GroceryWise
Compare pricesNewSports nutrition
Get the digest

Category

All Health & Beauty11,473
  • Hair Care2,311
  • Skin Care2,210
  • Vitamins & Supplements2,002
  • First Aid & Medicinal1,206
  • Shower & Bath Care705
  • Dental Care649
  • Cosmetics491
  • Deodorants481
  • Shaving & Hair Removal422
  • Personal Care325
  • Period Care232
  • Sun Care215
  • Continence Care122
  • Travel Packs and Accessories56
  • After Sun13
  • Fragrance & Perfume9
  • Pantry6,158
  • Home & Garden2,605
  • Dietary & World Foods2,590
  • Cleaning & Laundry2,319
  • Chips, Chocolates & Snacks2,222
  • Dairy, Eggs & Fridge2,131
  • Frozen1,769
  • Baby1,392
  • Drinks1,191
  • Pet1,092
  • Bakery952
  • Deli558
GroceryWise

Compare grocery prices across Coles, Woolworths, Aldi and Chemist Warehouse. Independent and free.

© GroceryWise. Made in Australia.

Retailers

Coles catalogueWoolworths weekly specialsAldi Special Buys & catalogueChemist Warehouse catalogue

Compare prices

Health & BeautyPantryHome & GardenDietary & World FoodsCleaning & LaundryChips, Chocolates & SnacksDairy, Eggs & FridgeFrozenBabyDrinksPetBakeryDeliAll categories

Site

How to saveAboutContactHow we collect pricesPrivacyTermsEmail usFacebook page
Last refreshedColesWoolworthsAldiChemist WarehouseAll four retailers · Wednesday 30 Sep

Prices may differ in store. Not affiliated with any retailer.

  1. Compare prices
  2. /Health & Beauty

Cheapest Health & Beauty prices this week

11,473 products · 4 retailers · from $1.93 per L

Hair Care2311Skin Care2210Vitamins & Supplements2002First Aid & Medicinal1206Shower & Bath Care705Dental Care649Cosmetics491Deodorants481Shaving & Hair Removal422Personal Care325Period Care232Continence Care122Fragrance & Perfume9
Available at

169–192 of 11,473

SPF 50+ Sun Protect & Moisture Sunscreen Lotion

Nivea

SPF 50+ Sun Protect & Moisture Sunscreen Lotion

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$21.49$21.49/L·1L
6 OFFERS4 sizesCompare →
Black Pearl & Beauty Antiperspirant Deodorant

Nivea

Black Pearl & Beauty Antiperspirant Deodorant

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$5.24$20.96/L·250ml
4 OFFERS2 sizesCompare →
Hydro 5 Razor Refill

Schick

Hydro 5 Razor Refill

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$22.99$3.83/each·6 Pack
3 sizesCompare →
Sorbolene Daily Moisturiser

Redwin

Sorbolene Daily Moisturiser

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$5.48$4.98/L·1.1L
3 OFFERS2 sizesCompare →
Intensive Care Body Lotion Cocoa Glow

Vaseline

Intensive Care Body Lotion Cocoa Glow

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$9.74$12.99/L·750ml
3 OFFERS2 sizesCompare →
Intensive Care Body Lotion Deep Restore

Vaseline

Intensive Care Body Lotion Deep Restore

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$9.74$12.99/L·750ml
3 OFFERS2 sizesCompare →
Lip Conditioning Balm SPF 30

Blistex

Lip Conditioning Balm SPF 30

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$3.24$46.29/100g·7g
4 OFFERS2 sizesCompare →
SPF 50 Ultra Sheer Fluid Face Sunscreen

Neutrogena

SPF 50 Ultra Sheer Fluid Face Sunscreen

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$10.99$124.89/L·88ml
4 OFFERS2 sizesCompare →
2Go Antacid Double Strength Chewable Tablets Lemon Mint

Mylanta

2Go Antacid Double Strength Chewable Tablets Lemon Mint

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$11.49$0.24/each·48 Pack
2 OFFERS2 sizesCompare →
Tough Strips Regular

Band-Aid

Tough Strips Regular

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$4.19$0.10/each·40 Pack
2 sizesCompare →
Flexible Fabric Breathable Plasters For Wound Protection

Elastoplast

Flexible Fabric Breathable Plasters For Wound Protection

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$10.49$0.10/each·100 Pack
2 OFFERS3 sizesCompare →
Effervescent Electrolyte Tablets Apple Blackcurrant

Hydralyte

Effervescent Electrolyte Tablets Apple Blackcurrant

CHEAPEST PER TABLET

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$21.69$0.36/tablet·60 Tablets
4 OFFERS4 sizesCompare →
Apple Cider Vinegar + Fibre Gummies

Swisse

Apple Cider Vinegar + Fibre Gummies

CHEAPEST PER EACH

ColesColes
$24.75$0.28/each·90 Pack
4 OFFERS2 sizesCompare →
Cold & Flu Tablets

Codral

Cold & Flu Tablets

CHEAPEST PER TABLET

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$26.99$0.56/tablet·48 Pack
4 sizesCompare →
Effervescent Electrolyte Tablets Kiwi Strawberry

Hydralyte

Effervescent Electrolyte Tablets Kiwi Strawberry

CHEAPEST PER TABLET

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$21.69$0.36/tablet·60 Tablets
4 OFFERS4 sizesCompare →
Hydrate Orange + Electrolyte Effervescent Tablets

VOOST

Hydrate Orange + Electrolyte Effervescent Tablets

CHEAPEST PER EACH

ColesWoolworthsTwo retailers tied
$15.00$0.38/each·40 Pack
4 OFFERS3 sizesCompare →
Herbal Cough Blocked Nose Sore Throat Lozenges Honey Lemon

Strepsils

Herbal Cough Blocked Nose Sore Throat Lozenges Honey Lemon

CHEAPEST PER EACH

ColesWoolworthsTwo retailers tied
$6.20$0.39/each·16 each
2 OFFERS3 sizesCompare →
Ultiboost Magnesium + Sleep Tablets

Swisse

Ultiboost Magnesium + Sleep Tablets

CHEAPEST PER TABLET

ColesColes
$24.75$0.25/tablet·100 Pack
3 OFFERS4 sizesCompare →
Echinacea Garlic Zinc & Vitamin C For Immune Support

Cenovis

Echinacea Garlic Zinc & Vitamin C For Immune Support

CHEAPEST PER TABLET

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$24.74$0.14/tablet·180 Tablets
2 OFFERS4 sizesCompare →
Fibre Gummies For Digestive Health

Metamucil

Fibre Gummies For Digestive Health

CHEAPEST PER EACH

ColesColes
$27.50$0.23/each·120 Pack
5 OFFERS2 sizesCompare →
Fibre & Probiotic Gummies Strawberry

Metamucil

Fibre & Probiotic Gummies Strawberry

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$19.99$0.33/each·60 Pack
4 OFFERS3 sizesCompare →
Vapodrops Xtra Strong Soothing

Vicks

Vapodrops Xtra Strong Soothing

CHEAPEST PER EACH

ColesColes
$11.00$0.37/each·30 Pack
3 OFFERS2 sizesCompare →
Adult Vita Gummies Probiotic & Prebiotic

Nature's Way

Adult Vita Gummies Probiotic & Prebiotic

CHEAPEST PER GUMMY

ColesWoolworthsTwo retailers tied
$21.00$0.21/gummy·100 Pack
5 OFFERS4 sizesCompare →
Magnesium+ Muscle Effervescent With High Strength Magnesium

Nature's Own

Magnesium+ Muscle Effervescent With High Strength Magnesium

CHEAPEST PER TABLET

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$15.00$0.25/tablet·60 Tablets
5 OFFERS3 sizesCompare →
  • Previous
  • 1
  • More pages
  • 7
  • 8
  • 9
  • More pages
  • 479
  • Next

How we compare health & beauty prices

11,473 health & beauty products from 4 retailers, each priced per 100g or litre so a bigger pack can't disguise a worse deal. Best value right now: $1.93 per L.

Unit prices calculated by GroceryWise from the pack size marked “est.”.