GroceryWise
Compare pricesNewSports nutrition
Get the digest
GroceryWise

Compare grocery prices across Coles, Woolworths, Aldi and Chemist Warehouse. Independent and free.

© GroceryWise. Made in Australia.

Retailers

Coles catalogueWoolworths weekly specialsAldi Special Buys & catalogueChemist Warehouse catalogue

Compare prices

Health & BeautyPantryHome & GardenDietary & World FoodsCleaning & LaundryChips, Chocolates & SnacksDairy, Eggs & FridgeFrozenBabyDrinksPetBakeryDeliAll categories

Site

How to saveAboutContactHow we collect pricesPrivacyTermsEmail usFacebook page
Last refreshedColesWoolworthsAldiChemist WarehouseAll four retailers · Wednesday 30 Sep

Prices may differ in store. Not affiliated with any retailer.

  1. Compare prices
  2. /BSc
  3. /Woolworths

BSc at Woolworths: prices this week

39 BSc products in stock at Woolworths this week. Each one shows what Chemist Warehouse and Coles charge for the same product, so you can see when Woolworths is not the cheapest.

All BSc pricesBSc at Chemist WarehouseBSc at Coles
EAA's Hydration Tropical

BSc

EAA's Hydration Tropical

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$23.99$13.33/100g·180g
1 sizeCompare →
High Protein Bar White Choc Raspberry

BSc

High Protein Bar White Choc Raspberry

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$3.89$4.23/100g est.·92g
1 sizeCompare →
Whey Protein Powder Chocolate

BSc

Whey Protein Powder Chocolate

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$101.99$5.67/100g·1.8kg
2 sizesCompare →
Shred Protein Powder Chocolate

BSc

Shred Protein Powder Chocolate

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$80.99$4.50/100g·1.8kg
2 sizesCompare →
Soft Protein Bar Hokey Pokey Ice Cream

BSc

Soft Protein Bar Hokey Pokey Ice Cream

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$2.99$5.44/100g·55g
1 sizeCompare →
High Protein Low Carb Bar Dark Choc Cookie

BSc

High Protein Low Carb Bar Dark Choc Cookie

ONLY AT WOOLWORTHS

WoolworthsWoolworths
$5.00$8.33/100g·60g
1 sizeCompare →
Collagen Protein Water Peach Iced Tea

BSc

Collagen Protein Water Peach Iced Tea

ONLY AT WOOLWORTHS

WoolworthsWoolworths
$35.00$10.00/100g·350g
1 sizeCompare →
Electrolyte+ Hydration Mix Watermelon Berry

BSc

Electrolyte+ Hydration Mix Watermelon Berry

ONLY AT WOOLWORTHS

WoolworthsWoolworths
$25.00$20.83/100g·120g
1 sizeCompare →
Collagen Protein Water Strawberry Lime

BSc

Collagen Protein Water Strawberry Lime

ONLY AT WOOLWORTHS

WoolworthsWoolworths
$35.00$10.00/100g·350g
1 sizeCompare →
x Violet Crumble Protein Powder Caramel Honeycomb

BSc

x Violet Crumble Protein Powder Caramel Honeycomb

ONLY AT WOOLWORTHS

WoolworthsWoolworths
$40.00$10.00/100g·400g
1 sizeCompare →
Creatine Chews Tropical

BSc

Creatine Chews Tropical

ONLY AT WOOLWORTHS

WoolworthsWoolworths
$40.00120 pack
1 sizeCompare →
Crispy High Protein Bar Choc Chip

BSc

Crispy High Protein Bar Choc Chip

ONLY AT WOOLWORTHS

WoolworthsWoolworths
$5.00$8.33/100g·60g
1 sizeCompare →
Crispy High Protein Bar Vanilla White Choc

BSc

Crispy High Protein Bar Vanilla White Choc

ONLY AT WOOLWORTHS

WoolworthsWoolworths
$5.00$8.33/100g·60g
1 sizeCompare →
Protein Powder Vanilla

BSc

Protein Powder Vanilla

ONLY AT WOOLWORTHS

WoolworthsWoolworths
$40.00$10.00/100g·400g
1 sizeCompare →
Protein Powder Unflavoured

BSc

Protein Powder Unflavoured

ONLY AT WOOLWORTHS

WoolworthsWoolworths
$40.00$10.00/100g·400g
1 sizeCompare →
  • Previous
  • 1
  • 2

BSc by category

  • Protein Bars & Snacks14
  • Sports Nutrition10
  • Protein Powders6
  • Healthy Snacks3
  • Pre-Workout2
  • Whey Protein2
  • Creatine1
  • Sport Drink Powders
1