GroceryWise
Compare pricesNewSports nutrition
Get the digest

Category

All Health & Beauty11,473
  • Hair Care2,311
  • Skin Care2,210
  • Vitamins & Supplements2,002
  • First Aid & Medicinal1,206
  • Shower & Bath Care705
  • Dental Care649
  • Cosmetics491
  • Deodorants481
  • Shaving & Hair Removal422
  • Personal Care325
  • Period Care232
  • Sun Care215
  • Continence Care122
  • Travel Packs and Accessories56
  • After Sun13
  • Fragrance & Perfume9
  • Pantry6,158
  • Dietary & World Foods2,769
  • Home & Garden2,605
  • Cleaning & Laundry2,319
  • Chips, Chocolates & Snacks2,223
  • Dairy, Eggs & Fridge2,131
  • Frozen1,769
  • Baby1,392
  • Drinks1,191
  • Pet1,092
  • Bakery952
  • Deli558
GroceryWise

Compare grocery prices across Coles, Woolworths, Aldi and Chemist Warehouse. Independent and free.

© GroceryWise. Made in Australia.

Retailers

Coles catalogueWoolworths weekly specialsAldi Special Buys & catalogueChemist Warehouse catalogue

Low FODMAP

Low FODMAP foodLow FODMAP shopping guideLow FODMAP Woolworths & Coles list

Compare prices

Health & BeautyPantryDietary & World FoodsHome & GardenCleaning & LaundryChips, Chocolates & SnacksDairy, Eggs & FridgeFrozenBabyDrinksPetBakeryDeliAll categories

Site

How to saveArticlesAboutContactHow we collect pricesPrivacyTermsEmail usFacebook page
Last refreshedColesWoolworthsAldiChemist WarehouseAll four retailers · Wednesday 30 Sep

Prices may differ in store. Not affiliated with any retailer.

  1. Compare prices
  2. /Health & Beauty

Cheapest Health & Beauty prices this week

11,473 products · 4 retailers · from $1.93 per L

Hair Care2311Skin Care2210Vitamins & Supplements2002First Aid & Medicinal1206Shower & Bath Care705Dental Care649Cosmetics491Deodorants481Shaving & Hair Removal422Personal Care325Period Care232Continence Care122Fragrance & Perfume9
Available at

49–72 of 11,473

3D White Enamel Strong Whitening Toothpaste

Oral-B

3D White Enamel Strong Whitening Toothpaste

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$5.69$2.99/100g est.·190g
3 OFFERS3 sizesCompare →
360 Deep Clean Toothbrush Soft

Colgate

360 Deep Clean Toothbrush Soft

CHEAPEST PER EACH

WoolworthsWoolworths
$10.50$2.62/each·4 pack
4 OFFERS4 sizesCompare →
3D White Long Lasting Fresh Whitening Toothpaste

Oral-B

3D White Long Lasting Fresh Whitening Toothpaste

CHEAPEST PER 100G

ColesColes
$4.00$2.11/100g·190g
1 OFFER3 sizesCompare →
Body Wash Shower Gel Naturals Cherry Blossom

Palmolive

Body Wash Shower Gel Naturals Cherry Blossom

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$15.99$8.00/L·2L
4 sizesCompare →
Venus Smooth Razor Blades

Gillette

Venus Smooth Razor Blades

CHEAPEST PER EACH

ColesColes
$22.05$2.76/each·8 Pack
1 OFFER2 sizesCompare →
Original Dry Shampoo

Batiste

Original Dry Shampoo

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$9.64$27.54/L·350ml
2 OFFERS3 sizesCompare →
Itchy Scalp Care Anti Dandruff Shampoo

Head & Shoulders

Itchy Scalp Care Anti Dandruff Shampoo

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$13.00$15.29/L·850mL
5 OFFERS3 sizesCompare →
360 Deep Clean Toothbrush Medium Value

Colgate

360 Deep Clean Toothbrush Medium Value

CHEAPEST PER EACH

WoolworthsWoolworths
$10.50$2.62/each·4 pack
4 OFFERS4 sizesCompare →
SPF 50 Everyday Value Sunscreen

Cancer Council

SPF 50 Everyday Value Sunscreen

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$23.69$23.69/L·1L
1 OFFER4 sizesCompare →
Extra Hydration Intensive Moisturising Lotion

DermaVeen

Extra Hydration Intensive Moisturising Lotion

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$19.99$15.99/L·1.25L
2 OFFERS4 sizesCompare →
Soothing Cough Sore Throat & Blocked Nose Lozenges

Difflam

Soothing Cough Sore Throat & Blocked Nose Lozenges

CHEAPEST PER LOZENGE

WoolworthsWoolworths
$6.00$0.38/lozenge·16 pack
4 sizesCompare →
Pain Relief Gel

Voltaren

Pain Relief Gel

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$29.99$16.66/100g·180g
2 OFFERS4 sizesCompare →
Ultiboost Vitamin D Capsules

Swisse

Ultiboost Vitamin D Capsules

CHEAPEST PER CAPSULE

ColesColes
$19.75$0.05/capsule·400 Pack
5 OFFERS6 sizesCompare →
Hayfever Allergy Relief 180mg Antihistamine Tablets

Telfast

Hayfever Allergy Relief 180mg Antihistamine Tablets

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$36.99$0.37/each·100 Pack
2 OFFERS5 sizesCompare →
Quit Smoking Chewing Gum Extra Strength 4mg Nicotine

Nicabate

Quit Smoking Chewing Gum Extra Strength 4mg Nicotine

CHEAPEST PER PIECE

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$44.40$0.18/piece est.·250 pieces
1 OFFER6 sizesCompare →
Executive B Stress Formula

Blackmores

Executive B Stress Formula

CHEAPEST PER TABLET

WoolworthsWoolworths
$20.00$0.16/tablet·125 pack
7 OFFERS7 sizesCompare →
Vitamin D

Ostelin

Vitamin D

CHEAPEST PER CAPSULE

WoolworthsWoolworths
$9.75$0.16/capsule·60 pack
3 OFFERS5 sizesCompare →
SPF 50+ Ultra Sunscreen

Cancer Council

SPF 50+ Ultra Sunscreen

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$7.50$68.18/L·110mL
2 OFFERS4 sizesCompare →
Ultra Thins Pads Wings Regular

Libra

Ultra Thins Pads Wings Regular

CHEAPEST PER EACH

ColesColes
$3.90$0.28/each·14 Pack
5 OFFERS3 sizesCompare →
Freshburst Zero Alcohol Antibacterial Mouthwash

Listerine

Freshburst Zero Alcohol Antibacterial Mouthwash

CHEAPEST PER L

ColesColes
$10.00$10.00/L·1L
1 OFFER5 sizesCompare →
Cotton Tips With Paper Stems

Swisspers

Cotton Tips With Paper Stems

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$4.99$0.01/each·400 Pack
1 OFFER5 sizesCompare →
Toothbrush Zig Zag Soft Daily Clean Value

Colgate

Toothbrush Zig Zag Soft Daily Clean Value

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$8.99$1.50/each·6 Pack
2 OFFERS3 sizesCompare →
Sensor3 Mens Disposable Razors for Sensitive Skin

Gillette

Sensor3 Mens Disposable Razors for Sensitive Skin

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$13.99$0.87/each est.·16 pack
3 OFFERS3 sizesCompare →
Elvive Glycolic Gloss Shampoo

L'Oreal Paris

Elvive Glycolic Gloss Shampoo

CHEAPEST PER L

ColesColes
$6.60$19.41/L·340mL
2 OFFERS3 sizesCompare →
  • Previous
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • More pages
  • 479
  • Next

How we compare health & beauty prices

11,473 health & beauty products from 4 retailers, each priced per 100g or litre so a bigger pack can't disguise a worse deal. Best value right now: $1.93 per L.

Unit prices calculated by GroceryWise from the pack size marked “est.”.