GroceryWise
Compare pricesNewSports nutrition
Get the digest

Category

All Health & Beauty11,473
  • Hair Care2,311
  • Skin Care2,210
  • Vitamins & Supplements2,002
  • First Aid & Medicinal1,206
  • Shower & Bath Care705
  • Dental Care649
  • Cosmetics491
  • Deodorants481
  • Shaving & Hair Removal422
  • Personal Care325
  • Period Care232
  • Sun Care215
  • Continence Care122
  • Travel Packs and Accessories56
  • After Sun13
  • Fragrance & Perfume9
  • Pantry6,158
  • Home & Garden2,605
  • Dietary & World Foods2,590
  • Cleaning & Laundry2,319
  • Chips, Chocolates & Snacks2,222
  • Dairy, Eggs & Fridge2,131
  • Frozen1,769
  • Baby1,392
  • Drinks1,191
  • Pet1,092
  • Bakery952
  • Deli558
GroceryWise

Compare grocery prices across Coles, Woolworths, Aldi and Chemist Warehouse. Independent and free.

© GroceryWise. Made in Australia.

Retailers

Coles catalogueWoolworths weekly specialsAldi Special Buys & catalogueChemist Warehouse catalogue

Compare prices

Health & BeautyPantryHome & GardenDietary & World FoodsCleaning & LaundryChips, Chocolates & SnacksDairy, Eggs & FridgeFrozenBabyDrinksPetBakeryDeliAll categories

Site

How to saveAboutContactHow we collect pricesPrivacyTermsEmail usFacebook page
Last refreshedColesWoolworthsAldiChemist WarehouseAll four retailers · Wednesday 30 Sep

Prices may differ in store. Not affiliated with any retailer.

  1. Compare prices
  2. /Health & Beauty

Cheapest Health & Beauty prices this week

11,473 products · 4 retailers · from $1.93 per L

Hair Care2311Skin Care2210Vitamins & Supplements2002First Aid & Medicinal1206Shower & Bath Care705Dental Care649Cosmetics491Deodorants481Shaving & Hair Removal422Personal Care325Period Care232Continence Care122Fragrance & Perfume9
Available at

145–168 of 11,473

bio:renew Coconut Milk Hydrating Conditioner

Herbal Essences

bio:renew Coconut Milk Hydrating Conditioner

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$8.74$14.57/L·600ml
6 OFFERS2 sizesCompare →
Collagen Silicone-Free Shampoo

Pantene

Collagen Silicone-Free Shampoo

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$10.49$16.14/L·650ml
5 OFFERS2 sizesCompare →
Hydrating Conditioner

Sukin

Hydrating Conditioner

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$15.99$15.99/L est.·1L
2 OFFERS2 sizesCompare →
Petal Soft Rose Conditioner

Herbal Essences

Petal Soft Rose Conditioner

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$8.74$14.57/L·600ml
6 OFFERS2 sizesCompare →
bio:renew Coconut Milk Hydrating Shampoo

Herbal Essences

bio:renew Coconut Milk Hydrating Shampoo

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$8.74$14.57/L·600ml
6 OFFERS2 sizesCompare →
Hydrating Shampoo

Sukin

Hydrating Shampoo

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$15.99$15.99/L est.·1L
2 OFFERS2 sizesCompare →
Mouthwash Peppermint Alcohol Free - Plax

Colgate

Mouthwash Peppermint Alcohol Free - Plax

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$6.00$6.00/L·1L
3 OFFERS2 sizesCompare →
Argan Oil Conditioner For Dry & Damaged Hair

OGX

Argan Oil Conditioner For Dry & Damaged Hair

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$11.49$29.84/L·385ml
1 OFFER2 sizesCompare →
Keratin Silicone-Free Shampoo

Pantene

Keratin Silicone-Free Shampoo

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$10.49$16.14/L·650ml
5 OFFERS2 sizesCompare →
Moisture Chamomile Shampoo

Herbal Essences

Moisture Chamomile Shampoo

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$8.74$14.57/L est.·600ml
6 OFFERS2 sizesCompare →
Moisture Chamomile Conditioner

Herbal Essences

Moisture Chamomile Conditioner

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$8.74$14.57/L·600ml
6 OFFERS2 sizesCompare →
Argan Oil Shampoo For Dry & Damaged Hair

OGX

Argan Oil Shampoo For Dry & Damaged Hair

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$11.49$29.84/L·385ml
1 OFFER2 sizesCompare →
Extra Care Soft Shampoo Marrakesh Oil For Dry Hair

Schwarzkopf

Extra Care Soft Shampoo Marrakesh Oil For Dry Hair

CHEAPEST PER L

ColesColes
$10.00$10.53/L·950mL
4 OFFERS2 sizesCompare →
Ultimate 10 Repair & Protect Conditioner

Pantene

Ultimate 10 Repair & Protect Conditioner

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$10.49$13.11/L·800ml
5 OFFERS2 sizesCompare →
Extra Care Soft Conditioner Marrakesh Oil For Dry Hair

Schwarzkopf

Extra Care Soft Conditioner Marrakesh Oil For Dry Hair

CHEAPEST PER L

ColesColes
$10.00$10.53/L·950mL
4 OFFERS2 sizesCompare →
Beautiful Brunette Dry Shampoo Plus

Batiste

Beautiful Brunette Dry Shampoo Plus

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$11.34$32.40/L·350ml
2 OFFERS3 sizesCompare →
bio:renew Argan Oil of Morocco Repairing Shampoo

Herbal Essences

bio:renew Argan Oil of Morocco Repairing Shampoo

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$8.74$14.57/L·600ml
6 OFFERS2 sizesCompare →
Conditioner Naturals Active Nourishment

Palmolive

Conditioner Naturals Active Nourishment

CHEAPEST PER L

ColesColes
$6.00$8.57/L·700mL
2 OFFERS2 sizesCompare →
bio:renew Argan Oil of Morocco Repairing Conditioner

Herbal Essences

bio:renew Argan Oil of Morocco Repairing Conditioner

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$8.74$14.57/L·600ml
6 OFFERS2 sizesCompare →
Fructis Coconut Water Shampoo

Garnier

Fructis Coconut Water Shampoo

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$8.49$9.99/L·850ml
2 OFFERS2 sizesCompare →
Divine Dark Dry Shampoo Plus

Batiste

Divine Dark Dry Shampoo Plus

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$11.34$32.40/L·350ml
2 OFFERS2 sizesCompare →
Fructis Coconut Water Conditioner

Garnier

Fructis Coconut Water Conditioner

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$8.49$9.99/L·850ml
2 OFFERS2 sizesCompare →
Hyaluron Daily Intensive Conditioner

Pantene

Hyaluron Daily Intensive Conditioner

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$10.49$17.48/L·600ml
5 OFFERS2 sizesCompare →
Ultimate 10 Repair & Protect Shampoo for Damage

Pantene

Ultimate 10 Repair & Protect Shampoo for Damage

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$10.49$11.66/L·900ml
5 OFFERS2 sizesCompare →
  • Previous
  • 1
  • More pages
  • 6
  • 7
  • 8
  • More pages
  • 479
  • Next

How we compare health & beauty prices

11,473 health & beauty products from 4 retailers, each priced per 100g or litre so a bigger pack can't disguise a worse deal. Best value right now: $1.93 per L.

Unit prices calculated by GroceryWise from the pack size marked “est.”.