GroceryWise
Compare pricesNewSports nutrition
Get the digest

Category

All Health & Beauty11,473
  • Hair Care2,311
  • Skin Care2,210
  • Vitamins & Supplements2,002
  • First Aid & Medicinal1,206
  • Shower & Bath Care705
  • Dental Care649
  • Cosmetics491
  • Deodorants481
  • Shaving & Hair Removal422
  • Personal Care325
  • Period Care232
  • Sun Care215
  • Continence Care122
  • Travel Packs and Accessories56
  • After Sun13
  • Fragrance & Perfume9
  • Pantry6,158
  • Home & Garden2,605
  • Dietary & World Foods2,590
  • Cleaning & Laundry2,319
  • Chips, Chocolates & Snacks2,222
  • Dairy, Eggs & Fridge2,131
  • Frozen1,769
  • Baby1,392
  • Drinks1,191
  • Pet1,092
  • Bakery952
  • Deli558
GroceryWise

Compare grocery prices across Coles, Woolworths, Aldi and Chemist Warehouse. Independent and free.

© GroceryWise. Made in Australia.

Retailers

Coles catalogueWoolworths weekly specialsAldi Special Buys & catalogueChemist Warehouse catalogue

Compare prices

Health & BeautyPantryHome & GardenDietary & World FoodsCleaning & LaundryChips, Chocolates & SnacksDairy, Eggs & FridgeFrozenBabyDrinksPetBakeryDeliAll categories

Site

How to saveAboutContactHow we collect pricesPrivacyTermsEmail usFacebook page
Last refreshedColesWoolworthsAldiChemist WarehouseAll four retailers · Wednesday 30 Sep

Prices may differ in store. Not affiliated with any retailer.

  1. Compare prices
  2. /Health & Beauty

Cheapest Health & Beauty prices this week

11,473 products · 4 retailers · from $1.93 per L

Hair Care2311Skin Care2210Vitamins & Supplements2002First Aid & Medicinal1206Shower & Bath Care705Dental Care649Cosmetics491Deodorants481Shaving & Hair Removal422Personal Care325Period Care232Continence Care122Fragrance & Perfume9
Available at

121–144 of 11,473

Extra Care Ultimate Repair Shampoo For Damaged Hair

Schwarzkopf

Extra Care Ultimate Repair Shampoo For Damaged Hair

CHEAPEST PER L

ColesColes
$10.00$10.53/L·950mL
4 OFFERS2 sizesCompare →
Incontinence Pads Regular

Poise

Incontinence Pads Regular

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$5.39$0.34/each·16 Pack
1 OFFER2 sizesCompare →
Extra Care Ultimate Repair Conditioner For Damaged Hair

Schwarzkopf

Extra Care Ultimate Repair Conditioner For Damaged Hair

CHEAPEST PER L

ColesColes
$10.00$10.53/L·950mL
4 OFFERS2 sizesCompare →
Ultrathin Pads Super With Wings

U by Kotex

Ultrathin Pads Super With Wings

CHEAPEST PER EACH

ColesWoolworthsTwo retailers tied
$5.50$0.31/each·18 Pack
2 sizesCompare →
Clean & Balanced Anti Dandruff Shampoo

Head & Shoulders

Clean & Balanced Anti Dandruff Shampoo

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$8.99$22.48/L·400ml
4 OFFERS3 sizesCompare →
Incontinence Liners Extra Long

Poise

Incontinence Liners Extra Long

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$4.69$0.18/each·26 Pack
1 OFFER3 sizesCompare →
Fructis Normal Strength & Shine Conditioner

Garnier

Fructis Normal Strength & Shine Conditioner

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$8.49$9.99/L·850ml
2 OFFERS2 sizesCompare →
Antibacterial Hand Sanitiser Cherry Blossom

Palmolive

Antibacterial Hand Sanitiser Cherry Blossom

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$6.00$30.00/L·200mL
1 OFFER2 sizesCompare →
Total Active Prevention Active Fresh Toothpaste

Colgate

Total Active Prevention Active Fresh Toothpaste

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$6.59$3.30/100g·200g
3 OFFERS2 sizesCompare →
Tampons Super

U by Kotex

Tampons Super

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$3.00$0.19/each·16 Pack
2 sizesCompare →
Cleansing Facial Wipes

Simple

Cleansing Facial Wipes

CHEAPEST PER EACH

WoolworthsWoolworths
$4.50$0.18/each·25 pack
1 OFFER3 sizesCompare →
Total Active Prevention Mint Stripe Toothpaste

Colgate

Total Active Prevention Mint Stripe Toothpaste

CHEAPEST PER 100G

ColesColes
$5.25$2.62/100g·200g
3 OFFERS2 sizesCompare →
Incontinence Liners Regular

Poise

Incontinence Liners Regular

CHEAPEST PER EACH

WoolworthsWoolworths
$5.30$0.20/each·26 pack
1 OFFER3 sizesCompare →
Beauty Bar Sensitive

Dove

Beauty Bar Sensitive

CHEAPEST PER 100G

ColesColes
$5.00$1.39/100g·360g
2 OFFERS5 sizesCompare →
Total Active Prevention Whitening Toothpaste

Colgate

Total Active Prevention Whitening Toothpaste

CHEAPEST PER 100G

ColesColes
$7.70$3.85/100g·200g
3 OFFERS2 sizesCompare →
Incontinence Pads Super

Poise

Incontinence Pads Super

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$5.39$0.38/each·14 Pack
1 OFFER2 sizesCompare →
Clean & Balanced Shampoo

Head & Shoulders

Clean & Balanced Shampoo

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$13.00$15.29/L·850mL
3 OFFERS3 sizesCompare →
Elvive Glycolic Gloss Conditioner

L'Oreal Paris

Elvive Glycolic Gloss Conditioner

CHEAPEST PER L

ColesColes
$6.60$19.41/L·340mL
2 OFFERS3 sizesCompare →
Natural Balance Shampoo

Sukin

Natural Balance Shampoo

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$15.99$15.99/L est.·1L
2 OFFERS2 sizesCompare →
Zero Alcohol Antibacterial Mouthwash

Listerine

Zero Alcohol Antibacterial Mouthwash

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$13.99$9.33/L·1.5L
2 OFFERS4 sizesCompare →
Petal Soft Rose Shampoo

Herbal Essences

Petal Soft Rose Shampoo

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$8.74$14.57/L·600ml
6 OFFERS2 sizesCompare →
Complete 5 Way Clean Medium Toothbrush

Oral-B

Complete 5 Way Clean Medium Toothbrush

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$4.99$1.66/each·3 Pack
5 OFFERS3 sizesCompare →
Shampoo Naturals Active Nourishment

Palmolive

Shampoo Naturals Active Nourishment

CHEAPEST PER L

ColesColes
$6.00$8.57/L·700mL
2 OFFERS2 sizesCompare →
Natural Balance Conditioner

Sukin

Natural Balance Conditioner

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$15.99$15.99/L est.·1L
2 OFFERS2 sizesCompare →
  • Previous
  • 1
  • More pages
  • 5
  • 6
  • 7
  • More pages
  • 479
  • Next

How we compare health & beauty prices

11,473 health & beauty products from 4 retailers, each priced per 100g or litre so a bigger pack can't disguise a worse deal. Best value right now: $1.93 per L.

Unit prices calculated by GroceryWise from the pack size marked “est.”.