GroceryWise
Compare pricesNewSports nutrition
Get the digest

Category

All Health & Beauty11,473
  • Hair Care2,311
  • Skin Care2,210
  • Vitamins & Supplements2,002
  • First Aid & Medicinal1,206
  • Shower & Bath Care705
  • Dental Care649
  • Cosmetics491
  • Deodorants481
  • Shaving & Hair Removal422
  • Personal Care325
  • Period Care232
  • Sun Care215
  • Continence Care122
  • Travel Packs and Accessories56
  • After Sun13
  • Fragrance & Perfume9
  • Pantry6,158
  • Dietary & World Foods2,769
  • Home & Garden2,605
  • Cleaning & Laundry2,319
  • Chips, Chocolates & Snacks2,223
  • Dairy, Eggs & Fridge2,131
  • Frozen1,769
  • Baby1,392
  • Drinks1,191
  • Pet1,092
  • Bakery952
  • Deli558
GroceryWise

Compare grocery prices across Coles, Woolworths, Aldi and Chemist Warehouse. Independent and free.

© GroceryWise. Made in Australia.

Retailers

Coles catalogueWoolworths weekly specialsAldi Special Buys & catalogueChemist Warehouse catalogue

Low FODMAP

Low FODMAP foodLow FODMAP shopping guideLow FODMAP Woolworths & Coles list

Compare prices

Health & BeautyPantryDietary & World FoodsHome & GardenCleaning & LaundryChips, Chocolates & SnacksDairy, Eggs & FridgeFrozenBabyDrinksPetBakeryDeliAll categories

Site

How to saveArticlesAboutContactHow we collect pricesPrivacyTermsEmail usFacebook page
Last refreshedColesWoolworthsAldiChemist WarehouseAll four retailers · Wednesday 30 Sep

Prices may differ in store. Not affiliated with any retailer.

  1. Compare prices
  2. /Health & Beauty

Cheapest Health & Beauty prices this week

11,473 products · 4 retailers · from $1.93 per L

Hair Care2311Skin Care2210Vitamins & Supplements2002First Aid & Medicinal1206Shower & Bath Care705Dental Care649Cosmetics491Deodorants481Shaving & Hair Removal422Personal Care325Period Care232Continence Care122Fragrance & Perfume9
Available at

73–96 of 11,473

Toothbrush Zig Zag Medium Daily Clean Value

Colgate

Toothbrush Zig Zag Medium Daily Clean Value

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$8.99$1.50/each·6 Pack
2 OFFERS3 sizesCompare →
Extra Hydration Gentle Soap Free Wash

DermaVeen

Extra Hydration Gentle Soap Free Wash

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$19.99$15.99/L·1.25L
1 OFFER4 sizesCompare →
Sensitive Clean Replacement Tooth Brush Heads

Oral-B

Sensitive Clean Replacement Tooth Brush Heads

CHEAPEST PER EACH

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$68.99$4.31/each·16 Pack
3 OFFERS3 sizesCompare →
Extra Care Super Styling Hairspray

Schwarzkopf

Extra Care Super Styling Hairspray

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$11.99$3.00/100g·400g
1 OFFER3 sizesCompare →
Real Fit Super Incontinence Underwear For Women X-Large

Depend

Real Fit Super Incontinence Underwear For Women X-Large

CHEAPEST PER EACH

WoolworthsWoolworths
$14.40$1.80/each·8 pack
2 OFFERS2 sizesCompare →
Smooth & Sleek Conditioner

Pantene

Smooth & Sleek Conditioner

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$10.49$13.11/L·800ml
6 OFFERS4 sizesCompare →
Daily Nourish Soap Free Wash

DermaVeen

Daily Nourish Soap Free Wash

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$18.99$15.19/L·1.25L
1 OFFER4 sizesCompare →
Tropical Dry Shampoo

Batiste

Tropical Dry Shampoo

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$9.64$27.54/L·350ml
2 OFFERS3 sizesCompare →
Dry Shampoo & Volume

Batiste

Dry Shampoo & Volume

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$11.34$32.40/L·350ml
2 OFFERS3 sizesCompare →
Soft Crème Infused With Jojoba Oil & Vitamin E

Nivea

Soft Crème Infused With Jojoba Oil & Vitamin E

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$6.24$31.20/L·200ml
2 OFFERS3 sizesCompare →
Moisturising Lotion

Cetaphil

Moisturising Lotion

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$21.99$17.59/L·1.25L
3 sizesCompare →
Skincare Oil

Bio-Oil

Skincare Oil

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$25.99$129.95/L·200ml
3 sizesCompare →
Skin Lotion

QV

Skin Lotion

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$23.99$19.19/L·1.25L
1 OFFER4 sizesCompare →
Moisturising Cream For Face & Body

Cetaphil

Moisturising Cream For Face & Body

CHEAPEST PER 100G

ColesColes
$18.00$3.27/100g·550g
1 OFFER3 sizesCompare →
Cocoa Butter Formula Intensive Body Lotion

Palmer's

Cocoa Butter Formula Intensive Body Lotion

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$20.99$20.99/L·1L
4 sizesCompare →
Self Tan Eraser

Bondi Sands

Self Tan Eraser

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$11.00$55.00/L·200mL
1 OFFER2 sizesCompare →
SPF 50+ Silk Hydration Sunscreen Lotion

Hawaiian Tropic

SPF 50+ Silk Hydration Sunscreen Lotion

CHEAPEST PER L

WoolworthsWoolworths
$16.00$40.00/L·400mL
2 OFFERS4 sizesCompare →
Heavy Fabric Extra Tough Waterproof Plasters

Elastoplast

Heavy Fabric Extra Tough Waterproof Plasters

CHEAPEST PER STRIP

ColesWoolworthsTwo retailers tied
$10.00$0.20/strip·50 Pack
1 OFFER4 sizesCompare →
Pain Relief Gel 12 Hourly

Voltaren

Pain Relief Gel 12 Hourly

CHEAPEST PER 100G

WoolworthsWoolworths
$33.30$22.20/100g·150g
1 OFFER3 sizesCompare →
Ultiboost Magnesium Glycinate Tablets

Swisse

Ultiboost Magnesium Glycinate Tablets

CHEAPEST PER TABLET

ColesColes
$24.75$0.21/tablet·120 Pack
4 OFFERS5 sizesCompare →
Natural Fibre Supplement

Benefiber

Natural Fibre Supplement

CHEAPEST PER 100G

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$30.99$4.25/100g·730g
1 OFFER4 sizesCompare →
Odourless Fish Oil 1000mg Omega-3 Capsules

Blackmores

Odourless Fish Oil 1000mg Omega-3 Capsules

CHEAPEST PER CAPSULE

WoolworthsWoolworths
$35.00$0.09/capsule·400 pack
6 OFFERS5 sizesCompare →
Ultiboost Liver Detox Tablets

Swisse

Ultiboost Liver Detox Tablets

CHEAPEST PER TABLET

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$32.99$0.16/tablet·200 Tablets
5 OFFERS5 sizesCompare →
Eucalyptus Oil

Bosisto's

Eucalyptus Oil

CHEAPEST PER L

Chemist WarehouseChemist Warehouse
$32.99$65.98/L·500ml
2 OFFERS3 sizesCompare →
  • Previous
  • 1
  • More pages
  • 3
  • 4
  • 5
  • More pages
  • 479
  • Next

How we compare health & beauty prices

11,473 health & beauty products from 4 retailers, each priced per 100g or litre so a bigger pack can't disguise a worse deal. Best value right now: $1.93 per L.

Unit prices calculated by GroceryWise from the pack size marked “est.”.