3

CHEAPEST PER GUMMY

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$15.99$0.16/gummy·100 Gummies
2 OFFERS2 sizesCompare →
Intuition Pure Nourishment Refill Razor Blades

Schick

Intuition Pure Nourishment Refill Razor Blades

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$9.69$3.23/each·3 Pack
2 sizesCompare →
SPF 50+ Sunscreen Lotion Fragrance Free

Bondi Sands

SPF 50+ Sunscreen Lotion Fragrance Free

CHEAPEST PER L

ColesColes
$8.50$56.67/L·150mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Adult Vita Gummies Metabolism and Energy 70 Gummies

Nature's Way

Adult Vita Gummies Metabolism and Energy 70 Gummies

ONLY AT CHEMIST WAREHOUSE

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$15.99$0.23/gummy·70 Gummies
1 OFFER1 sizeCompare →
Restore Probiotics Women's Flora 60 Capsules Exclusive Size

Nature's Way

Restore Probiotics Women's Flora 60 Capsules Exclusive Size

CHEAPEST PER CAPSULE

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$29.99$0.50/capsule·60 Capsules
2 OFFERS2 sizesCompare →
Kids Gummies Immunity

Nature's Way

Kids Gummies Immunity

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$8.99$0.15/each·60 Pack
1 OFFER2 sizesCompare →
Mature Skin Collagen Shots

Nature's Way

Mature Skin Collagen Shots

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$20.99$41.98/L est.·500ml
2 OFFERS3 sizesCompare →
Ultiboost Glucosamine Sulfate For Joint Health Support

Swisse

Ultiboost Glucosamine Sulfate For Joint Health Support

CHEAPEST PER TABLET

WoolworthsWoolworths
$24.75$0.14/tablet·180 pack
2 OFFERS2 sizesCompare →
Xtra Strong Syrup

Vicks

Xtra Strong Syrup

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$12.50$62.50/L·200mL
1 OFFER1 sizeCompare →
Casual Sea Salt Texturising Spray

Toni & Guy

Casual Sea Salt Texturising Spray

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$9.49$47.45/L·200ml
3 OFFERS1 sizeCompare →
Flexia Fragrance Free Super Tampons With Wings

Carefree

Flexia Fragrance Free Super Tampons With Wings

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$6.39$0.40/each·16 Pack
1 OFFER1 sizeCompare →
Silk Hydration Spray 50+

Hawaiian Tropic

Silk Hydration Spray 50+

CHEAPEST PER 100G

ColesColes
$12.00$6.86/100g·175g
2 OFFERS1 sizeCompare →
Iron & B Energy

Ostelin

Iron & B Energy

CHEAPEST PER TABLET

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$9.74$0.32/tablet·30 Tablets
2 OFFERS2 sizesCompare →
Immune Defense Effervescent

Sambucol

Immune Defense Effervescent

CHEAPEST PER TABLET

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$8.99$0.60/tablet·15 Tablets
3 sizesCompare →
Flexia Regular Tampons

Carefree

Flexia Regular Tampons

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$6.39$0.40/each·16 Pack
1 OFFER1 sizeCompare →
Vaporub Lavender

Vicks

Vaporub Lavender

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$7.99$15.98/100g·50g
1 sizeCompare →
Lysine 1000mg

Nature's Own

Lysine 1000mg

CHEAPEST PER TABLET

WoolworthsWoolworths
$8.25$0.16/tablet·50 pack
2 OFFERS2 sizesCompare →
Clear Patch Quit Smoking Step 2 14 Mg

Nicabate

Clear Patch Quit Smoking Step 2 14 Mg

CHEAPEST PER PATCH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$30.99$4.43/patch est.·7 patchs
2 sizesCompare →
Garlic + C & Horseradish

Nature's Way

Garlic + C & Horseradish

CHEAPEST PER TABLET

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$12.49$0.06/tablet·200 Tablets
1 OFFER2 sizesCompare →
Effervescent Sport Hydration Berry

Voost

Effervescent Sport Hydration Berry

CHEAPEST PER TABLET

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$7.49$0.75/tablet·10 Tablets
2 OFFERS2 sizesCompare →
Cough Syrup Dry & Chesty

Vicks

Cough Syrup Dry & Chesty

CHEAPEST PER L

ColesWoolworthsTwo retailers tied
$12.00$60.00/L·200mL
1 sizeCompare →
  • Previous
  • 1
  • More pages
  • 66
  • 67
  • 68
  • More pages
  • 476
  • Next

How we compare health & beauty prices

11,415 health & beauty products from 4 retailers, each priced per 100g or litre so a bigger pack can't disguise a worse deal. Best value right now: $1.85 per L.

Unit prices calculated by GroceryWise from the pack size marked “est.”.